Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouwend Nederland: nog geen problemen door warm weer

Bouwend Nederland: nog geen problemen door warm weer

DEN HAAG (ANP) - De bouwsector in Nederland ondervindt nog geen problemen door het warme weer van de afgelopen tijd. Dat laat een woordvoerder van brancheorganisatie Bouwend Nederland weten. Volgens hem wordt wel wat vaker gepauzeerd en "krijgen bouwvakkers af en toe een ijsje".

Hij stelt dat werken met warm weer er toch een beetje bijhoort in de bouw. "Ik krijg geen signalen van grote problemen met werk. Het is nog niet zo extreem heet dat extra maatregelen worden genomen. Werkzaamheden worden misschien wel iets anders ingepland."

Bouwend Nederland heeft een lijst met maatregelen voor werken in extreme hitte om verbranding of uitdroging te voorkomen. Zo moet er voldoende koel drinkwater op bouwplaatsen beschikbaar zijn of werktijden worden aangepast, bijvoorbeeld door een tropenrooster waarbij vroeger wordt begonnen en eerder wordt gestopt met werk. Ook kunnen extra ventilatoren worden geplaatst en kleding worden aangepast, met bijvoorbeeld koelvesten. Verder worden apparaten die veel warmte afgeven zoveel mogelijk uitgezet en wordt indien mogelijk zoveel mogelijk in de schaduw gewerkt.

Daarnaast zijn werkgevers verplicht om zonnebrandcrème op de bouwplaats beschikbaar te stellen. Werknemers moeten hier ook gebruik van maken of een zelf meegebrachte zonnecrème gebruiken, aldus Bouwend Nederland. Als arbeiders toch last krijgen van hoofdpijn, misselijkheid of duizeligheid dan moet zo snel mogelijk een koele omgeving worden opgezocht.

Meer uit Financieel

Werkloosheid loopt licht op tot 3,9 procent

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in augustus licht gestegen ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Afgelopen maand zat 3,9 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. In juli was dat 3,8 procent. Gemiddeld nam het aantal werklozen in de afgelopen drie maanden met 5000 per maand toe.

27 minuten geleden
Gemengd beeld op Wall Street na rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben gemengd gereageerd op het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde de leenkosten zoals verwacht met een kwart procentpunt en liet doorschemeren dat er dit jaar nog twee renteverlagingen aankomen. Volgens de Fed zijn de risico's op een afzwakkende arbeidsmarkt groter geworden.

9 uur geleden
Fed blijft zich inzetten voor onafhankelijkheid, zegt voorzitter

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve blijft zich volledig inzetten voor het behoud van zijn onafhankelijkheid. Dat zei Fed-voorzitter Jerome Powell in een persconferentie over het rentebesluit van de Amerikaanse koepel van centrale banken.

10 uur geleden
Federal Reserve verlaagt rente na politiek beladen vergadering

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft de rente in de Verenigde Staten met een kwart procentpunt verlaagd. Dat is de uitkomst van een van de meest politiek beladen rentevergaderingen van de Fed van de afgelopen jaren. De Amerikaanse president Donald Trump probeerde de afgelopen maanden de Fed onder druk te zetten om de leenkosten snel te verlagen.

11 uur geleden
China traag met exportvergunningen aardmetalen voor EU-bedrijven

BEIJING (ANP) - Europese bedrijven moeten nog altijd lang wachten op exportvergunningen voor zeldzame aardmetalen uit China. Dat zegt de voorzitter van de Kamer van Koophandel van de EU in China (EUCCC) tegen zakenkrant Financial Times (FT). De aardmetalen zijn cruciaal voor onder andere defensiematerieel, computers, windmolens en elektrische auto's.

12 uur geleden
Bouw megatunnel tussen Duitsland en Denemarken opnieuw vertraagd

KOPENHAGEN (ANP/DPA) - De bouw van de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland loopt opnieuw vertraging op, meldt de projectontwikkelaar. Het miljarden euro's kostende project moest in 2029 klaar zijn, maar dat verwacht de ontwikkelaar niet meer te halen.

12 uur geleden
Topman luxemerk Gucci na amper een jaar vervangen

PARIJS (ANP/RTR) - Luxeconcern Kering heeft bij zijn bekende modemerk Gucci een vervanger aangesteld voor topman Stefano Cantino, die nog geen jaar geleden was aangetreden. De Italiaanse Francesca Bellettini volgt hem op als hoogste baas bij het merk.

12 uur geleden