Bouwconcern BAM gaat snelladers plaatsen voor Shell
NIEUWLEUSEN (ANP) - Bouwconcern BAM gaat voor Shell Nederland op honderd locaties laadinfrastructuur voor elektrische auto's aanleggen. Deze nieuwe Shell Recharge-laadpalen worden geplaatst in de buurt van winkelcentra, hotels en semi-publieke ruimten van vastgoedpartners van het olie- en gasconcern.
Er zijn al meer dan 180 Shell Recharge-snelladers verspreid over het land. Deze werken op groene stroom en hebben een vermogen van 175 kilowattuur. Daarmee kan een elektrische auto binnen twintig minuten van 20 naar 80 procent opladen.
BAM heeft al de nodige ervaring met laadoplossingen. Voor particulieren heeft het bedrijf inmiddels ruim 50.000 laadpalen aangesloten. Het nieuwe contract met Shell heeft een looptijd van drie jaar. BAM start nog dit jaar met de uitvoering. Financiële details zijn niet naar buiten gebracht.
Meer uit Financieel
SINGAPORE (ANP/RTR) - De wereldeconomie wordt bedreigd door aanhoudende hoge energieprijzen en recordstaatsschulden. Daarvoor waarschuwt directeur van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Kristalina Georgieva in een toespraak vooruitlopend op de jaarvergaderingen van het IMF en de Wereldbank.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voorzitter van vakbond FNV, Hans Spekman, voelt geen druk om snel tot een sociaal akkoord te komen. Dat zei hij voorafgaand aan een gesprek tussen het kabinet, werkgevers- en werknemersorganisaties in het Catshuis over hervormingen in de sociale zekerheid.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verplichte overstap op een hybride warmtepomp mag huiseigenaren niet op onoverkomelijke kosten jagen. Die belofte doet woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan (D66) in een Kamerbrief. Daarin schrijft zij ook dat deze aanscherping vanaf 2029 echt nodig is, omdat huishoudens niet snel genoeg afscheid nemen van hun volledig gasgestookte cv-ketels.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO stond woensdagochtend bij de verliezers op de aandelenbeurs in Amsterdam na de bekendmaking dat de Nederlandse staat zijn belang in de bank verder gaat verminderen. De AEX-index ging licht omlaag na het nieuwe slotrecord op dinsdag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse staat gaat zijn belang in ABN AMRO verder afbouwen naar 10,5 procent, van de huidige 20,7 procent. Dat meldt NLFI, de stichting die namens de Staat de overheidsbelangen in financiële instellingen beheert.
3 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse mededingingsautoriteit heeft woensdag invallen gedaan bij vier grote Japanse bierbrouwers. Onder meer Asahi Breweries, het moederbedrijf van Grolsch, wordt verdacht van onderlinge prijsafspraken.
3 uur geledenMUMBAI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indiase centrale bank heeft woensdag de rente verhoogd om de hoge inflatie tegen te gaan. Het belangrijkste rentetarief stijgt met een kwart procentpunt tot 5,5 procent. Het is voor het eerst sinds februari 2023 dat de Reserve Bank of India (RBI) met een verhoging komt.
4 uur geleden