Bouwers waarschuwen voor impact regio's na uitstel infraprojecten
DEN HAAG (ANP) - Het uitstel van veertien grote infrastructuurprojecten door een gebrek aan stikstofdeskundigen dreigt de economische ontwikkeling van de desbetreffende regio's te vertragen. Daarvoor waarschuwt de bouwsector, die erop wijst dat belangrijke verkeersverbindingen nu later kunnen worden ontwikkeld. Volgens branchevereniging Bouwend Nederland legt de vertraging ook een pijnlijk probleem bloot, namelijk een gebrek aan zekerheid over hoeveel stikstof mag worden uitgestoten.
Door die onzekerheid moeten deskundigen keer op keer opnieuw berekeningen maken over de stikstofuitstoot, waardoor ze worden overvraagd. Om meer zekerheid te scheppen zou er volgens de belangenvereniging een duidelijk plan moeten komen over het terugdringen van de stikstofuitstoot, zodat er weer ruimte komt voor bijvoorbeeld bouwprojecten. Bouwend Nederland vindt ook dat de overheid meer zou kunnen samenwerken met deskundigen die zij zelf of andere bedrijven in huis hebben.
Doordat bijvoorbeeld de verbreding van de A58 tussen Eindhoven en Tilburg en die van de A6 tussen Almere Oostvaarders en Lelystad later plaatsvindt, dreigt ook de stroom aan nieuwe opdrachten bij bouwconcerns op te drogen. "Dit is een streep door de rekening", zegt een woordvoerder van Dura Vermeer. "We hebben al te maken met vertraging door stikstof en prijsstijgingen door de oorlog in Oekraïne. En we hebben dit soort projecten hard nodig voor onze continuïteit van opdrachten." Hij wijst erop dat ook veel leveranciers en partners van bouwers worden geraakt als ze een tijdlang minder projecten onderhanden hebben.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/AFP) - De Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de Verenigde Naties heeft opgeroepen om een "veilige maritieme corridor" in te stellen waarlangs schepen de Straat van Hormuz zouden kunnen verlaten. Die zeestraat is nagenoeg volledig geblokkeerd door Iran, waardoor zo'n 3200 schepen met ongeveer 20.000 zeevarenden vastzitten in de Perzische Golf.
4 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering overweegt om de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen, nu de energieprijzen stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent donderdag gezegd. De stap, die gericht is op olie die Iran al heeft verlaten, zou kunnen helpen om de stijging van de energiekosten voor Amerikanen wat te beperken.
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn donderdag met stevige verliezen gesloten door zorgen van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten escaleert. Door aanvallen van Iran is grote schade ontstaan aan gasinstallaties in Qatar, waardoor de olie- en gasprijzen almaar verder oplopen. Ook verwerkte de markt een nieuw rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB).
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia stelt een onderzoek in naar gebeurtenissen rond een vlucht vorige maand omdat enkele passagiers tijdens de vlucht in de cockpit zaten. Het gaat om een vlucht op 21 februari van het Egyptische Hurghada naar Schiphol die overboekt was. Dat bevestigt een woordvoerster van Transavia na berichtgeving door RTL Nieuws.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Eurolanden moeten niet overdrijven met het helpen van burgers om de stijging van de energieprijzen het hoofd te bieden. Met die waarschuwing is president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) donderdag gekomen na het nieuwe ECB-rentebesluit. "Elke budgettaire reactie op de energieprijsschok moet tijdelijk, gericht en op maat zijn", stelde de Française.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland krijgt vanuit de Verenigde Staten en de Europese Commissie "geruststellende signalen" dat de Amerikaanse regering zich zal houden aan de handelsafspraken die zij met de EU heeft gemaakt. Dat zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) donderdag in de Kamer.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Het Innovatiefonds van de Europese Unie levert veel minder resultaat op dan verwacht op het gebied van verduurzaming en innovatie. Het miljardenfonds werd in 2020 opgericht voor financiële steun aan projecten waarbij nieuwe technologieën de uitstoot van broeikasgassen moeten verlagen. Maar het gebruik van dat geld komt amper op gang, meldt de Europese Rekenkamer (ERK) na een analyse.
2 uur geleden