Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouwconcern BAM 'op koers' om dit jaar meer woningen te verkopen

Bouwconcern BAM 'op koers' om dit jaar meer woningen te verkopen

BUNNIK (ANP) - Bouwconcern BAM ligt dit jaar "goed op koers" om meer woningen te verkopen dan in 2023. Daarbij profiteert het bedrijf van de sterke vraag naar nieuwbouw. Inmiddels zijn ook de eerste dertien zogenoemde Flow-woningen in Cruquius opgeleverd. Dat zijn huizen die zijn opgebouwd uit vooraf gefabriceerde modules met hout als basis. Volgens BAM is die manier van bouwen "duurzaam, snel en betaalbaar".

In de eerste negen maanden van dit jaar slaagde het bouwconcern erin 1233 woningen te verkopen, tegen 863 in dezelfde periode vorig jaar. In heel vorig jaar bedroegen de woningverkopen van BAM 1670. Momenteel omvat de orderportefeuille meer dan driehonderd Flow-woningen.

De omzet van BAM ligt dit jaar tot nu toe 2 procent hoger dan vorig jaar, op 4,6 miljard euro. Gecorrigeerd voor onder meer rente en belastingen ging over de eerste drie kwartalen een winst in de boeken van bijna 203 miljoen euro. Dat komt neer op een winstgroei van bijna 2 procent.

Britse infrastructuurtak

Volgens BAM droegen vooral de Nederlandse activiteiten sterk bij aan deze cijfers. De resultaten werden wel geraakt door kostenoverschrijdingen en de vertraagde oplevering van twee scholen in Denemarken.

"De meeste activiteiten van BAM hebben in het derde kwartaal goed gepresteerd", zegt topman Ruud Joosten in een toelichting. Hij wijst daarbij ook op de prestaties van de Britse infrastructuurtak. Voor het hele jaar herhaalt BAM zijn verwachting om een winstmarge van 4 tot 5 procent te kunnen behalen.

Nieuwe klussen

De voorbije maanden haalde BAM ook weer nieuwe klussen binnen, waaronder de bouw van 192 woningen voor het project Lightyards in Eindhoven. Ook mag de bouwer aan de slag voor het Prinses Alexiaviaduct op de Maasvlakte en is een meerjarig raamcontract verworven met hoogspanningsnetbeheerder TenneT voor modernisering van het elektriciteitsnet. De orderportefeuille is over de gehele linie opgelopen tot 11,7 miljard euro.

BAM kan nog geen inschatting geven van de gevolgen van een onderzoek naar mogelijke fraude bij enkele opgeleverde projecten van BAM International. De bouwer vernam in 2022 van opsporingsdienst FIOD en het Openbaar Ministerie dat het bedrijf verdachte is in een strafrechtelijk onderzoek. Maar volgens BAM is niet duidelijk hoelang het onderzoek nog zal duren en wat de uitkomst zal zijn. BAM maakte in 2020 bekend de activiteiten van BAM International af te bouwen. Inmiddels zijn alle projecten afgerond.

Meer uit Financieel

AI-serverfabrikant HPE fors hoger op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Hewlett Packard Enterprise (HPE) behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op de kwartaalresultaten van de fabrikant van AI-servers. Ook verhoogde HPE de omzetverwachting voor het hele jaar. Door de sterke vraag naar infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI) denkt het bedrijf nu zijn financiële doelstellingen voor de lange termijn twee jaar eerder te behalen. Het aandeel werd ruim 35 procent hoger gezet.

9 minuten geleden
Victoria's Secret wint marktaandeel terug met nieuwe 'sexy'-koers

REYNOLDSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Lingerieconcern Victoria's Secret heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Daarmee lijkt topvrouw Hillary Super voortgang te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk. Zij richt zich met Victoria's Secret meer op de verkoop van bh's en het merk PINK, dat gericht is op jongere shoppers.

1 uur geleden
Staking luchtverkeersleiders België zorgt voor 200 annuleringen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Ongeveer tweehonderd vluchten op Brussels Airport gaan niet door vanwege de staking bij luchtverkeersleider Skeyes, meldt persbureau Belga. Eerder werd bekend dat door de acties tussen 14.00 uur en 21.00 uur geen vluchten plaatsvinden van en naar België.

1 uur geleden
Aangekondigde stakingen in zuivelindustrie dinsdagavond van start

UTRECHT (ANP) - De aangekondigde stakingen bij de zuivelindustrie gaan dinsdagavond van start. Dat meldt vakbond FNV. Werknemers leggen het werk vanaf 22.00 uur neer bij vestigingen van FrieslandCampina in Meppel en Beilen. Woensdagochtend volgt ook een vestiging in Nuenen. De stakingen duren tot woensdagavond 22.00 uur.

1 uur geleden
Wapenexport Israël voor vijfde jaar op rij naar nieuw record

JERUZALEM (ANP/AFP) - De wapenexport van Israël is in 2025 voor het vijfde jaar op rij naar een nieuw recordniveau gestegen, aangejaagd door de uitvoer van raketten en luchtafweersystemen. Volgens het Israëlische ministerie van Defensie steeg de exportwaarde met bijna 30 procent tot ruim 19 miljard dollar. Over de afgelopen vijf jaar is de export van wapens en defensiegoederen van Israël meer dan verdubbeld.

1 uur geleden
Pols na onthullingen: ik had eerder iets met verleden moeten doen

DEN HAAG (ANP) - "Met de kennis van nu had ik er eerder iets mee moeten doen", zegt Donald Pols nu NRC zijn extreemrechtse verleden als jongvolwassene in Zuid-Afrika heeft onthuld. "Maar aan wie moest ik verantwoording afleggen toen ik 25 was? Ik was een nobody. Jullie beoordelen mij vanuit wie ik nu ben, een invloedrijke Nederlander. Maar het heeft dertig jaar geduurd om daar te komen", zegt Pols in een interview met de krant.

2 uur geleden
ACM legt boetes op aan bedrijven om vervalsing

AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) legt boetes op aan bedrijven actief in de grond-, weg- en waterbouw vanwege vervalsing bij een gemeentelijke aanbesteding. Bij de verboden afspraak waren drie bedrijven betrokken: Bouwhuis, Timmerhuis en Van Gelder. Zij spraken onderling hun inschrijfprijzen af en bepaalden zo wie de opdracht zou winnen, aldus de ACM.

3 uur geleden