Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouwconcern BAM 'op koers' om dit jaar meer woningen te verkopen

Bouwconcern BAM 'op koers' om dit jaar meer woningen te verkopen

BUNNIK (ANP) - Bouwconcern BAM ligt dit jaar "goed op koers" om meer woningen te verkopen dan in 2023. Daarbij profiteert het bedrijf van de sterke vraag naar nieuwbouw. Inmiddels zijn ook de eerste dertien zogenoemde Flow-woningen in Cruquius opgeleverd. Dat zijn huizen die zijn opgebouwd uit vooraf gefabriceerde modules met hout als basis. Volgens BAM is die manier van bouwen "duurzaam, snel en betaalbaar".

In de eerste negen maanden van dit jaar slaagde het bouwconcern erin 1233 woningen te verkopen, tegen 863 in dezelfde periode vorig jaar. In heel vorig jaar bedroegen de woningverkopen van BAM 1670. Momenteel omvat de orderportefeuille meer dan driehonderd Flow-woningen.

De omzet van BAM ligt dit jaar tot nu toe 2 procent hoger dan vorig jaar, op 4,6 miljard euro. Gecorrigeerd voor onder meer rente en belastingen ging over de eerste drie kwartalen een winst in de boeken van bijna 203 miljoen euro. Dat komt neer op een winstgroei van bijna 2 procent.

Britse infrastructuurtak

Volgens BAM droegen vooral de Nederlandse activiteiten sterk bij aan deze cijfers. De resultaten werden wel geraakt door kostenoverschrijdingen en de vertraagde oplevering van twee scholen in Denemarken.

"De meeste activiteiten van BAM hebben in het derde kwartaal goed gepresteerd", zegt topman Ruud Joosten in een toelichting. Hij wijst daarbij ook op de prestaties van de Britse infrastructuurtak. Voor het hele jaar herhaalt BAM zijn verwachting om een winstmarge van 4 tot 5 procent te kunnen behalen.

Nieuwe klussen

De voorbije maanden haalde BAM ook weer nieuwe klussen binnen, waaronder de bouw van 192 woningen voor het project Lightyards in Eindhoven. Ook mag de bouwer aan de slag voor het Prinses Alexiaviaduct op de Maasvlakte en is een meerjarig raamcontract verworven met hoogspanningsnetbeheerder TenneT voor modernisering van het elektriciteitsnet. De orderportefeuille is over de gehele linie opgelopen tot 11,7 miljard euro.

BAM kan nog geen inschatting geven van de gevolgen van een onderzoek naar mogelijke fraude bij enkele opgeleverde projecten van BAM International. De bouwer vernam in 2022 van opsporingsdienst FIOD en het Openbaar Ministerie dat het bedrijf verdachte is in een strafrechtelijk onderzoek. Maar volgens BAM is niet duidelijk hoelang het onderzoek nog zal duren en wat de uitkomst zal zijn. BAM maakte in 2020 bekend de activiteiten van BAM International af te bouwen. Inmiddels zijn alle projecten afgerond.

Meer uit Financieel

KLM vliegt komende dagen nog niet op Dubai, Riyad en Dammam

SCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt tot en met donderdag 5 maart niet op Dubai, Riyad en Dammam vanwege de aanvallen op Iran en vergeldingsacties van dat land. Daardoor blijven veel reizigers voorlopig dus vastzitten in het Midden-Oosten. Volgens KLM heeft veiligheid de hoogste prioriteit. Voorlopig betaalt KLM de hotelkosten van de gedupeerde passagiers, laat de maatschappij zondag weten.

3 uur geleden
Gasunie voorziet hogere gasprijzen door aanvallen Iran

GRONINGEN (ANP) - Gasunie voorziet hogere gasprijzen omdat de Straat van Hormuz vrijwel afgesloten lijkt voor grote schepen. Deze zeestraat is een heel belangrijke doorvoerroute voor de aanvoer en doorvoer van olie en gas, maar door de aanvallen rond Iran varen veel schepen er niet meer doorheen. Daardoor kunnen ladingen vloeibaar gas (lng) uit Qatar bijvoorbeeld tijdelijk niet naar Europa worden verscheept.

6 uur geleden
Grote scheepvaartconcerns mijden ook Suezkanaal

KOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Enkele grote scheepvaartconcerns mijden om de onrust in het Midden-Oosten niet alleen de Straat van Hormuz, maar hebben ook besloten om niet meer door het Suezkanaal te varen. Zondag kondigde onder meer het Deense Maersk aan tot nader order alle schepen tussen Europa en Aziƫ weer om Afrika te laten gaan. Daardoor kunnen de levertijden van allerlei producten oplopen, want de reis via Kaap de Goede Hoop kan tot wel twee weken langer duren.

6 uur geleden
Bitcoin herstelt in waarde na koersschok door aanvallen op Iran

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin en andere cryptomunten herstelden zondag in waarde, na de uitverkoop zaterdag toen het eerste nieuws over de aanvallen op Iran bekend werd. Deskundigen zien hierin een teken dat de cryptomarkten verder kijken dan de onrust in Iran en zich weer meer laten leiden door het grotere economische plaatje.

7 uur geleden
OPEC+ draait oliekraan verder open nu flinke prijsstijging dreigt

WENEN (ANP/BLOOMBERG/AFP/AFP/BELGA) - De olielanden van oliekartel OPEC+ gaan de oliekraan volgende maand extra opendraaien, nu de olieprijzen flink dreigen op te lopen door de aanvallen op Iran. Dat hebben de landen zondag besloten. Toch voorkomt deze stap waarschijnlijk niet dat olie komende dagen duurder wordt. Automobilisten moeten aan de pomp rekening houden met een prijsstijging van benzine van meerdere centen, denkt econoom Rico Luman van ING.

7 uur geleden
Verkoop nieuwe auto's in Nederland bijna een vijfde lager

BUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorige maand bijna een vijfde minder nieuwe personenauto's verkocht dan een jaar eerder. Daarmee houdt de dalende lijn in de autoverkopen van januari aan, constateren brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.

8 uur geleden
Luchtvaart wereldwijd zwaar verstoord door situatie Midden-Oosten

DUBAI (ANP/RTR/AFP) - Het wereldwijde luchtverkeer wordt zondag opnieuw zwaar verstoord omdat grote luchthavens in het Midden-Oosten, waaronder Dubai, door aanhoudende luchtaanvallen gesloten blijven. Vluchtenwebsite FlightAware meldde dat zondagochtend rond 11.00 uur Nederlandse tijd wereldwijd meer dan 6700 vluchten waren vertraagd en 1900 geannuleerd. Zaterdag ging het ook al om vele duizenden vertragingen en annuleringen.

9 uur geleden