Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouwend Nederland: langetermijnoplossingen ontbreken

Bouwend Nederland: langetermijnoplossingen ontbreken

DEN HAAG (ANP) - Bouwend Nederland mist vooralsnog de concrete uitwerking van de bouwplannen van het kabinet. "De langetermijnoplossingen ontbreken, er zijn concrete plannen en perspectief nodig", zegt een woordvoerder in reactie op de troonrede.

Bouwend Nederland noemt het tegenstrijdig dat er wel grote kabinetsambities zijn op het vlak van woningbouw en dat daar geld voor beschikbaar is, maar dat er geen plannen zijn voor de uitwerking. "Door te blijven investeren in woningbouw, verduurzaming en bereikbaarheid zetten we koers en bouwen we door aan structurele weerbaarheid van ons land. Om de grote transities voor 2030 te halen is naast koopkrachtreparatie vooral regie en vastberadenheid nodig", aldus de bouworganisatie.

Voorzitter van Bouwend Nederland Maxime Verhagen is hoopvol over "een aantal zaken", maar vindt dat het tijd wordt dat geld uit fondsen wordt aangeboord, bijvoorbeeld uit het Klimaatfonds. "Anders los je het tekort aan huizen en achterstallig onderhoud niet op."

Meer uit Binnenland

Doodgeschoten tieners Amsterdam woonden in opvangcentrum COA

AMSTERDAM (ANP) - De twee tieners van 16 en 18 jaar die donderdagavond zijn doodgeschoten in Amsterdam Nieuw-West woonden allebei in een opvanglocatie voor asielzoekers van het COA. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van Het Parool. Wat de aanleiding was voor de schietpartij, weet de politie nog niet.

11 minuten geleden
Supersnelrecht voor verdachte van gooien vuurwerk naar handhavers

DEN BOSCH (ANP) - Een 40-jarige man staat volgende week terecht tijdens een supersnelrechtzitting voor het gooien van vuurwerk naar handhavers tijdens de jaarwisseling in Eindhoven. De handhavers van de gemeente Eindhoven kregen het vuurwerk in hun gezicht.

13 minuten geleden
Veel meer autobranden en woningbranden tijdens jaarwisseling

ARNHEM (ANP) - Tijdens de jaarwisseling zijn veel meer auto's en woningen in brand gevlogen dan in voorgaande jaren. Zo is het aantal branden in woningen in twee jaar tijd verdubbeld, blijkt uit cijfers van het aantal nieuwjaarsincidenten van het Nederlands Instituut Publieke Veiligheid (NIPV), een instantie die de veiligheidsregio's ondersteunt.

22 minuten geleden
Minderjarige en 18-jarige opgepakt voor brand in Bedum

BEDUM (ANP) - Een minderjarige jongen en een 18-jarige man, beiden uit het Groningse Bedum, zijn donderdag opgepakt in het onderzoek naar de brand in die plaats. Het vuur brak op oudejaarsavond rond 23.00 uur uit in een sporthal. De politie houdt rekening met brandstichting.

1 uur geleden
Opnieuw meer journalisten lastiggevallen tijdens hun werk

DEN HAAG (ANP) - Voor het derde jaar op rij hebben journalisten vaker melding gedaan van incidenten tijdens het uitvoeren van hun werk. Vorig jaar kwamen 262 meldingen binnen bij PersVeilig, in 2024 waren dat er 249.

2 uur geleden
Slachtoffers schietpartij Amsterdam Nieuw-West zijn twee tieners

AMSTERDAM (ANP) - De slachtoffers van de schietpartij in Amsterdam Nieuw-West zijn twee tieners. Het gaat om een 16-jarige jongen uit Delft en een 18-jarige jongen uit Amsterdam, meldt de politie.

2 uur geleden
Ongelukken door gladheid in hele land

DEN HAAG (ANP) - Op verschillende plekken in het land zijn in de nacht van donderdag op vrijdag ongelukken gebeurd, mogelijk door gladheid. Het gaat niet om grote incidenten op de snelweg, meldt de ANWB vrijdagochtend. In bijna het hele land geldt code geel vanwege de sneeuw en bevriezing.

4 uur geleden