Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouwer BAM doet Duits onderdeel van de hand

Bouwer BAM doet Duits onderdeel van de hand

BUNNINK (ANP) - Bouwonderneming BAM verkoopt zijn Duitse werkmaatschappij Wayss & Freytag Ingenieurbau aan ZECH Building. De transactie, die naar verwachting in het derde kwartaal van dit jaar wordt afgerond, levert het bedrijf uit Bunnik een boekwinst op van 50 miljoen euro. BAM hield bij zijn winstprognose over dit jaar geen rekening met dit bedrag.

Wayss & Freytag Ingenieurbau is een voorname speler in de Duitse markt voor weg- en waterbouw. Daarnaast is de onderneming internationaal actief met tunnelbouw. Zo is het bedrijf als onderdeel van een joint venture onder andere betrokken bij de bouw van de Fehmarnbelt-tunnel tussen Duitsland en Denemarken. Het onderdeel telt zo'n 1000 werknemers en is jaarlijks goed voor zo'n 500 miljoen euro omzet.

BAM had eerder al bekendgemaakt dat het onderdelen in Duitsland van de hand wilde doen. De bouwer richt zich op groeimarkten Nederland, het Verenigd Koninkrijk en Ierland waar het bedrijf kan profiteren van zijn schaalgrootte en concurrentievoordelen. ZECH Building nam eerder al BAM Deutschland over van BAM.

Meer uit Financieel

Bloomberg: Trump komt met nieuw plan voor lagere dieselprijs

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Donald Trump werkt aan een nieuwe maatregel om de dieselprijzen in de Verenigde Staten omlaag te krijgen voor de tussentijdse verkiezingen in november. De Amerikaanse president wil de beperkingen op het gebruik van een belastingvrije variant van diesel versoepelen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

1 uur geleden
AkzoNobel bij stijgers in hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel is maandag hoger geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. De verfproducent verkoopt zijn activiteiten op het gebied van decoratieve verf in Zuidoost-Azië en Australië aan het Japanse Nippon Paint. Met die transactie is een bedrag van ongeveer 1,4 miljard dollar gemoeid. AkzoNobel won 1,8 procent.

2 uur geleden
Meer bedrijven wachten op aansluiting op net voor stroomgebruik

DEN HAAG (ANP) - Meer bedrijven in Nederland wachten op een aansluiting voor stroomgebruik op het volle net. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland stonden eind juni in totaal bijna 15.500 aanvragen op de wachtlijst bij een regionale netbeheerder. Dat waren er eind 2025 nog 15.154.

2 uur geleden
Braziliaanse beurs opent hoger na verkiezingsvoorsprong Bolsonaro

SÃO PAULO (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op de beurs in São Paulo reageerden maandag enthousiast op het nieuws dat Flávio Bolsonaro de eerste ronde van de Braziliaanse verkiezingen had gewonnen. Bolsonaro wordt als marktvriendelijker gezien dan opponent en zittend president Luiz Inácio Lula da Silva. Bolsonaro deed het beter dan de peilingen hadden verwacht en is nu de favoriet voor de tweede ronde later deze maand.

3 uur geleden
Onderzoeksbureau: winkelstraten rustiger door recordhete zomer

AMSTERDAM (ANP) - Winkelstraten in Nederland zijn in het afgelopen kwartaal opnieuw rustiger geworden, meldt onderzoeksbureau RMC. De organisatie wijt dit aan de recordhete zomer.

4 uur geleden
Wall Street opent gemengd na winsten op vrijdag

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag gemengd geopend, na de winsten van vrijdag door een zwak cijfer over de banengroei in de Verenigde Staten. Door het tegenvallende banenrapport wordt de kans op een nieuwe renteverhoging door de Amerikaanse centrale bank later deze maand minder waarschijnlijk geacht.

5 uur geleden
Topman Saudi Aramco noemt olievoorraden 'angstaanjagend klein'

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde olievoorraden waarmee schokken in het aanbod opgevangen kunnen worden, zijn "angstaanjagend klein" geworden. Dat zegt de topman van het Saudische staatsoliebedrijf Saudi Aramco, Ami Nasser. Daardoor dreigen de markten verder onder druk te komen als de Straat van Hormuz niet opengaat.

5 uur geleden