Bouwer BAM verder omhoog op afwachtend Damrak
AMSTERDAM (ANP) - BAM ging woensdag verder omhoog op de Amsterdamse beurs en won ruim 3 procent. De bouwer steeg een dag eerder al dik 5 procent, nadat het Openbaar Ministerie (OM) had laten weten niet genoeg bewijs te hebben gevonden van omkoping door het bedrijf. Het OM begon in 2022 een onderzoek naar mogelijke fraude en corruptie bij de internationale divisie van BAM, maar heeft de zaak nu gesloten.
De algehele stemming op de beursvloeren bleef terughoudend in afwachting van het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve. De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent hoger op 891,51 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 840,39 punten. Frankfurt won 0,1 procent en Parijs bleef onveranderd.
Londen steeg 0,1 procent. In het Verenigd Koninkrijk is de inflatie in november verder opgelopen tot 2,6 procent. Het inflatiecijfer verstevigt de verwachting dat de Britse centrale bank de rente donderdag onveranderd zal laten. De Amerikaanse centrale bank zal naar verwachting woensdag na sluiting van de Europese beurshandel de leenkosten in de Verenigde Staten wel gaan verlagen om de grootste economie ter wereld te ondersteunen.
Philips
Zorgtechnologieconcern Philips was de sterkste stijger in de AEX met een winst van 1 procent. Verffabrikant AkzoNobel sloot de rij met een min van 0,7 procent.
In de MidKap won JDE Peet's 0,1 procent. Het conflict over de koffieprijzen tussen JDE Peet's en Belgische supermarkten lijkt te escaleren, meldt de krant De Tijd. De eigenaar van koffiemerken als Douwe Egberts, L'Or en Senseo vraagt meer geld voor zijn producten door sterk gestegen koffieprijzen. Supermarktconcern Colruyt vindt die stijging buitensporig en stopt tijdelijk zijn bestellingen. JDE Peet's zakte een dag eerder ruim 6 procent door een verkoopadvies van Goldman Sachs. De Amerikaanse zakenbank waarschuwde daarbij dat de flink gestegen koffieprijzen de verkopen van JDE Peet's kunnen raken.
Commerzbank
In Frankfurt steeg Commerzbank 4 procent. De Italiaanse bank UniCredit heeft het belang in zijn Duitse branchegenoot uitgebreid tot 28 procent. UniCredit onthulde in september al een belang in Commerzbank en liet weten een volledige overname te overwegen.
De euro was 1,0510 dollar waard, tegen 1,0501 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent duurder op 70,15 dollar. Brentolie kostte ook 0,1 procent meer, op 73,25 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag hoger gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de notulen van de rentevergadering van de Amerikaanse centrale bank van januari. Toen liet de Federal Reserve de rente in de Verenigde Staten onveranderd, na drie verlagingen op rij.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen hebben preventief ongeveer honderd vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer. Dit bevestigt een woordvoerder van de luchthaven na berichtgeving door De Telegraaf. Het zijn volgens hem vooral Europese bestemmingen.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Meta-topman Mark Zuckerberg heeft spijt van de trage vooruitgang die zijn bedrijf boekte bij het identificeren van minderjarige gebruikers op Instagram. Dit heeft hij woensdag gezegd tijdens de behandeling van een belangrijke zaak over socialemediaverslaving in het Amerikaanse Los Angeles.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Bestuurslid Isabel Schnabel van de Europese Centrale Bank (ECB) is van plan haar termijn uit te zitten. Dit heeft de Duitse econoom woensdag gezegd. Eerder woensdag meldden bronnen tegen de Britse zakenkrant Financial Times dat ECB-president Christine Lagarde haar termijn waarschijnlijk niet gaat afmaken.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beursuitbater Euronext, eigenaar van de aandelen- en optiemarkten in onder meer Amsterdam, Parijs en Lissabon, heeft in 2025 een recordjaar gedraaid. Topman Stéphane Boujnah zegt daarbij met "vertrouwen en vastberadenheid" begonnen te zijn aan 2026. Het beursbedrijf profiteert van hogere handelsinkomsten, meer beursgangen en overnames.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Het socialemediaplatform X moet onderzoekers toegang geven tot gegevens rond de verkiezingen in Hongarije op 12 april. Dit heeft het hof van beroep in Berlijn bepaald. De beslissing wordt gezien als een mijlpaal in de uitvoering van de Digital Services Act (DSA) van de EU.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Miljardair Les Wexner heeft tegenover een onderzoekscommissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden gezegd dat hij een keer op het privé-eiland van Jeffrey Epstein is geweest. De in 2019 overleden zedendelinquent was jarenlang de financieel adviseur van Wexner, die rijk werd met winkel- en marketingconglomeraat L Brands.
7 uur geleden