Bouwer BAM verder omhoog op afwachtend Damrak
AMSTERDAM (ANP) - BAM ging woensdag verder omhoog op de Amsterdamse beurs en won ruim 3 procent. De bouwer steeg een dag eerder al dik 5 procent, nadat het Openbaar Ministerie (OM) had laten weten niet genoeg bewijs te hebben gevonden van omkoping door het bedrijf. Het OM begon in 2022 een onderzoek naar mogelijke fraude en corruptie bij de internationale divisie van BAM, maar heeft de zaak nu gesloten.
De algehele stemming op de beursvloeren bleef terughoudend in afwachting van het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve. De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent hoger op 891,51 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 840,39 punten. Frankfurt won 0,1 procent en Parijs bleef onveranderd.
Londen steeg 0,1 procent. In het Verenigd Koninkrijk is de inflatie in november verder opgelopen tot 2,6 procent. Het inflatiecijfer verstevigt de verwachting dat de Britse centrale bank de rente donderdag onveranderd zal laten. De Amerikaanse centrale bank zal naar verwachting woensdag na sluiting van de Europese beurshandel de leenkosten in de Verenigde Staten wel gaan verlagen om de grootste economie ter wereld te ondersteunen.
Philips
Zorgtechnologieconcern Philips was de sterkste stijger in de AEX met een winst van 1 procent. Verffabrikant AkzoNobel sloot de rij met een min van 0,7 procent.
In de MidKap won JDE Peet's 0,1 procent. Het conflict over de koffieprijzen tussen JDE Peet's en Belgische supermarkten lijkt te escaleren, meldt de krant De Tijd. De eigenaar van koffiemerken als Douwe Egberts, L'Or en Senseo vraagt meer geld voor zijn producten door sterk gestegen koffieprijzen. Supermarktconcern Colruyt vindt die stijging buitensporig en stopt tijdelijk zijn bestellingen. JDE Peet's zakte een dag eerder ruim 6 procent door een verkoopadvies van Goldman Sachs. De Amerikaanse zakenbank waarschuwde daarbij dat de flink gestegen koffieprijzen de verkopen van JDE Peet's kunnen raken.
Commerzbank
In Frankfurt steeg Commerzbank 4 procent. De Italiaanse bank UniCredit heeft het belang in zijn Duitse branchegenoot uitgebreid tot 28 procent. UniCredit onthulde in september al een belang in Commerzbank en liet weten een volledige overname te overwegen.
De euro was 1,0510 dollar waard, tegen 1,0501 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent duurder op 70,15 dollar. Brentolie kostte ook 0,1 procent meer, op 73,25 dollar per vat.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Het aantal faillissementen in Nederland zal dit jaar verder stijgen, verwachten economen Jan-Paul van de Kerke van ABN AMRO en Hugo Erken van RaboResearch. Maandag meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) dat bijna 4300 bedrijven vorig jaar failliet werden verklaard, 30 procent meer dan in 2023 en het hoogste aantal in acht jaar.
6 minuten geledenKOBBEGEM (ANP) - Delhaize heeft een akkoord bereikt met de Louis Delhaize Group om alle aandelen van Delfood over te nemen. Met de overname breidt het Belgische onderdeel van supermarktconcern Ahold Delhaize het netwerk van bestaande Delhaize-winkels in België verder uit. Delfood verenigt 325 verkooppunten die onder het Louis Delhaize-merk actief zijn of door het bedrijf worden bevoorraad.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De stijging van het aantal faillissementen in de horeca die dit jaar wordt verwacht, zal de hele sector treffen. Dat denkt Marijke Vuik, voorzitter van branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland (KHN). Zowel caféhouders als restaurant- en hoteleigenaren kampen met problemen zoals de gestegen personeelskosten.
54 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Horecabedrijven moeten rekening houden met aanhoudende krapte op de arbeidsmarkt. De vergrijzing van de samenleving leidt tot minder beschikbare arbeidskrachten, zegt Marijke Vuik, voorzitter van Koninklijke Horeca Nederland (KHN). "Een bepaalde krapte gaat er blijven."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het jaar 2024 was "uitdagend" voor de Nederlandse horeca. Dat meldt Koninklijke Horeca Nederland (KHN) tijdens de jaarlijkse horecavakbeurs Horecava. De brancheorganisatie verwijst daarbij naar personeelstekorten en stijgende kosten voor onder meer restaurant-, hotel- en caféhouders.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Shell behoorde maandag tot de schaarse stijgers op de Amsterdamse beurs. Het olie- en gasconcern klom 0,9 procent dankzij de hogere olieprijzen. De olieprijzen liepen verder op tot het hoogste niveau in vier maanden door berichten over nieuwe Amerikaanse sancties op olie uit Rusland.
3 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese export is in 2024 gestegen tot een nieuw recordniveau. De uitvoer van het land werd daarbij in de laatste maanden van het jaar aangewakkerd doordat bedrijven hun voorraden hebben uitgebreid voorafgaand aan de tweede ambtstermijn van de Amerikaanse president Donald Trump. Trump legde tijdens zijn eerste ambtstermijn al hogere importheffingen op aan China en heeft gedreigd met nog zwaardere heffingen wanneer hij volgende week terugkeert naar het Witte Huis.
3 uur geleden