Bouwconcern BAM gaat snelladers plaatsen voor Shell
NIEUWLEUSEN (ANP) - Bouwconcern BAM gaat voor Shell Nederland op honderd locaties laadinfrastructuur voor elektrische auto's aanleggen. Deze nieuwe Shell Recharge-laadpalen worden geplaatst in de buurt van winkelcentra, hotels en semi-publieke ruimten van vastgoedpartners van het olie- en gasconcern.
Er zijn al meer dan 180 Shell Recharge-snelladers verspreid over het land. Deze werken op groene stroom en hebben een vermogen van 175 kilowattuur. Daarmee kan een elektrische auto binnen twintig minuten van 20 naar 80 procent opladen.
BAM heeft al de nodige ervaring met laadoplossingen. Voor particulieren heeft het bedrijf inmiddels ruim 50.000 laadpalen aangesloten. Het nieuwe contract met Shell heeft een looptijd van drie jaar. BAM start nog dit jaar met de uitvoering. Financiële details zijn niet naar buiten gebracht.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De wereldwijde verkoopgolf van AI-gerelateerde aandelen lijkt weer ten einde te komen. Op Wall Street herstelde het vertrouwen van beleggers donderdag na opmerkingen van topman Jensen Huang van chipconcern Nvidia. Hij wees zorgen over financieringsproblemen bij CoreWeave van de hand. Daarbij zei hij niet te denken dat het datacenterbedrijf gered hoeft te worden door Nvidia.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/BELGA) - Frankrijk en Duitsland hebben een deal gesloten om de toekomst van de Europese auto-industrie veilig te stellen, met minder strenge uitstootregels en meer steun voor Europese productie. Dat melden verschillende media, waaronder het Franse persbureau AFP, op basis van bronnen.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De grote Italiaanse bank UniCredit heeft goedkeuring gekregen van de Europese Centrale Bank (ECB) voor een groter belang in Commerzbank. Daarmee lijkt de weg vrij voor UniCredit-topman Andrea Orcel om de controle over de Duitse bank over te nemen. Het gaat om een van de grootste Europese bankovernames in jaren.
3 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt tot en met zondag nog geen online bestelde boodschappen. De supermarktketen zegt zijn systemen stap voor stap weer op orde te brengen na het cybersecurityincident, waardoor er al dagen problemen zijn. De winkels worden inmiddels wel weer volledig bevoorraad. "Dit leidt landelijk tot gevulde schappen", stelt Albert Heijn donderdagavond.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft donderdag aangekondigd de vrijgave van strategische oliereserves te versnellen vanwege de sterk stijgende brandstofprijzen. Daarmee geeft de organisatie gehoor aan oproepen van de G7, de groep van grote industrielanden waaronder Duitsland en Frankrijk.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven ASML, ASMI en Besi waren donderdag de grote verliezers op de beurs in Amsterdam. Wereldwijd zijn chipbedrijven in de uitverkoop gedaan, door zorgen of de enorme investeringen in kunstmatige intelligentie de hoge waarderingen wel rechtvaardigen. Beleggers zochten daardoor hun heil in de veiligheid van obligaties.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het bekende fietsenmerk Sparta, dat onder de failliete fietsenfabrikant Accell valt, maakt een doorstart. De curatoren van Accell melden donderdag dat Sparta is verkocht aan het in Amsterdam gevestigde e-bikebedrijf Tenways. Daarmee krijgt Sparta een nieuwe eigenaar en blijft het merk volgens de curatoren behouden.
6 uur geleden