Bouwer Heijmans uitblinker op afwachtend Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Heijmans werd woensdag flink hoger gezet op een afwachtend Damrak. De bouwer is na een sterk derde kwartaal positiever geworden over het hele jaar en schroefde zijn winstverwachting op. De Europese beurzen lieten daarentegen weinig beweging zien voorafgaand aan het belangrijke rentebesluit van de Federal Reserve (Fed). De Amerikaanse centrale bank zint al enige tijd op een afbouw van de coronasteun voor de grootste economie ter wereld en kenners verwachten dat de Fed na de slotbel op de Europese markten hierover een definitief besluit zal nemen.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent in de plus op 814,47 punten. De MidKap won 0,2 procent tot 1059,66 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen bleven vrijwel vlak.
Bij de kleinere bedrijven dikte Heijmans ruim 8 procent aan. De bouwonderneming verkocht in de eerste negen maanden van dit jaar meer huizen tegen een hogere prijs. Volgens Heijmans moest die hogere prijs worden gerekend om de stijgende kosten van onder meer materialen te ondervangen. Topman Ton Hillen verklaarde alert te blijven op stijgende inkoopprijzen en beschikbaarheid van arbeid en materialen, maar kijkt met vertrouwen uit naar volgend jaar.
Prosus
In de AEX ging techinvesteerder Prosus aan kop met een winst van 2,3 procent. Wolters Kluwer won 0,6 procent. De informatieleverancier zag de omzet in de eerste negen maanden van het jaar stijgen en verhoogde de verwachtingen voor heel 2021. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway sloot de rij met een min van 1 procent. In de MidKap steeg PostNL 1,8 procent. Daniel Křetínský, de Tsjechische multimiljardair en mede-eigenaar van voetbalclub Sparta Praag, heeft zijn belang in het postbedrijf uitgebreid tot ruim 20 procent.
Lufthansa steeg 5 procent in Frankfurt. De Duitse luchtvaartmaatschappij deed afgelopen kwartaal goede zaken met vrachtvervoer en vakantievluchten en boekte op operationeel niveau weer winst. Als rentebetalingen, belastingen en afschrijvingen ook mee worden geteld leed Lufthansa nog wel verlies. Concurrent Air France-KLM won 1,7 procent in Amsterdam. Zalando verloor 1,9 procent. De Duitse webwinkel zag de groei in het derde kwartaal afnemen naar het niveau van voor de coronacrisis, doordat gewone kledingzaken het hele kwartaal weer waren geopend.
De euro was 1,1586 dollar waard, tegen 1,1577 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 1,9 procent tot 82,34 dollar. Brentolie kostte 1,8 procent minder op 83,22 dollar per vat.
Meer uit Financieel
STARBASE (ANP) - SpaceX heeft de omzet het afgelopen kwartaal ruim verdubbeld, dankzij flink toegenomen opbrengsten uit zijn activiteiten rond kunstmatige intelligentie (AI) en een aanhoudende groei van satellietinternetdienst Starlink. Ook werd een miljardenwinst in de boeken gezet, tegen ruim 1 miljard dollar verlies in dezelfde periode een jaar eerder.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de Amerikaanse beurzen zijn dinsdag overwegend hoger geëindigd. Een daling van de olieprijzen en de verwachting van sterke kwartaalcijfers leken de zorgen over de hoge investeringen en koerswaarderingen in de AI-sector even naar de achtergrond te duwen.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Alle diensten bij onlinebank Revolut zijn weer hersteld, nadat de Britse bank eerder op de dag met problemen kampte door een storing bij Google Cloud. Revolut heeft ook veel klanten in Nederland. Het geld en de gegevens van klanten zijn veilig, laat het bedrijf weten.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gistproducent Lesaffre overweegt een bod op zijn Nederlandse concurrent Corbion, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De niet-beursgenoteerde Franse onderneming zou financieringsopties bespreken voor een mogelijke overname van het in Amsterdam gevestigde beursgenoteerde bedrijf.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - EssilorLuxottica, het brillenconcern achter onder meer zonnebrillenmerk Ray-Ban en keten Pearle Opticiens, heeft de opbrengsten uit de tak voor AI-brillen en hoorbrillen opgevoerd. De omzet van de divisie wearables, waaronder ook de veelbesproken camerabril van Ray-Ban en Meta valt, nam in het afgelopen kwartaal met een vijfde toe.
8 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse supermarktconcern Carrefour heeft zijn financiële doelstellingen voor het hele jaar naar beneden bijgesteld als gevolg van de geweldsuitbarstingen in verschillende delen van het land. Volgens het bedrijf is het consumentenvertrouwen hierdoor aangetast en blijven klanten weg uit winkels.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven zijn dinsdag onderaan geëindigd in de Amsterdamse AEX-index. Besi, ASML en ASMI noteerden bij het slot van de handelsdag minnen tot 3,3 procent. Onder beleggers leven aanhoudende zorgen over de grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) en de winstgevendheid van AI-gerelateerde bedrijven, die sinds de opmars van de technologie sterk in waarde zijn gestegen.
9 uur geleden