Bouwman gaat deze drie Giro-weken nooit meer vergeten
VERONA (ANP) - Koen Bouwman hoefde alleen nog maar te finishen in de afsluitende tijdrit van de Giro d'Italia om zich te verzekeren van de winst van het bergklassement. De 28-jarige wielrenner van Jumbo-Visma sloot de tijdrit in Verona af als zestiende en genoot onderweg van het publiek dat de blauwetruidrager toeschreeuwde. "Ik heb er zeker van genoten", zei hij. "Ik heb hier een supermooie race gereden. Boven verwachting van iedereen en van mezelf. Deze drie weken ga ik sowieso nooit meer vergeten."
Bouwman schreef niet alleen als eerste Nederlander het bergklassement van de Ronde van Italië op zijn naam. Hij won ook nog twee etappes. "De eerste in Potenza is voor mij de mooiste herinnering", zei hij. "Ik was zo blij dat ik het niet in woorden kon uitdrukken."
Voor de renner van Jumbo-Visma staan de ritzeges ook nog boven het winnen van de blauwe trui. "De ontlading die erbij komt op zo'n moment op de finish is zo mooi, maar ik ben ook superblij met de trui."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Ruim 3000 sportclubs in Nederland kunnen geen nieuwe leden aannemen omdat ze vol zitten. Vaak komt dit door ruimtegebrek, meldt sportkoepel NOC*NSF na onderzoek van het Mulier Instituut.
47 minuten geledenHEERDE (ANP) - Fem van Empel heeft in Heerde de vijftigste veldritzege van haar carrière geboekt. De wereldkampioene van Visma-Lease a Bike stond in eigen land op de hoogste trede van een volledig Nederlands podium, met naast haar Aniek van Alphen en Leonie Bentveld.
1 uur geledenSÖLDEN (ANP) - De Oostenrijkse Julia Scheib heeft bij de start van het wereldbekerseizoen in Sölden haar eerste zege op de reuzenslalom geboekt. De 27-jarige skiester was voor eigen publiek de Amerikaanse Paula Moltzan en de Zwitserse Lara Gut-Behrami te snel af. Het betekende de eerste Oostenrijkse zege op het onderdeel sinds 2016.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/BELGA) - De Franse wielrenner Benoît Cosnefroy rijdt de komende twee jaar voor UAE Team Emirates, de ploeg van wereldkampioen Tadej Pogacar. De 30-jarige klimmer vertrekt na tien jaar bij Decathlon AG2R, waar hij sinds zijn debuut in 2016 voor reed.
2 uur geledenJAKARTA (ANP) - Olympisch kampioenen Zou Jingyuan en Carlos Yulo hebben op de slotdag van de WK turnen in Jakarta goud gepakt in de toestelfinales. Yulo won het onderdeel sprong bij de mannen. De turner uit de Filipijnen kwam daar tot een gemiddelde van 14,866 punten. De Chinees Zou pakte bij de mannen de wereldtitel aan brug: 15,300.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - NBA-baas Adam Silver is "diep geschokt" door de aanhoudingen van basketballer Terry Rozier en coach Chauncey Billups om illegale gokpraktijken. "Ik kreeg een knoop in mijn maag toen ik het hoorde. Er is niets belangrijker voor de sport en de fans dan integriteit", zei Silver in een eerste reactie bij Amazon Prime.
4 uur geledenSEPANG (ANP) - Álex Márquez is achter zijn broer Marc zeker van de tweede plek in het wereldkampioenschap MotoGP. De jongere van de twee eindigde als tweede in de sprintrace voor de Grote Prijs van Maleisië, waardoor hij niet meer kan worden achterhaald. De Italiaan Francesco Bagnaia won de korte race na vanaf poleposition te zijn vertrokken.
5 uur geleden