Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouwer BAM verder omhoog op afwachtend Damrak

Bouwer BAM verder omhoog op afwachtend Damrak

AMSTERDAM (ANP) - BAM ging woensdag verder omhoog op de Amsterdamse beurs en won ruim 3 procent. De bouwer steeg een dag eerder al dik 5 procent, nadat het Openbaar Ministerie (OM) had laten weten niet genoeg bewijs te hebben gevonden van omkoping door het bedrijf. Het OM begon in 2022 een onderzoek naar mogelijke fraude en corruptie bij de internationale divisie van BAM, maar heeft de zaak nu gesloten.

De algehele stemming op de beursvloeren bleef terughoudend in afwachting van het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve. De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent hoger op 891,51 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 840,39 punten. Frankfurt won 0,1 procent en Parijs bleef onveranderd.

Londen steeg 0,1 procent. In het Verenigd Koninkrijk is de inflatie in november verder opgelopen tot 2,6 procent. Het inflatiecijfer verstevigt de verwachting dat de Britse centrale bank de rente donderdag onveranderd zal laten. De Amerikaanse centrale bank zal naar verwachting woensdag na sluiting van de Europese beurshandel de leenkosten in de Verenigde Staten wel gaan verlagen om de grootste economie ter wereld te ondersteunen.

Philips

Zorgtechnologieconcern Philips was de sterkste stijger in de AEX met een winst van 1 procent. Verffabrikant AkzoNobel sloot de rij met een min van 0,7 procent.

In de MidKap won JDE Peet's 0,1 procent. Het conflict over de koffieprijzen tussen JDE Peet's en Belgische supermarkten lijkt te escaleren, meldt de krant De Tijd. De eigenaar van koffiemerken als Douwe Egberts, L'Or en Senseo vraagt meer geld voor zijn producten door sterk gestegen koffieprijzen. Supermarktconcern Colruyt vindt die stijging buitensporig en stopt tijdelijk zijn bestellingen. JDE Peet's zakte een dag eerder ruim 6 procent door een verkoopadvies van Goldman Sachs. De Amerikaanse zakenbank waarschuwde daarbij dat de flink gestegen koffieprijzen de verkopen van JDE Peet's kunnen raken.

Commerzbank

In Frankfurt steeg Commerzbank 4 procent. De Italiaanse bank UniCredit heeft het belang in zijn Duitse branchegenoot uitgebreid tot 28 procent. UniCredit onthulde in september al een belang in Commerzbank en liet weten een volledige overname te overwegen.

De euro was 1,0510 dollar waard, tegen 1,0501 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent duurder op 70,15 dollar. Brentolie kostte ook 0,1 procent meer, op 73,25 dollar per vat.

Meer uit Financieel

India en Zweden sluiten strategisch partnerschap

STOCKHOLM (ANP/AFP) - Zweden en India hebben een strategisch partnerschap aangekondigd, gericht op het verdubbelen van hun handel en investeringen in de komende vijf jaar. Dit gebeurde tijdens een ontmoeting tussen de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Indiase premier Narendra Modi.

9 uur geleden
Israëlische economie krimpt flink door oorlog Midden-Oosten

JERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische economie is in het eerste kwartaal van dit jaar aanzienlijk gekrompen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat volgt uit zondag gepubliceerde cijfers van het Israëlische statistiekbureau.

15 uur geleden
Swatch houdt shops met nieuwe, gewilde horloges voorlopig dicht

ROTTERDAM (ANP) - De Swatch-winkels die in Nederland de nieuwe Royal Pop-horloges zouden verkopen, blijven zondag en waarschijnlijk ook maandag nog gesloten. Dat heeft een medewerker van de Swatch-shop in Rotterdam laten weten. Zaterdag bleven drie Swatch-winkels in Nederland noodgedwongen dicht door een overweldigende toestroom van belangstellenden voor de horloges die zijn uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. De politie moest eraan te pas komen om mensen weg te sturen.

16 uur geleden
Schade spoorblokkades haven al vele miljoenen, zeggen bedrijven

ROTTERDAM (ANP) - De spoorblokkades door activisten in het Rotterdamse havengebied zorgen voor vele miljoenen euro's schade. Dat zeggen bedrijven uit de haven, die de al negen dagen aanhoudende acties "inmiddels spuugzat" zijn. Ze willen dat de landelijke politiek ingrijpt.

17 uur geleden
Swatch roept klanten op: kom niet massaal naar winkels

BIEL (ANP) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch roept klanten via sociale media op niet in grote drommen naar zijn winkels te komen om zijn nieuwe horloge, dat is uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. Zaterdag moesten meerdere Swatch-winkels verspreid over de wereld noodgedwongen worden gesloten door een overweldigende toestroom van belangstellenden. Volgens het bedrijf is al die haast nergens voor nodig, want de bewuste collectie blijft nog maanden beschikbaar.

19 uur geleden
Enkele olietankers varen ondanks blokkade door Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - Ondanks de blokkade van de Straat van Hormuz varen er af en toe wel olietankers door de zeestraat. Zo heeft persbureau Bloomberg uit scheepvaartgegevens ontdekt dat een tanker met Iraakse olie erin is geslaagd door de straat te gaan en richting India te varen.

20 uur geleden
Maleisië komt met korting op vliegtickets vanwege brandstofcrisis

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Maleisië heeft maatregelen genomen om zijn luchtvaartsector te helpen, nu luchtvaartmaatschappijen worstelen met fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De regering van het Aziatische land heeft onder meer 5 miljoen ringgit, zo'n 1,1 miljoen euro, uitgetrokken voor kortingen op vliegtickets.

22 uur geleden