Bouwers willen woensdag met boeren actie gaan voeren
DEN HAAG (ANP) - Bouwers willen woensdag op verschillende plekken in het land protestacties houden. Stichting Bouw in Verzet roept boeren op zich bij de acties aan te sluiten, nadat de rechter dinsdag had beslist dat boeren niet de bevoorrading van supermarkten mogen platleggen. Rijkswaterstaat adviseert automobilisten om de verkeerssituatie in de gaten te houden.
Omdat niet bekend is wat de acties precies gaan inhouden, weet ook Rijkswaterstaat niet hoe druk het op de weg gaat worden. Mensen die 's ochtends de weg op gaan, moeten in ieder geval goed voorbereid vertrekken, laat een woordvoerder weten. Mogelijk gaat het om acties waarbij voertuigen langzaam rijden op de snelweg.
Bouw in Verzet heeft een aantal plaatsen aangewezen waar ze in de ochtend willen verzamelen om vanaf daar verder te trekken. Het gaat om Alkmaar, Apeldoorn, Assen, Berkel en Rodenrijs, Born, Helmond en Tilburg, meldt de actiegroep op Facebook. Daar willen de bouwers om 06.00 uur verzamelen, waarna ze instructies krijgen en vanaf 07.00 uur actie willen gaan voeren.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.
28 minuten geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag zijn een paar honderd mensen naar de demonstratie op het Malieveld gekomen om zich uit te spreken voor het Iraanse volk en tegen het regime. Die actie startte om 14.00 uur en een uur later komen er nog altijd mensen bij, ziet een ANP-verslaggever. Bijna alle aanwezigen dragen een vlag bij zich, veelal een Iraanse.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Tijdens een ontmoeting met president Volodymyr Zelensky zaterdag in Kyiv hebben ministers Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) gesproken over het versterken van de luchtafweer. Oekraïense steden en de energie-infrastructuur worden dagelijks onder vuur genomen door de Russen met raketten en drones.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor Naomi Mestrum, directeur van het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI), was de vraag niet óf, maar wanneer de Israëlisch-Amerikaanse aanval op Iran zou plaatsvinden. "In Israël was men daar al een paar weken mee bezig. Het land is al een tijdje in opperste staat van paraatheid."
2 uur geleden