Bouwman gaat deze drie Giro-weken nooit meer vergeten
VERONA (ANP) - Koen Bouwman hoefde alleen nog maar te finishen in de afsluitende tijdrit van de Giro d'Italia om zich te verzekeren van de winst van het bergklassement. De 28-jarige wielrenner van Jumbo-Visma sloot de tijdrit in Verona af als zestiende en genoot onderweg van het publiek dat de blauwetruidrager toeschreeuwde. "Ik heb er zeker van genoten", zei hij. "Ik heb hier een supermooie race gereden. Boven verwachting van iedereen en van mezelf. Deze drie weken ga ik sowieso nooit meer vergeten."
Bouwman schreef niet alleen als eerste Nederlander het bergklassement van de Ronde van Italië op zijn naam. Hij won ook nog twee etappes. "De eerste in Potenza is voor mij de mooiste herinnering", zei hij. "Ik was zo blij dat ik het niet in woorden kon uitdrukken."
Voor de renner van Jumbo-Visma staan de ritzeges ook nog boven het winnen van de blauwe trui. "De ontlading die erbij komt op zo'n moment op de finish is zo mooi, maar ik ben ook superblij met de trui."
Meer uit Sport
ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
5 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
37 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
53 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
59 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
15 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
16 uur geleden