Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouwer BAM onderuit op Damrak na onderzoek justitie

Bouwer BAM onderuit op Damrak na onderzoek justitie

AMSTERDAM (ANP) - BAM raakte maandag bijna 9 procent aan waarde kwijt op de Amsterdamse beurs. De FIOD en het Openbaar Ministerie zijn een onderzoek gestart naar mogelijke onregelmatigheden bij enkele reeds opgeleverde projecten van BAM International. De instanties bezochten afgelopen vrijdag al het kantoor van BAM in Gouda. De bouwer stelt volledig mee te werken aan het onderzoek.

De stemming op het Damrak bleef terughoudend vanwege de vrees dat de renteverhogingen door de centrale banken zullen leiden tot een wereldwijde economische neergang. Beleggers verwerkten daarnaast nog de forse verliesbeurt op Wall Street, waar de technologiegraadmeter Nasdaq vrijdag ruim 3 procent zakte.

Ook blijft de aandacht uitgaan naar politieke en financiële onrust in het Verenigd Koninkrijk. De Britse premier Liz Truss ontsloeg vrijdag haar minister van Financiën Kwasi Kwarteng vanwege de ophef over de omstreden belastingplannen en kondigde aan de belastingen voor Britse bedrijven toch te verhogen. De nieuwe Britse minister van Financiën Jeremy Hunt staat nu voor de belangrijke taak om het vertrouwen op de financiële markten te herstellen.

Britse pond

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent hoger op 632,45 punten. De MidKap steeg 0,7 procent tot 869,03 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs klommen tot 0,4 procent.

In Londen won de FTSE-index 0,3 procent. De nieuwe Britse minister van Financiën zal later op de dag al zijn nieuwe belastingplannen ontvouwen. Dat is twee weken eerder dan gepland. Het Britse pond steeg daarop in waarde. De Britse centrale bank kocht de afgelopen tijd voor miljarden aan obligaties op om de obligatiemarkten te kalmeren vanwege de zorgen over de begrotingsplannen van de Britse regering. Die steunaankopen zijn vrijdag gestopt.

ArcelorMittal

Staalconcern ArcelorMittal (plus 1,5 procent) was de sterkste stijger in de AEX. Prosus won 1,4 procent. De techinvesteerder heeft zijn Russische advertentiesite Avito verkocht voor zo'n 2,5 miljard euro. Chemicaliëndistributeur IMCD sloot de rij met een min van 0,7 procent.

Fastned dikte bijna 10 procent aan. Het snellaadbedrijf heeft via een private plaatsing van certificaten van aandelen 75 miljoen euro opgehaald bij Schroders Capital. Het geld zal onder meer worden gebruikt voor een verdere uitbreiding van het Europese netwerk.

De euro was 0,9746 dollar waard, tegen 0,9736 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,8 procent meer op 86,32 dollar. Brentolie werd ook 0,8 procent duurder, op 92,39 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Geschil met brandstofleverancier reden voor uitwijken vlucht KLM

SCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.

1 uur geleden
Dell schiet omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.

1 uur geleden
Supers en A-merken zetten met WK-campagnes in op thuisbeleving

DEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.

2 uur geleden
Duitse inflatie koelt af door brandstofkorting aan de pomp

WIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.

2 uur geleden
Nieuwe ov-pas ook in winkels te koop

AMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.

6 uur geleden
Eternit betoogt dat asbeststrafzaak al jaren is verjaard

ALMELO (ANP) - Bouwmaterialenbedrijf Eternit vindt dat de asbeststrafzaak van het Openbaar Ministerie tegen het bedrijf al jaren is verjaard. De advocaat die de onderneming heeft ingeschakeld, heeft vrijdag bij de rechtbank in Almelo daarom een verzoek neergelegd om de vraag van verjaring eerst voor te leggen aan de Hoge Raad. "Als de Hoge Raad het met mij eens is, is er helemaal geen zaak", lichtte hij bij de rechtbank toe aan het ANP.

6 uur geleden
Concurreren met spaarrentes neemt hap uit winst bunq

AMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft vorig jaar een veel lagere winst geboekt. De marktrentes daalden, terwijl de financiële instelling bleef concurreren met relatief hoge spaarrentes om klanten te lokken. Daardoor hield bunq zelf minder over, komt naar voren uit het jaarverslag.

7 uur geleden