Bouwman gaat deze drie Giro-weken nooit meer vergeten
VERONA (ANP) - Koen Bouwman hoefde alleen nog maar te finishen in de afsluitende tijdrit van de Giro d'Italia om zich te verzekeren van de winst van het bergklassement. De 28-jarige wielrenner van Jumbo-Visma sloot de tijdrit in Verona af als zestiende en genoot onderweg van het publiek dat de blauwetruidrager toeschreeuwde. "Ik heb er zeker van genoten", zei hij. "Ik heb hier een supermooie race gereden. Boven verwachting van iedereen en van mezelf. Deze drie weken ga ik sowieso nooit meer vergeten."
Bouwman schreef niet alleen als eerste Nederlander het bergklassement van de Ronde van Italië op zijn naam. Hij won ook nog twee etappes. "De eerste in Potenza is voor mij de mooiste herinnering", zei hij. "Ik was zo blij dat ik het niet in woorden kon uitdrukken."
Voor de renner van Jumbo-Visma staan de ritzeges ook nog boven het winnen van de blauwe trui. "De ontlading die erbij komt op zo'n moment op de finish is zo mooi, maar ik ben ook superblij met de trui."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
58 minuten geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
3 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.
5 uur geledenGABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.
6 uur geleden