Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouwers vragen Koolmees om verlengen loonkostenregeling

Bouwers vragen Koolmees om verlengen loonkostenregeling

VEENENDAAL (ANP) - Verschillende soorten ondernemers in de bouw willen dat de tijdelijke tegemoetkoming in loonkosten wegens de coronacrisis wordt verlengd. In een brief aan minister Wouter Koolmees (Sociale Zaken) vragen ze om een verlenging van de deadline tot na 31 mei voor de zogeheten NOW-regeling.

Om in aanmerking te komen voor de looncompensatie, moeten ondernemers aantonen dat ze 20 procent aan omzet hebben verloren door de coronacrisis. Bouwers hebben nu nog redelijk veel werk, maar verwachten dat de stroom aan nieuwe opdrachten na 31 mei en de zomervakantie door de economische neergang zal opdrogen. Ze vrezen daarom niet meer in aanmerking te komen voor steun als ze wel in de problemen komen.

De brief is verstuurd namens meerdere kleine belangenorganisaties voor ondernemers in de bouw, afbouw, infra en onderhoudswerk. Het gaat om de organisaties AFNL-NOA, Cumla en OnderhoudNL. Het kabinet heeft eerder al aangegeven snel met meer duidelijkheid te willen komen over een tweede steunpakket voor noodlijdende bedrijven.

De briefschrijvers doen ook nog suggesties voor aanpassingen bij nieuwe steunprogramma's voor loonkostencompensatie. Zo zou het voor bouwbedrijven nuttiger zijn als de maatstaf voor steun zou zijn gebaseerd op de daling van brutomarges in plaats van de omzet, aldus de organisaties. Zij kunnen door de virusuitbraak namelijk te maken krijgen met sterk stijgende kosten, terwijl de opbrengsten gelijk blijven.

Meer uit Financieel

AFM wil regels voor inzet AI-tools op kapitaalmarkten

AMSTERDAM (ANP) - Er moeten duidelijke regels over verantwoording komen voordat AI-hulpmiddelen op grotere schaal worden ingezet bij de handel op kapitaalmarkten. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek naar AI op de kapitaalmarkten.

42 minuten geleden
Huizen van 120.000 eigenaren hebben funderingsproblemen, ziet AFM

AMSTERDAM (ANP) - De huizen van bijna een half miljoen woningeigenaren hebben een hoog risico op funderingsproblemen of een mogelijke kwetsbare fundering. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek. De hoogste risico's spelen bij de bijna 220.000 huizen van meer dan 120.000 eigenaren. Hun funderingsproblemen moeten volgens de toezichthouder worden hersteld.

42 minuten geleden
AFM: financiële sector moet meer inspelen op onvoorspelbaarheid

AMSTERDAM (ANP) - De opeenstapeling van verschillende soorten risico's van de afgelopen tijd zorgt voor meer druk op de financiële markten. Economische onzekerheid, technologische versnellingen en aanhoudende geopolitieke spanningen grijpen steeds meer in elkaar. De financiële sector moet daarom meer inspelen op onvoorspelbaarheid en grillige marktbewegingen, stelt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) bij het presenteren van haar jaarverslag over 2025.

43 minuten geleden
Oud-topman ING Hamers wordt voorzitter financieel techplatform

SINGAPORE (ANP) - Ralph Hamers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van bestuur van Banking Circle Group, een in Singapore gevestigd financieel technologieplatform. Hij start op 20 april.

1 uur geleden
Duitse regering verlaagt accijns op benzine en diesel

BERLIJN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse regering wil de prijzen aan de pomp verlagen. Bondskanselier Friedrich Merz kondigde daarvoor een accijnsverlaging op benzine en diesel van 17 cent per liter aan.

1 uur geleden
Aantal varkensslachtingen Nederland op laagste niveau sinds 2009

LELYSTAD (ANP) - Nederlandse slachterijen hebben in het eerste kwartaal van 2026 het laagste aantal varkens verwerkt sinds 2009. Dat blijkt uit onderzoek van marktbureau DCA Market Intelligence. De terugval hangt samen met stoppersregelingen in de varkenshouderij, die de sector de afgelopen jaren aanzienlijk hebben doen krimpen.

2 uur geleden
Datalek Basic-Fit treft in totaal 1 miljoen leden

HOOFDDORP (ANP) - Het datalek bij Basic-Fit treft in totaal 1 miljoen van de 5,8 miljoen leden. Eerder werd al bekend dat er in Nederland van 200.000 mensen gegevens waren buitgemaakt, maar de keten zit ook nog in vijf andere landen. Basic-Fit zegt iedereen die getroffen is te hebben geïnformeerd.

2 uur geleden