Bouwconcern Dura Vermeer leverde meer woningen op in 2021
ROTTERDAM (ANP) - Dura Vermeer heeft vorig jaar een stuk meer woningen opgeleverd. Het bouwconcern profiteerde van een onverminderd hoge vraag naar huizen en de stijgende prijzen. Vorig jaar werden 3420 woningen opgeleverd, tegen 2777 in 2020.
Toch daalde het aantal verkochte koop- en huurwoningen uit eigen ontwikkeling van Dura Vermeer door "complexe en vertraagde vergunningsprocedures", aldus het bedrijf. De vraag naar nieuwe kantoren viel grotendeels weg. Het bouwconcern werkte vorig jaar onder meer aan de renovatie en transformatie van het voormalige stadspaleis Huis Huguetan in Den Haag. Dat is de tijdelijke huisvesting van de Eerste Kamer en Raad van State geworden door de verbouwing van het Binnenhof.
De totale opbrengsten van Dura Vermeer stegen vorig jaar naar 1,6 miljard euro, tegen ruim 1,4 miljard euro in 2020. De winst steeg met meer dan een kwart naar 52,4 miljoen euro. De voorraad werk groeide naar 2,8 miljard euro. Dat is 12 procent meer dan een jaar eerder.
Dura Vermeer verwacht in het lopende jaar op het omzetniveau van 2021 uit te komen. Het bedrijf wijst op de problemen waar de hele sector mee kampt. Zo is er toenemende schaarste van arbeid en materialen maar ook stikstofproblematiek. Daardoor blijven plannen voor infraprojecten die in 2021 zijn stilgelegd ook dit jaar onuitgevoerd, verwacht Dura Vermeer.
"Behalve de stikstofcrisis speelt ook budgettekort van de overheid voor onderhoud en vervanging van de bestaande infrastructuur mee", stelt het bedrijf in een toelichting. Het bouwconcern denkt dat de oorlog in Oekraïne een negatieve invloed zal hebben op de economie en daarmee ook op Dura Vermeer.
Meer uit Financieel
MADRID (ANP/RTR) - Ongeveer 2 miljoen vaten aan Venezolaanse olie gaan naar raffinaderijen in Spanje om te worden verwerkt door het Spaanse olie- en gasconcern Repsol. Dat meldt persbureau Reuters op basis van scheepvaartgegevens. Repsol heeft de olie gekocht van grondstoffenhandelaar Trafigura, aldus Reuters. Dat bedrijf is samen met branchegenoot Vitol door de Amerikaanse regering ingeschakeld om olie uit Venezuela op de markt te brengen.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ArcelorMittal eindigde donderdag bovenaan de AEX-index. De staalproducent maakte financiële resultaten bekend, waarbij de winst vorig jaar was toegenomen. Topman Aditya Mittal was ook positief gestemd over de vraag naar staal in Europa na de protectionistische maatregelen die de Europese Unie vorig jaar heeft genomen om de staalsector te beschermen tegen met name goedkoper staal uit China.
54 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland is van plan streamingdiensten en televisieomroepen die in Duitsland actief zijn te verplichten in Europese films te investeren. Als het aan de Duitse regering ligt, investeren platforms zoals Netflix, Amazon Prime en Disney+ straks minstens 8 procent van hun netto-omzet in Europese films.
1 uur geledenVELSEN-NOORD (ANP) - De centrale ondernemingsraad van Tata Steel Nederland dreigt naar de ondernemingskamer te stappen vanwege een reorganisatieplan van de staalproducent op een van de afdelingen. Dit meldt voorzitter Cinta Groos van de ondernemingsraad. Volgens haar is de advocaat momenteel bezig met een verzoek aan de ondernemingskamer.
1 uur geledenDAVOS (ANP/AFP) - De organisatie achter het World Economic Forum (WEF) dat jaarlijks in het Zwitserse Davos wordt gehouden, gaat onderzoek doen naar het contact tussen WEF-topman Børge Brende en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Brende zou namelijk drie keer hebben deelgenomen aan zakelijke diners waarbij Epstein aanwezig was en ook contact met hem hebben gehad via e-mail en sms.
1 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De prijs die Nederlandse boeren betalen om hun mest te laten afhalen, is in de afgelopen twintig jaar niet zo hoog geweest. Dat blijkt uit onderzoek van marktbureau DCA Market Intelligence. Veehouderijen mogen in de winter geen mest uitrijden en moeten hun mestoverschot afzetten. Daar moeten zij voor betalen.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) verkeert nog steeds in een "goede positie" met het rentebeleid en de inflatie. Dat zei ECB-president Christine Lagarde in een toelichting op het besluit van de centrale bank om de rente in de eurozone voor de vijfde keer op rij onveranderd te laten, zoals was verwacht door kenners.
2 uur geleden