Bouwer Heijmans uitblinker op afwachtend Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Heijmans werd woensdag flink hoger gezet op een afwachtend Damrak. De bouwer is na een sterk derde kwartaal positiever geworden over het hele jaar en schroefde zijn winstverwachting op. De Europese beurzen lieten daarentegen weinig beweging zien voorafgaand aan het belangrijke rentebesluit van de Federal Reserve (Fed). De Amerikaanse centrale bank zint al enige tijd op een afbouw van de coronasteun voor de grootste economie ter wereld en kenners verwachten dat de Fed na de slotbel op de Europese markten hierover een definitief besluit zal nemen.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent in de plus op 814,47 punten. De MidKap won 0,2 procent tot 1059,66 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen bleven vrijwel vlak.
Bij de kleinere bedrijven dikte Heijmans ruim 8 procent aan. De bouwonderneming verkocht in de eerste negen maanden van dit jaar meer huizen tegen een hogere prijs. Volgens Heijmans moest die hogere prijs worden gerekend om de stijgende kosten van onder meer materialen te ondervangen. Topman Ton Hillen verklaarde alert te blijven op stijgende inkoopprijzen en beschikbaarheid van arbeid en materialen, maar kijkt met vertrouwen uit naar volgend jaar.
Prosus
In de AEX ging techinvesteerder Prosus aan kop met een winst van 2,3 procent. Wolters Kluwer won 0,6 procent. De informatieleverancier zag de omzet in de eerste negen maanden van het jaar stijgen en verhoogde de verwachtingen voor heel 2021. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway sloot de rij met een min van 1 procent. In de MidKap steeg PostNL 1,8 procent. Daniel Křetínský, de Tsjechische multimiljardair en mede-eigenaar van voetbalclub Sparta Praag, heeft zijn belang in het postbedrijf uitgebreid tot ruim 20 procent.
Lufthansa steeg 5 procent in Frankfurt. De Duitse luchtvaartmaatschappij deed afgelopen kwartaal goede zaken met vrachtvervoer en vakantievluchten en boekte op operationeel niveau weer winst. Als rentebetalingen, belastingen en afschrijvingen ook mee worden geteld leed Lufthansa nog wel verlies. Concurrent Air France-KLM won 1,7 procent in Amsterdam. Zalando verloor 1,9 procent. De Duitse webwinkel zag de groei in het derde kwartaal afnemen naar het niveau van voor de coronacrisis, doordat gewone kledingzaken het hele kwartaal weer waren geopend.
De euro was 1,1586 dollar waard, tegen 1,1577 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 1,9 procent tot 82,34 dollar. Brentolie kostte 1,8 procent minder op 83,22 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Veel automobilisten in Nederland bezuinigen om de gestegen brandstofprijzen te kunnen betalen. Dat meldt de ANWB na een onderzoek in juli onder ruim duizend autorijders. Daaruit komt naar voren dat bijna een kwart van de automobilisten veel last heeft van de gestegen brandstofprijzen en meer dan de helft een beetje.
47 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers maken zich zorgen over het opnieuw opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Daardoor stegen de olieprijzen, waardoor ook de inflatiezorgen toenamen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse mededingingsautoriteit FTC en 22 staten hebben Amazon maandag aangeklaagd. Ze beschuldigen het tech- en webwinkelconcern van misleidende en oneerlijke praktijken, waarmee het bedrijf in het geheim de prijzen van zijn onlineveilingen voor zoekadvertenties heeft opgedreven.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met verlies gesloten. Beleggers vrezen voor een escalatie van het geweld in het Midden-Oosten na nieuwe aanvallen van de Verenigde Staten op Iran, waarna Iran een vergeldingsaanval uitvoerde. SBM Offshore profiteerde van de hogere olieprijzen en was de grootste stijger bij de hoofdfondsen. Het aandeel steeg 2,9 procent.
10 uur geledenVILLENEUVE D'ASCQ (ANP/RTR) - De Franse sportwinkelketen Decathlon wil zijn aanwezigheid in Franse skigebieden verhogen. Daarvoor is het van plan een belang van 50 procent te nemen in branchegenoot Sport 2000 France, eigendom van Céraclès Coopérative, maakten beide bedrijven bekend.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse raketlanceerinstallaties bij de Straat van Hormuz. Als vergelding voerde Iran een aanval met raketten en drones uit op Amerikaanse luchtmachtbases in Jordanië. De olieprijzen liepen door de vrees voor een nieuwe escalatie van het geweld in het Midden-Oosten flink op.
12 uur geledenARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse fabrikanten van de schaarse verdedigingswapens tegen Ruslands snelste raketten gaan de productie verveelvoudigen. Ze gaan de komende jaren drie keer zoveel Patriot- en vier keer zoveel THAAD-onderscheppingsraketten maken, hebben ze met het Amerikaanse ministerie van Defensie afgesproken.
12 uur geleden