Bouwconcern Dura Vermeer leverde meer woningen op in 2021
ROTTERDAM (ANP) - Dura Vermeer heeft vorig jaar een stuk meer woningen opgeleverd. Het bouwconcern profiteerde van een onverminderd hoge vraag naar huizen en de stijgende prijzen. Vorig jaar werden 3420 woningen opgeleverd, tegen 2777 in 2020.
Toch daalde het aantal verkochte koop- en huurwoningen uit eigen ontwikkeling van Dura Vermeer door "complexe en vertraagde vergunningsprocedures", aldus het bedrijf. De vraag naar nieuwe kantoren viel grotendeels weg. Het bouwconcern werkte vorig jaar onder meer aan de renovatie en transformatie van het voormalige stadspaleis Huis Huguetan in Den Haag. Dat is de tijdelijke huisvesting van de Eerste Kamer en Raad van State geworden door de verbouwing van het Binnenhof.
De totale opbrengsten van Dura Vermeer stegen vorig jaar naar 1,6 miljard euro, tegen ruim 1,4 miljard euro in 2020. De winst steeg met meer dan een kwart naar 52,4 miljoen euro. De voorraad werk groeide naar 2,8 miljard euro. Dat is 12 procent meer dan een jaar eerder.
Dura Vermeer verwacht in het lopende jaar op het omzetniveau van 2021 uit te komen. Het bedrijf wijst op de problemen waar de hele sector mee kampt. Zo is er toenemende schaarste van arbeid en materialen maar ook stikstofproblematiek. Daardoor blijven plannen voor infraprojecten die in 2021 zijn stilgelegd ook dit jaar onuitgevoerd, verwacht Dura Vermeer.
"Behalve de stikstofcrisis speelt ook budgettekort van de overheid voor onderhoud en vervanging van de bestaande infrastructuur mee", stelt het bedrijf in een toelichting. Het bouwconcern denkt dat de oorlog in Oekraïne een negatieve invloed zal hebben op de economie en daarmee ook op Dura Vermeer.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Alle geplande vluchten op Schiphol gaan ook zondag door, meldt een woordvoerder. Deze week werden honderden vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer en het ijsvrij maken van de vliegtuigen, waardoor gestrande reizigers op de luchthaven moesten overnachten. Afgelopen nacht is dit niet gebeurd, stelt hij. "De veldbedden zijn niet gebruikt en er zijn ook geen ontbijtjes uitgedeeld. Er is een gewoon beeld op de luchthaven."
1 uur geledenBASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.
21 uur geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.
22 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.
1 dag geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.
1 dag geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.
1 dag geleden