Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouwer Heijmans rekent op stikstofmaatregelen landbouwminister

Bouwer Heijmans rekent op stikstofmaatregelen landbouwminister

AMSTERDAM (ANP) - De topman van Heijmans, Ton Hillen, rekent erop dat landbouwminister Femke Wiersma maatregelen neemt waardoor de bouw van nieuwe woningen kan blijven doorgaan. Vorig jaar heeft het bouwbedrijf bijna 3200 nieuwbouwwoningen verkocht. Maar de Raad van State oordeelde in december dat bij bijvoorbeeld bouwprojecten niet meer zomaar geschoven mag worden met stikstofruimte. Daarvoor moet een natuurvergunning worden aangevraagd.

Hillen verwacht dat Wiersma de ondergrens voor stikstofuitstoot verhoogt. Dan zou voor activiteiten met een beperkte uitstoot geen vergunning nodig zijn. De minister presenteerde vorige week nieuwe stikstofplannen. Zo wil ze de ondergrens van 0,005 mol stikstofneerslag per hectare verhogen naar 1 mol. "Ik verwacht daar wat van", zei Hillen vrijdag over Wiersma's plannen tijdens een toelichting op de jaarresultaten van Heijmans in Amsterdam.

Woningbouwprojecten van Heijmans kunnen extra vertraging oplopen als het bedrijf daarvoor een natuurvergunning moet aanvragen. Om hoeveel nieuwbouwhuizen het mogelijk gaat en hoelang de vertraging kan duren, weet hij niet. "Dat ligt eraan waar die woningen zitten", zegt hij. Vooral bij Natura 2000-gebieden mag de stikstofuitstoot niet te hoog zijn. Hillen stelt dat de uitspraak geen invloed heeft op de nieuwbouwwoningen van Heijmans waarvoor de vergunningen al verleend zijn.

Maatregelen

Donderdag was er in de Tweede Kamer een debat over de beoogde maatregelen van Wiersma, waarin partijen forse kritiek hebben geuit. Zo noemden GroenLinks-PvdA en D66 het verhogen van de ondergrens een "dode mus" voor de boeren en ze stelden dat verhoging zal leiden tot meer stikstofuitstoot. Hillen wuifde kritiek van Tweede Kamerleden weg als campagnepraatjes.

Verder vindt hij dat Nederland kritischer moet kijken naar welke Natura 2000-gebieden moeten worden behouden. "We hebben onszelf klem gezet door de normen in Nederland scherper te stellen dan omliggende landen. De natuur is enorm belangrijk en we moeten blijven investeren in de natuur. Maar er zijn ook gebieden die niet te redden zijn en dan moet je op een gegeven moment ook durven kijken: waar gaat dit nu over? Het kan niet zo zijn dat onze economie, maar zeker ook de woningzoekenden, niet gehoord worden."

Meer uit Financieel

Beursgraadmeters VS dicht bij records aan het begin van kerstweek

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn de verkorte kerstweek positief begonnen, vooral doordat technologieaandelen opnieuw gewild waren bij beleggers. Deze aandelen zijn sinds vorige week weer aan het stijgen, gestuwd door sterke vooruitzichten van chipbedrijf Micron Technology en een meevallend inflatierapport. Daardoor liggen de toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters S&P 500 en de Dow-Jonesindex nog geen 1 procent onder hun record van 11 december.

7 uur geleden
Alphabet koopt energiebedrijf Intersect voor stroom datacenters

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet neemt het Amerikaanse energiebedrijf Intersect Power over voor 4,75 miljard dollar. De overname is bedoeld om Google toegang te geven tot meer elektriciteit voor zijn datacenters, werd maandag bekendgemaakt.

11 uur geleden
Trump pauzeert bouw windenergieparken om 'nationale veiligheid'

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump lijkt op een nieuwe manier te proberen windenergieparken voor de oostkust tegen te gaan. De vergunningen voor vijf parken in aanbouw zijn opgeschort uit zorgen om de nationale veiligheid. Ze kunnen volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken radarsystemen verstoren en valse doelwitten creƫren.

11 uur geleden
Kerstrally blijft uit op Damrak in verkorte beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

11 uur geleden
3M betaalt ondernemers Westerschelde voor PFAS-schade

DEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf 3M gaat ondernemers rondom de Westerschelde betalen voor schade die zij vanwege de vervuilende stoffen PFAS in het water hebben geleden. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat meldt dat aan de Tweede Kamer. Het ministerie maakte niet bekend hoeveel geld wordt uitgekeerd, noch welke ondernemers betaald krijgen.

11 uur geleden
Kerstrally blijft uit op Damrak in verkorte beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

12 uur geleden
Grondstoffenbedrijf FincoEnergies verkocht aan concern Glencore

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.

13 uur geleden