Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouwer BAM verder omhoog op afwachtend Damrak

Bouwer BAM verder omhoog op afwachtend Damrak

AMSTERDAM (ANP) - BAM ging woensdag verder omhoog op de Amsterdamse beurs en won ruim 3 procent. De bouwer steeg een dag eerder al dik 5 procent, nadat het Openbaar Ministerie (OM) had laten weten niet genoeg bewijs te hebben gevonden van omkoping door het bedrijf. Het OM begon in 2022 een onderzoek naar mogelijke fraude en corruptie bij de internationale divisie van BAM, maar heeft de zaak nu gesloten.

De algehele stemming op de beursvloeren bleef terughoudend in afwachting van het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve. De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent hoger op 891,51 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 840,39 punten. Frankfurt won 0,1 procent en Parijs bleef onveranderd.

Londen steeg 0,1 procent. In het Verenigd Koninkrijk is de inflatie in november verder opgelopen tot 2,6 procent. Het inflatiecijfer verstevigt de verwachting dat de Britse centrale bank de rente donderdag onveranderd zal laten. De Amerikaanse centrale bank zal naar verwachting woensdag na sluiting van de Europese beurshandel de leenkosten in de Verenigde Staten wel gaan verlagen om de grootste economie ter wereld te ondersteunen.

Philips

Zorgtechnologieconcern Philips was de sterkste stijger in de AEX met een winst van 1 procent. Verffabrikant AkzoNobel sloot de rij met een min van 0,7 procent.

In de MidKap won JDE Peet's 0,1 procent. Het conflict over de koffieprijzen tussen JDE Peet's en Belgische supermarkten lijkt te escaleren, meldt de krant De Tijd. De eigenaar van koffiemerken als Douwe Egberts, L'Or en Senseo vraagt meer geld voor zijn producten door sterk gestegen koffieprijzen. Supermarktconcern Colruyt vindt die stijging buitensporig en stopt tijdelijk zijn bestellingen. JDE Peet's zakte een dag eerder ruim 6 procent door een verkoopadvies van Goldman Sachs. De Amerikaanse zakenbank waarschuwde daarbij dat de flink gestegen koffieprijzen de verkopen van JDE Peet's kunnen raken.

Commerzbank

In Frankfurt steeg Commerzbank 4 procent. De Italiaanse bank UniCredit heeft het belang in zijn Duitse branchegenoot uitgebreid tot 28 procent. UniCredit onthulde in september al een belang in Commerzbank en liet weten een volledige overname te overwegen.

De euro was 1,0510 dollar waard, tegen 1,0501 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent duurder op 70,15 dollar. Brentolie kostte ook 0,1 procent meer, op 73,25 dollar per vat.

Meer uit Financieel

KVK: groei aantal bedrijven stagneert, veel zzp'ers gestopt

UTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".

1 uur geleden
KVK: groei aantal bedrijven stagneert, veel zzp'ers gestopt

UTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".

1 uur geleden
Rode cijfers op Wall Street na kwartaalcijfers grote banken

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag opnieuw met verlies gesloten. Beleggers in New York verwerkten kwartaalcijfers van de grote banken Bank of America, Wells Fargo en Citigroup. Daarnaast kwamen er onder meer gegevens over de winkelverkopen in de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Vakbond: Ford heeft tegen Trump scheldende werknemer geschorst

DEARBORN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Ford Motor heeft een werknemer geschorst die dinsdag scheldwoorden riep tegen president Donald Trump tijdens zijn bezoek aan een Ford-fabriek in Dearborn in de Amerikaanse staat Michigan. Dat zegt de vakbond United Auto Workers (UAW) die de medewerker steunt.

6 uur geleden
Schiphol verwerkte 68,8 miljoen passagiers in 2025

SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft vorig jaar in totaal 68,8 miljoen passagiers verwerkt, een stijging vergeleken met een jaar eerder toen het ging om 66,8 miljoen reizigers. Daarmee liggen de reizigersaantallen nog wel lager dan voor de coronapandemie, want in 2019 werd het recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door Schiphol

8 uur geleden
AEX-index sluit iets lager, Besi en Randstad bij grootste dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets lager gesloten. De grootste dalers in de hoofdindex waren onder meer chiptoeleverancier Besi, uitzender Randstad en postkluisjesbedrijf InPost. Zwaargewicht Shell stond wel bij de winnaars, wat voor tegenwicht zorgde.

9 uur geleden
Ondernemingskamer beslist uiterlijk 11 februari over Nexperia

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer beslist uiterlijk op 11 februari of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia. Als zo'n onderzoek er komt, blijven ook voorlopige ingrepen bij het bedrijf in stand.

9 uur geleden