Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouwend Nederland voorziet nog geen sluiting bouwplaatsen

Bouwend Nederland voorziet nog geen sluiting bouwplaatsen

ZOETERMEER (ANP) - Branchevereniging Bouwend Nederland zegt nog geen signalen te hebben gekregen dat het werk op bouwplaatsen op korte termijn wordt stilgelegd. Wel komt het al voor dat sommige werkplekken zijn afgesloten. Wat de schade van de coronacrisis voor de Nederlandse bouwsector tot nu toe bedraagt, kan Bouwend Nederland nog niet zeggen.

"Een sluiting van de bouwplaatsen in de nabije toekomst zou kunnen", zegt een woordvoerder. "Het zijn ongekende tijden en de situatie van nu konden we ons een week geleden ook niet voorstellen." Op de meeste bouwplaatsen wordt volgens hem nog doorgewerkt. "In sommige gevallen kunnen bouwers niet bij hun werk omdat opdrachtgevers dat niet willen. Bijvoorbeeld bij projecten die binnen plaatsvinden."

Een indruk van de schade voor de bouwsector tot nu toe kan de brancheorganisatie nog niet geven. Wel houdt Bouwend Nederland er rekening mee dat orders worden uitgesteld. De vereniging roept dan ook op vooral overheidsorders met betrekking tot infrastructuur naar voren te halen "om de continuïteit niet in gevaar te brengen".

Volgens Bouwend Nederland worden de veelal buitenlandse bouwvakkers goed geïnformeerd door hun werkgevers. "Wij hebben onze leden aangeraden om alle adviezen van het RIVM goed op te volgen en te communiceren."

Meer uit Financieel

Chipbedrijven en Oracle flink lager op roodgekleurd Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met rode cijfers gesloten, waarbij vooral flinke koersverliezen waren te zien in de chipsector. Ook softwareconcern Oracle stond bij de dalers op Wall Street na een bericht over het afketsen van een deal voor de financiering van een groot datacenter van het bedrijf.

1 uur geleden
Netanyahu: Israël keurt grote gasdeal met Egypte goed

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft woensdag goedkeuring gegeven voor een grote aardgasdeal met Egypte. Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Het gaat volgens Netanyahu om een deal ter waarde van bijna 35 miljard dollar waarbij de komende jaren gas aan Egypte wordt geleverd uit het grote gasveld Leviathan voor de kust van Israël.

1 uur geleden
Verlies voor AEX-index, chipbedrijven sterkste dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met verlies gesloten. De chipbedrijven waren de grootste dalers bij de hoofdfondsen op het Damrak. Shell stond juist bij de winnaars, geholpen door de hogere olieprijzen.

4 uur geleden
Duizenden boeren in Brussel verwacht voor demonstratie EU-top

BRUSSEL (ANP) - Naar verwachting komen duizenden boeren donderdag naar Brussel om te demonstreren tijdens de EU-top. De EU-leiders zullen onder meer de meerjarenbegroting (2028-2034) bespreken, waarin ook het landbouwbudget staat. De landbouwsector is niet tevreden met het huidige voorstel voor het landbouwbudget.

5 uur geleden
Vuurwerkbranche stevent af op 20 procent meer verkoop dit jaar

DEN HAAG (ANP) - Vuurwerkverkopers hebben de afgelopen weken al goede zaken gedaan. Als dit enigszins doorzet, kan het zomaar zijn dat de branche "richting de 20 procent" meer gaat verkopen dan vorig jaar. Dat is de inschatting van belangenorganisatie Pyrotechniek Nederland. De voorzitter houdt wel een slag om de arm. "Allerlei factoren spelen daarin mee, zoals het weer en de situatie in de wereld", zegt voorzitter Leo Groeneveld.

6 uur geleden
Chiptoeleverancier ASMI investeert in uitbreiding in Almere

ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASMI investeert in een uitbreiding van zijn activiteiten in Almere, waar het hoofdkantoor van het bedrijf staat. Volgens ASMI zal de uitbreiding in Nederland de toekomstige groei van de onderneming ondersteunen.

7 uur geleden
Aandelen Oracle omlaag na nieuws over afketsen datacenterdeal

NEW YORK (ANP) - Aandelen van softwareconcern Oracle zijn woensdag in waarde gedaald op de beurs in New York. Volgens zakenkrant Financial Times trekt een samenwerkingspartner zich terug uit de financiering van de bouw van een groot datacenter in Michigan voor Oracle. Eerder namen bij beleggers de zorgen al toe over de hoge kosten die Oracle maakt voor zijn groeiambities op het gebied van kunstmatige intelligentie.

7 uur geleden