Bouwconcern Dura Vermeer leverde meer woningen op in 2021
ROTTERDAM (ANP) - Dura Vermeer heeft vorig jaar een stuk meer woningen opgeleverd. Het bouwconcern profiteerde van een onverminderd hoge vraag naar huizen en de stijgende prijzen. Vorig jaar werden 3420 woningen opgeleverd, tegen 2777 in 2020.
Toch daalde het aantal verkochte koop- en huurwoningen uit eigen ontwikkeling van Dura Vermeer door "complexe en vertraagde vergunningsprocedures", aldus het bedrijf. De vraag naar nieuwe kantoren viel grotendeels weg. Het bouwconcern werkte vorig jaar onder meer aan de renovatie en transformatie van het voormalige stadspaleis Huis Huguetan in Den Haag. Dat is de tijdelijke huisvesting van de Eerste Kamer en Raad van State geworden door de verbouwing van het Binnenhof.
De totale opbrengsten van Dura Vermeer stegen vorig jaar naar 1,6 miljard euro, tegen ruim 1,4 miljard euro in 2020. De winst steeg met meer dan een kwart naar 52,4 miljoen euro. De voorraad werk groeide naar 2,8 miljard euro. Dat is 12 procent meer dan een jaar eerder.
Dura Vermeer verwacht in het lopende jaar op het omzetniveau van 2021 uit te komen. Het bedrijf wijst op de problemen waar de hele sector mee kampt. Zo is er toenemende schaarste van arbeid en materialen maar ook stikstofproblematiek. Daardoor blijven plannen voor infraprojecten die in 2021 zijn stilgelegd ook dit jaar onuitgevoerd, verwacht Dura Vermeer.
"Behalve de stikstofcrisis speelt ook budgettekort van de overheid voor onderhoud en vervanging van de bestaande infrastructuur mee", stelt het bedrijf in een toelichting. Het bouwconcern denkt dat de oorlog in Oekraïne een negatieve invloed zal hebben op de economie en daarmee ook op Dura Vermeer.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.
52 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Oud-leden van het ledenparlement van FNV leggen zich niet neer bij een hervorming van de grootste vakbond van Nederland en stappen naar de Hoge Raad. Daarmee vechten ze een eerdere uitspraak van de ondernemingskamer aan. Die oordeelde eind vorig jaar dat de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts eenmalig de statuten bij FNV mochten wijzigen om een bestuurscrisis te bezweren.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Roestvrijstaalproducent Aperam is vrijdag met dubbele cijfers gestegen op de beurs in Amsterdam na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bovendien ziet de markt er voor de staalmaker goed uit, dankzij investeringen in defensie. Het aandeel is bijna 12 procent gestegen.
15 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag ruim 9 procent onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf voert de investeringen in AI-infrastructuur fors op, waardoor de kapitaaluitgaven dit jaar oplopen tot 200 miljard dollar. De enorme investeringen van Amerikaanse techconcerns in AI houden de gemoederen flink bezig.
17 uur geleden