Bouwers waarschuwen voor impact regio's na uitstel infraprojecten
DEN HAAG (ANP) - Het uitstel van veertien grote infrastructuurprojecten door een gebrek aan stikstofdeskundigen dreigt de economische ontwikkeling van de desbetreffende regio's te vertragen. Daarvoor waarschuwt de bouwsector, die erop wijst dat belangrijke verkeersverbindingen nu later kunnen worden ontwikkeld. Volgens branchevereniging Bouwend Nederland legt de vertraging ook een pijnlijk probleem bloot, namelijk een gebrek aan zekerheid over hoeveel stikstof mag worden uitgestoten.
Door die onzekerheid moeten deskundigen keer op keer opnieuw berekeningen maken over de stikstofuitstoot, waardoor ze worden overvraagd. Om meer zekerheid te scheppen zou er volgens de belangenvereniging een duidelijk plan moeten komen over het terugdringen van de stikstofuitstoot, zodat er weer ruimte komt voor bijvoorbeeld bouwprojecten. Bouwend Nederland vindt ook dat de overheid meer zou kunnen samenwerken met deskundigen die zij zelf of andere bedrijven in huis hebben.
Doordat bijvoorbeeld de verbreding van de A58 tussen Eindhoven en Tilburg en die van de A6 tussen Almere Oostvaarders en Lelystad later plaatsvindt, dreigt ook de stroom aan nieuwe opdrachten bij bouwconcerns op te drogen. "Dit is een streep door de rekening", zegt een woordvoerder van Dura Vermeer. "We hebben al te maken met vertraging door stikstof en prijsstijgingen door de oorlog in Oekraïne. En we hebben dit soort projecten hard nodig voor onze continuïteit van opdrachten." Hij wijst erop dat ook veel leveranciers en partners van bouwers worden geraakt als ze een tijdlang minder projecten onderhanden hebben.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Verzorgings- en voedingsmiddelenproducent Unilever bevestigt dat een ander bedrijf een overnamebod heeft gedaan op zijn divisie voor eten en drinken. Het gaat om een bod van de specerijenproducent McCormick.
24 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Luchtvaartconcern Air France-KLM bereidt zich voor op mogelijke brandstoftekorten in delen van de wereld waar het naartoe vliegt. Door de Iranoorlog is de export van brandstoffen vanuit de Golfregio ernstig verhinderd, wat vooral Zuidoost-Aziatische landen raakt. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie houdt daarom rekening met problemen bij terugvluchten uit dat deel van de wereld, zei topman Ben Smith tegen de Financial Times.
25 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen voor benzine en diesel aan de pomp zijn vrijdag verder gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. De adviesprijs voor een liter Euro95 staat volgens consumentencollectief UnitedConsumers nu op 2,565 euro. Dat was 2,543 euro een dag eerder.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bedrijven in Nederland hebben in januari 1, 4 procent minder geïnvesteerd dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee was het de vierde maand op rij van dalende investeringen. Er gingen vooral minder investeringen naar gebouwen, auto's en infrastructuur.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten veroorzaakt een grote energiecrisis, waarschuwt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Zolang de oorlog aanhoudt, is het volgens de organisatie aan overheden en ook burgers in de rest van de wereld om de impact van de forse olie- en gasprijsstijgingen zoveel mogelijk te beperken. Het IEA raadt mensen bijvoorbeeld aan waar mogelijk vanuit huis te werken om brandstofkosten te drukken.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever voert gesprekken om zijn voedingsdivisie af te splitsen en samen te voegen met specerijenproducent McCormick. Dat meldt The Wall Street Journal onder verwijzing naar ingewijden. Een transactie die volledig uit aandelen bestaat zou binnen enkele weken tot stand kunnen komen als de gesprekken niet stuklopen, aldus de krant.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.
7 uur geleden