Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouwend Nederland: nog geen problemen door warm weer

Bouwend Nederland: nog geen problemen door warm weer

DEN HAAG (ANP) - De bouwsector in Nederland ondervindt nog geen problemen door het warme weer van de afgelopen tijd. Dat laat een woordvoerder van brancheorganisatie Bouwend Nederland weten. Volgens hem wordt wel wat vaker gepauzeerd en "krijgen bouwvakkers af en toe een ijsje".

Hij stelt dat werken met warm weer er toch een beetje bijhoort in de bouw. "Ik krijg geen signalen van grote problemen met werk. Het is nog niet zo extreem heet dat extra maatregelen worden genomen. Werkzaamheden worden misschien wel iets anders ingepland."

Bouwend Nederland heeft een lijst met maatregelen voor werken in extreme hitte om verbranding of uitdroging te voorkomen. Zo moet er voldoende koel drinkwater op bouwplaatsen beschikbaar zijn of werktijden worden aangepast, bijvoorbeeld door een tropenrooster waarbij vroeger wordt begonnen en eerder wordt gestopt met werk. Ook kunnen extra ventilatoren worden geplaatst en kleding worden aangepast, met bijvoorbeeld koelvesten. Verder worden apparaten die veel warmte afgeven zoveel mogelijk uitgezet en wordt indien mogelijk zoveel mogelijk in de schaduw gewerkt.

Daarnaast zijn werkgevers verplicht om zonnebrandcrème op de bouwplaats beschikbaar te stellen. Werknemers moeten hier ook gebruik van maken of een zelf meegebrachte zonnecrème gebruiken, aldus Bouwend Nederland. Als arbeiders toch last krijgen van hoofdpijn, misselijkheid of duizeligheid dan moet zo snel mogelijk een koele omgeving worden opgezocht.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met winst, chipbedrijven hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger de handelsdag uitgegaan, geholpen door winsten bij de chipbedrijven. Die toonden herstel na scherpe verliezen in de sector de afgelopen tijd, maar beleggers lijken de zorgen over de hoge investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) even naast zich neer te leggen.

50 minuten geleden
Rustiger bij wegrestaurant door vrachtverbod Merwedebrug

HANK (ANP) - De afsluiting van de Merwedebrug voor vrachtverkeer heeft impact op wegrestaurant Napoleon, dat een paar kilometer ten zuiden van de brug ligt. "Het is een stuk rustiger dan voorheen", vertelt eigenaresse Adinda Geelhoedt-Valk.

2 uur geleden
Vliegtuigbouwer Airbus wil winstgevendheid verhogen

AMSTERDAM (ANP/RTR/AFP) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus wil zijn winstgevendheid de komende jaren flink opschroeven. Het bedrijf stelt als doel om de operationele winst tegen 2029 met ongeveer 75 procent te verhogen, werd dinsdag bekendgemaakt.

3 uur geleden
Tesla-bestuurders kunnen AI-chatbot Grok in auto gebruiken

AMSTERDAM (ANP) - De AI-chatbot Grok komt beschikbaar voor Nederlandse bestuurders van Tesla-voertuigen. De elektrische autofabrikant heeft de AI-assistent opgenomen in zijn recentste software-update, maakte het bedrijf bekend.

4 uur geleden
Carney en Trump intensiveren handelsgesprekken

OTTAWA (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney is met de Amerikaanse president Donald Trump overeengekomen om de gesprekken over handelskwesties de komende weken te intensiveren. "Mijn team en ik kijken ernaar uit om daarmee aan de slag te gaan", zei hij dinsdag tegen verslaggevers.

5 uur geleden
Chipbedrijf Besi maakt koerssprong op positief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven Besi, ASMI en ASML lieten dinsdag een overtuigend herstel zien, na de scherpe koersdalingen van de afgelopen weken. Ook elders in Europa en op Wall Street vonden beleggers de tijd weer rijp om in techaandelen te stappen. De afgelopen tijd daalden deze aandelen juist fors door zorgen over de hoge investeringen in AI. Besi, een toeleverancier aan de chipindustrie, eindigde bovenaan de AEX met een winst van ruim 7 procent. Het bedrijf maakt donderdag zijn tweedekwartaalcijfers bekend.

5 uur geleden
Amerikaanse handelsgezant hint op nieuwe importheffingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer heeft in gesprek met de Amerikaanse nieuwszender CNBC gehint op nieuwe Amerikaanse importheffingen. "We verwachten dat er binnenkort actie zal worden ondernomen", reageerde hij toen hem werd gevraagd of er nieuwe invoertarieven op komst zijn.

6 uur geleden