Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouwconcern BAM schrapt mogelijk honderden banen

Bouwconcern BAM schrapt mogelijk honderden banen

BUNNIK (ANP) - Bouwconcern BAM schrapt vanwege de coronacrisis waarschijnlijk honderden banen. Het bedrijf heeft een grote reorganisatie aangekondigd, maar gaat nog in overleg met ondernemingsraden en vakbonden over het precieze aantal arbeidsplaatsen.

In totaal telt BAM ongeveer 18.000 medewerkers. Het Nederlandse bedrijf is in meerdere landen actief. BAM verwacht dat dit programma zal zorgen voor kostenbesparingen van 100 miljoen euro per jaar, wat de winstgevendheid structureel moet verbeteren. Het bedrijf hoopt de ingrepen in de komende zes maanden te uit te voeren, waardoor de kosten volgend jaar al omlaag zullen gaan.

Topman Ruud Joosten, die begin september aantrad bij het bedrijf, verwijst in een toelichting naar de teleurstellende resultaten over het eerste halfjaar. BAM werd onder meer geraakt door de coronacrisis, die de effectiviteit op de bouwplaats en het vertrouwen geen goed doen. Door de coronamaatregelen kwamen er ook bouwwerkzaamheden tijdelijk stil te liggen. Daarnaast kampt de onderneming met verliezen bij BAM International en andere problemen.

"Hoewel dit een pijnlijke beslissing is voor de betreffende medewerkers, is het een noodzakelijke stap om de financiële prestaties van BAM te verbeteren", geeft Joosten aan. Zijn voorganger Rob van Wingerden vertrok eerder dit jaar onverwachts bij de grootste bouwonderneming van Nederland. Onder zijn bewind ging BAM de mist in met diverse klussen. Zo vielen de kosten voor sluisproject OpenIJ bij IJmuiden vele malen hoger uit dan begroot. Naast die probleemprojecten kreeg BAM net als sectorgenoten te maken met de PFAS- en stikstofkwestie, nadat de Raad van State vorig jaar het Nederlandse stikstofbeleid ongeldig verklaarde.

Meer uit Financieel

Trump medio mei naar China voor gesprek met Xi

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump bezoekt 14 en 15 mei China voor een topontmoeting met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Dat meldde een woordvoerder van het Witte Huis, nadat Trump zijn bezoek aan China onlangs had uitgesteld vanwege de Iranoorlog. Xi en Trump spreken in Beijing waarschijnlijk over de sterk verslechterde handelsrelatie tussen de twee landen.

24 minuten geleden
Trump benoemt techprominenten tot nieuwe adviesraad, Musk niet

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een nieuwe adviesraad voor technologie opgericht met prominente leden als Facebook-oprichter Mark Zuckerberg en Nvidia-topman Jensen Huang. Trumps voormalige nauwe bondgenoot Elon Musk is een opvallende afwezige.

1 uur geleden
Jury: Meta en Google aansprakelijk voor socialemediaverslaving

LOS ANGELES (ANP/RTR/AFP) - Meta en Google zijn aansprakelijk voor een verslaving die een Amerikaanse vrouw zegt te hebben ontwikkeld voor socialemedia-apps zoals Instagram en YouTube, zo heeft een jury in Los Angeles geoordeeld. De bedrijven moeten wat de juryleden betreft een schadevergoeding van 3 miljoen dollar betalen.

1 uur geleden
Optimisme over Iranoorlog wint terrein op beurs in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met winst gesloten. Ook op andere Europese beurzen had het optimisme de overhand, terwijl de olieprijzen licht zakten. Beleggers verwerken signalen vanuit de Verenigde Staten en Iran over gesprekken die moeten leiden tot een einde aan de gevechten in de Golfregio. Daarbij lijken ze rekening te houden met vooruitgang in onderhandelingen over vrede of een staakt-het-vuren.

2 uur geleden
Duitse vakbond naar rechter om beïnvloeding or-verkiezing Tesla

GRÜNHEIDE (ANP/AFP) - Een vakbond in Duitsland sleept Tesla voor de rechter vanwege een verkiezing voor de ondernemingsraad van een grote fabriek in Grünheide. Volgens de bond IG Metall moet de uitslag van die verkiezing nietig worden verklaard, omdat er aanwijzingen zijn dat Tesla zich tijdens de verkiezingscampagne schuldig maakte aan intimidatie.

2 uur geleden
Consumentenorganisaties bezorgd over privacy bij banktoegang BRP

DEN HAAG (ANP) - Belangenorganisaties voor consumenten hebben kritisch gereageerd op het voorstel van het kabinet om banken onder strenge voorwaarden toegang te geven tot de Basisregistratie Personen (BRP). De maatregel moet het banken makkelijker maken gegevens van hun klanten te controleren om witwassen en het financieren van terrorisme tegen te gaan. Maar de stichting Privacy First en de Consumentenbond zijn bezorgd dat dit ten koste gaat van de privacy.

2 uur geleden
Duitsland trekt 8 miljard uit voor extra klimaatmaatregelen

BERLIJN (ANP/AFP/RTR) - Duitsland heeft nieuwe plannen gepresenteerd om de CO2-uitstoot in te dammen, waarbij de regering in Berlijn 8 miljard euro extra uittrekt. Het geld is onder andere bedoeld voor de bouw van extra windmolens en subsidies voor de aanschaf van elektrische auto's. Experts zijn echter kritisch en betwijfelen dat het voldoende zal zijn.

3 uur geleden