Bouwer Heijmans groeit ondanks coronacrisis
ROSMALEN (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans heeft afgelopen jaar zowel de omzet als de winst opgevoerd, ondanks de coronacrisis. De onderneming, die voor het eerst in jaren weer dividend gaat uitkeren, had wel tijdelijk last van ziekteverzuim bij personeel en slechtere beschikbaarheid van materialen en personeel uit het buitenland door de pandemie.
Volgens de bestuursvoorzitter Ton Hillen heeft de coronapandemie het bouwjaar overschaduwd, maar toonde het bedrijf veerkracht. Dankzij de aangepaste veiligheids- en gezondheidsvoorschriften konden de werkzaamheden blijven doorgaan, stelt hij. "Dat stelde ons in staat om ondanks Covid-19 en aanhoudende stikstofproblematiek onze resultaten te verbeteren." De topman benadrukt dat het bedrijf geen gebruik heeft gemaakt van overheidssteun.
De omzet van Heijmans steeg in 2020 met ruim 9 procent naar 1,7 miljard euro. Onder de streep bleef 40 miljoen euro over, tegen een winst van 30 miljoen euro in 2019. De impact van de kosten door de coronapandemie zijn volgens de bouwer beheersbaar gebleven. Vooral in de infrastructuur ging het goed. Zo zorgde een goed volume voor een hogere omzet in dat onderdeel (van 619 miljoen euro naar 662 miljoen euro). Ook voegde Heijmans zijn asfaltcentrale samen met die van branchegenoot BAM.
Positief over 2021
De orderportefeuille bleef op niveau met 1,9 miljard aan opdrachten voor het bouwbedrijf, maar was wel iets lager dan het jaar ervoor. Dat heeft volgens de bouwer onder meer te maken met het Zuidasdok-project in Amsterdam Zuid, waarvoor de werkzaamheden afliepen omdat de overheid besloot het project deels opnieuw aan te besteden vanwege aanhoudende problemen.
Voor 2021 blijft Heijmans positief vanwege de aanhoudend grote vraag naar woningen en de vooruitzichten voor onderhoud aan tunnels en bruggen. Wel voorziet de bouwer door de pandemie ook onzekerheden rondom opdrachtgevers en hoeveel geld zij te besteden hebben, evenals de voortdurende stikstofproblematiek. Door een besluit van de Raad van State uit 2019 hebben veel bouwprojecten last van de hoeveelheid stikstof die mag worden uitgestoten. Daarom verwacht Heijmans voor komend jaar een licht lagere omzet.
Heijmans zal voor het eerst sinds 2013 weer dividend uitkeren. Het doet de aandeelhouders een voorstel van 0,73 euro per aandeel. Vorig jaar besloot Heijmans vanwege de coronacrisis alsnog geen dividend uit te keren over boekjaar 2019. Eerder deed het bedrijf wel een voorstel van 0,28 euro per aandeel, maar dat werd later ingetrokken.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag overwegend lager begonnen. Beleggers deden het rustig aan door de aanhoudende zorgen over de hoge investeringen en hoge koerswaarderingen in de AI-sector. Maandag grepen beleggers de hevige verkoopgolf in AI-gerelateerde aandelen van vorige week nog aan om op koopjesjacht te gaan. Een zwak beursdebuut van datacenterbedrijf Elice in Zuid-Korea wakkerde de zorgen over de hoge financieringskosten en de winstgevendheid op lange termijn in de sector echter weer aan.
20 minuten geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Frankrijk gaat vanaf vrijdag renteloze leningen verstrekken aan winkeliers die slachtoffer werden van de rellen en plunderingen van afgelopen weekend. De bedrijven krijgen ook uitstel van betaling, maakte de Franse regering dinsdag bekend.
22 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Retaildeskundigen schatten dat Albert Heijn tot 200 miljoen euro omzet misloopt door de cyberaanval waar de supermarktketen al zo'n anderhalve week mee kampt. Vanwege het incident heeft AH preventief systemen uitgeschakeld, waardoor alle onlinebestellingen tot en met donderdag zijn geannuleerd en er lege schappen waren in verschillende supermarkten door problemen met de bevoorrading. Experts denken dat het imago van AH echter nauwelijks last heeft gehad van het incident.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is dinsdag voor het eerst sinds 2022 boven de 90 euro per megawattuur uitgekomen. Energieprijzen zijn opgelopen sinds het begin van Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran en tegenacties van dat land in het Midden-Oosten.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn gaat klanten van wie hun bezorgbestelling is geannuleerd door de cyberaanval en alle problemen bij de keten, compenseren met een shoptegoed van 10 euro. Het bedrag wordt automatisch verrekend zodra zij weer een bestelling kunnen plaatsen, heeft de supermarktketen dinsdag bekendgemaakt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De werkgevers hebben de vakbonden uitgenodigd om de onderhandelingen voor een nieuwe cao voor het streekvervoer te hervatten. Ze zijn bereid terug te komen op hun eerdere voorstellen als er aan enkele voorwaarden wordt voldaan. Een van de eisen is dat er zes weken niet meer wordt gestaakt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij verschillende supermarkten van Albert Heijn verspreid over het land zijn dinsdag nog veel lege schappen te zien, hebben verslaggevers van het ANP waargenomen. Vooral de schappen groenten en fruit zijn vaak nog behoorlijk leeg. AH zelf zegt al een aantal dagen dat de winkels weer volledig en meerdere keren per dag worden bevoorraad.
1 uur geleden