Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouwconcern Dura Vermeer leverde meer woningen op in 2021

Bouwconcern Dura Vermeer leverde meer woningen op in 2021

ROTTERDAM (ANP) - Dura Vermeer heeft vorig jaar een stuk meer woningen opgeleverd. Het bouwconcern profiteerde van een onverminderd hoge vraag naar huizen en de stijgende prijzen. Vorig jaar werden 3420 woningen opgeleverd, tegen 2777 in 2020.

Toch daalde het aantal verkochte koop- en huurwoningen uit eigen ontwikkeling van Dura Vermeer door "complexe en vertraagde vergunningsprocedures", aldus het bedrijf. De vraag naar nieuwe kantoren viel grotendeels weg. Het bouwconcern werkte vorig jaar onder meer aan de renovatie en transformatie van het voormalige stadspaleis Huis Huguetan in Den Haag. Dat is de tijdelijke huisvesting van de Eerste Kamer en Raad van State geworden door de verbouwing van het Binnenhof.

De totale opbrengsten van Dura Vermeer stegen vorig jaar naar 1,6 miljard euro, tegen ruim 1,4 miljard euro in 2020. De winst steeg met meer dan een kwart naar 52,4 miljoen euro. De voorraad werk groeide naar 2,8 miljard euro. Dat is 12 procent meer dan een jaar eerder.

Dura Vermeer verwacht in het lopende jaar op het omzetniveau van 2021 uit te komen. Het bedrijf wijst op de problemen waar de hele sector mee kampt. Zo is er toenemende schaarste van arbeid en materialen maar ook stikstofproblematiek. Daardoor blijven plannen voor infraprojecten die in 2021 zijn stilgelegd ook dit jaar onuitgevoerd, verwacht Dura Vermeer.

"Behalve de stikstofcrisis speelt ook budgettekort van de overheid voor onderhoud en vervanging van de bestaande infrastructuur mee", stelt het bedrijf in een toelichting. Het bouwconcern denkt dat de oorlog in Oekraïne een negatieve invloed zal hebben op de economie en daarmee ook op Dura Vermeer.

Meer uit Financieel

Omboeken reizigers in Midden-Oosten lastig voor KLM

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.

35 minuten geleden
AI-chef Google ziet investeringen die op zeepbel lijken

DAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.

1 uur geleden
Danone roept in meer landen babyvoeding terug

PARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.

2 uur geleden
Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

14 uur geleden
Miljardair achter defensieconcern CSG veel rijker na beursgang

PRAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Tsjechische miljardair Michal Strnad heeft vrijdag miljarden verdiend bij de Amsterdamse beursgang van zijn defensieconcern Czechoslovak Group (CSG). Volgens de Bloomberg Billionaires Index is hij door de enorme koerssprong nu goed voor een vermogen van 36,9 miljard dollar.

15 uur geleden
KLM mijdt luchtruimen in Midden-Oosten om geopolitieke situatie

AMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israël gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.

16 uur geleden
Honderden vluchten geschrapt in VS om verwachte sneeuwstorm

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zetten zich schrap voor een grote winterstorm, die in het weekend over het land zal razen. Er wordt onder meer grote hinder verwacht voor de luchtvaart. De gouverneurs van Texas en New York hebben zelfs een noodtoestand uitgeroepen.

16 uur geleden