Bouwend Nederland: maatregelen op bouwplaats bij grote hitte
DEN HAAG (ANP) - Bouwbedrijven nemen bij grote hitte verschillende maatregelen op bouwplaatsen om werknemers te beschermen tegen oververhitting, verbranding en uitdroging. Volgens Bouwend Nederland is er hiervoor een hitteprotocol. Vanaf maandag wordt het Nationaal Hitteplan in het hele land actief in verband met temperaturen op dinsdag en woensdag van ruim boven de dertig graden.
Zo worden voldoende koel drinkwater en koelvesten beschikbaar gesteld, zijn er aangepaste werktijden door een tropenrooster waarbij vroeger wordt begonnen, worden extra pauzes gehouden, apparaten die warmte afgeven zoveel mogelijk uitgezet, wordt zoveel mogelijk in de schaduw gewerkt en worden extra ventilatoren geplaatst.
Daarnaast zijn werkgevers verplicht om zonnebrandcrème op de bouwplaats beschikbaar te stellen. Werknemers moeten hiervan gebruikmaken of van een zelf meegebrachte zonnecrème. Verder moeten werknemers die last krijgen van hoofdpijn, misselijkheid of duizeligheid meteen een koele omgeving opzoeken.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De website van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) is weer bereikbaar. Woensdag werd deze offline gehaald als gevolg van kwetsbaarheden in programmeertaal PHP.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - AIVD-baas Simone Smit houdt er rekening mee dat AI zelf een nieuwe dreiging gaat vormen, los van bestaande dreigingen waarvoor kunstmatige intelligentie wordt ingezet. Dat zegt de directeur-generaal van de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst in podcast Wereldupdate van denktank Clingendael.
3 uur geledenROERMOND (ANP) - De 59-jarige Fouzia R. is volgens het Openbaar Ministerie als enige verantwoordelijk voor de gewelddadige dood van haar 14-jarige dochter Nour. Het meisje werd op 20 april doodgestoken in een woning aan de Elzenstraat in het Venlose stadsdeel Blerick. Haar vader geldt niet langer als verdachte, aldus het OM.
6 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Agenten hebben woensdag in een loods aan de Werfweg in Lelystad ongeveer 3000 kilo aan illegaal zwaar vuurwerk in beslag genomen, meldt de politie donderdag. Ook is een 33-jarige man aangehouden.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft donderdagmiddag nog geen signalen dat de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP succesvol zijn misbruikt. Dat meldt de instantie in een nieuwe update. "Ook zijn er momenteel geen aanwijzingen dat de beschikbare patches de kwetsbaarheden onvoldoende verhelpen."
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Zaandam is veroordeeld tot een week cel en dertig uur taakstraf voor het vernielen van een politievoertuig op maandag in de Amsterdamse wijk Floradorp, meldt het Openbaar Ministerie donderdag. Eerder werd een 22-jarige Amsterdammer al veroordeeld voor vernielingen in Floradorp.
10 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De kans is heel klein dat een mens besmet raakt met het Shamonda-virus, een veeziekte. En als mensen toch worden geïnfecteerd, hebben de meeste mensen voldoende weerstand. "We kunnen niet uitsluiten dat het virus ook mensen kan infecteren, maar we denken dat het risico laag is", zegt viroloog Chantal Reusken van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
10 uur geleden