Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouwer Heijmans koopt Brabants familiebedrijf Van Wanrooij

Bouwer Heijmans koopt Brabants familiebedrijf Van Wanrooij

DEN BOSCH (ANP) - Heijmans heeft overeenstemming bereikt met Van Wanrooij over de aankoop van het Brabantse familiebedrijf. Met de voorgenomen deal die een waarde heeft van bijna 300 miljoen euro, versterkt het bouwconcern zijn marktpositie in woningbouw- en vastgoedontwikkeling in Nederland.

Heijmans neemt de projectontwikkelingsactiviteiten, het bouwbedrijf, de timmerfabriek en de bouwmaterialenhandel over van Van Wanrooij. De verhuur van de zakelijke panden en woningen van het familiebedrijf blijven in beheer bij Van Wanrooij.

Werkgelegenheid

Van Wanrooij werd in 1969 opgericht door de twee broers Wim en André van Wanrooij en is in ruim vijftig jaar tijd uitgegroeid van een klein aannemersbedrijf tot een familiebedrijf in de woningbouw- en ontwikkelingssector met circa 275 werknemers.

Alle medewerkers van Van Wanrooij worden onderdeel van Heijmans met behoud van werkgelegenheid. Ook de huidige driekoppige familiedirectie van Van Wanrooij blijft de komende twee jaar operationeel betrokken bij de bedrijfsactiviteiten om een goede overdracht te waarborgen.

Aandelenuitgifte

Door de overname stijgt de omzet van Heijmans met ruim 20 procent naar 2,2 miljard euro en verdubbelt de werkvoorraad in vastgoedontwikkeling van circa 15.000 naar 29.000 nieuwbouwwoningen. De overname verhoogt ook de ontwikkelcapaciteit van Heijmans met 1000 à 1500 woningen op jaarbasis naar 3000 à 4000 woningen.

De koopprijs wordt deels betaald door een aandelenuitgifte aan de aandeelhouders van Van Wanrooij. Zij verwerven hierdoor ruim 9 procent van de certificaten van aandelen in Heijmans. Het resterende deel van de koopsom is in contanten. De overname wordt naar verwachting in het derde kwartaal van 2023 afgerond.

Bezwaar

Volgens Ton Hillen, topman van Heijmans, komt de woningportefeuille van het bedrijf beter in balans met de overname. Daarbij voorziet hij dat het woningtekort in Nederland verder toeneemt in de nabije toekomst. "Er is nu al een tekort van 350.000 woningen. Met het huidige bouwtempo zie ik de druk op de woningmarkt alleen maar toenemen", stelt Hillen. De woningbouw wordt volgens hem ook afgeremd door vertragende procedures.

Daarom pleit de topman voor een versimpeling van bouwvergunningen en het versnellen van procedures. "Ik vind het af en toe goed dat mensen bezwaar kunnen maken, maar niet zes keer", verduidelijkt Hillen. "We kennen de bezwaarmogelijkheid van de woningbezitter, maar misschien moet het recht van de woningzoekende ook wat zwaarder in de procedures gaan wegen. Het moet niet alleen maar 'not in my backyard' zijn", besluit de directeur.

Meer uit Financieel

AI wordt steeds belangrijkere groeimotor voor Google-moeder

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google-moeder Alphabet zag in het eerste kwartaal de omzet en winst stijgen. Vooral via de cloud- en platformdiensten van Google Cloud kwam er meer geld binnen, dankzij de toepassingen van AI en de achterliggende rekenkracht die het bedrijf klanten aanbiedt.

50 minuten geleden
Meta verwacht nog meer te investeren in AI-race

MENLO PARK (ANP) - Socialmediaconcern Meta verwacht dit jaar nog meer geld kwijt te zijn aan de bouw van datacenters voor AI dan eerder geraamd. Het bedrijf achter Facebook en Instagram doet volop mee in de wedloop om de meest geavanceerde toepassingen van kunstmatige intelligentie te ontwikkelen. De halfgeleiders die al het rekenwerk moeten doen, zijn echter in prijs gestegen.

1 uur geleden
Wall Street sluit gemengd terwijl olieprijzen fors oplopen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers zagen de prijs van olie fors omhooggaan doordat er nog geen zicht is op een heropening van de Straat van Hormuz. Een vat Brentolie bereikte de hoogste prijs sinds juni 2022.

1 uur geleden
Fed-voorzitter Jerome Powell blijft in bestuur centrale bank

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De voorzitter van de Federal Reserve, Jerome Powell, heeft aangekondigd in het bestuur van de Amerikaanse centrale bank te blijven als zijn termijn als preses afloopt. Hij neemt die ongebruikelijke beslissing nadat de Amerikaanse president Donald Trump herhaaldelijk heeft geprobeerd de Fed onder druk te zetten om de rentes te verlagen. In een toelichting op het nieuwste rentebesluit benadrukte Powell hoe belangrijk het is dat de Fed onafhankelijk van de regering het rentebeleid bepaalt.

2 uur geleden
Onenigheid vertraagt publicatie Belgisch inflatiecijfer met uren

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Belgische inflatiecijfer over de maand april is woensdag met uren vertraging gepubliceerd vanwege onenigheid. De indexcommissie van het Belgische statistiekbureau Statbel kon het niet eens worden waarna de minister van Economie eraan te pas moest komen. Het gemiddelde prijspeil liep in april op naar 4 procent. De inflatie was een maand eerder nog gestegen tot 1,65 procent. Dat de inflatie verder oploopt is een gevolg van hogere energieprijzen.

3 uur geleden
Centrale bank Verenigde Staten laat rente ongemoeid

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank laat de rente in de Verenigde Staten onveranderd, zoals algemeen was verwacht op de financiële markten. Vorig jaar kwam de Federal Reserve nog met drie renteverlagingen op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren. Opvallend is dat vier van de twaalf beleidsmakers het niet eens waren met het rentebesluit.

3 uur geleden
KLM stelt vluchten van en naar Dubai langer uit

AMSTELVEEN (ANP) - KLM stelt de hervatting van vluchten van en naar Dubai uit tot en met 22 juni, maakte de luchtvaartmaatschappij woensdag bekend. Eerder was dit 14 juni.

4 uur geleden