Bouwbedrijf Heijmans verkoopt meer woningen en verhoogt prognose
ROSMALEN (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans blijft weinig last houden van de coronacrisis. De onderneming verkocht in het eerste kwartaal meer woningen dan in dezelfde periode een jaar terug. Ook in de infrasector presteerde het bedrijf boven verwachting. Vanwege de gunstige ontwikkelingen heeft Heijmans tegelijk ook zijn verwachtingen voor het hele jaar verhoogd.
Tot en met april verkocht Heijmans 755 woningen: 582 particuliere woningen en 173 bedrijfspanden. In dezelfde periode vorig jaar waren het er in totaal 666. Vooral de verkoop aan particulieren steeg. Dat komt door het grote tekort aan woningen in Nederland.
Ook in de infrasector deed Heijmans het naar eigen zeggen beter dan voorzien. Zo sloot de bouwer onder meer miljoenencontracten voor onderhoud aan vaarwegen, een dijkversterkingsoperatie en werd de meerjarige samenwerking met luchthaven Schiphol verlengd tot 2025. Bij onder meer de renovatie van de Polderbaan stort Heijmans speciaal asfalt.
Goed niveau
De orderportefeuille is met 2 miljard op een goed niveau, aldus de bouwer. De omzet en het bedrijfsresultaat, waarover het bedrijf verder geen uitspraken doet, waren in de eerste maanden van het jaar hoger dan dezelfde periode vorig jaar. Dat stemt Heijmans optimistisch. Aan het begin van het jaar hield de onderneming nog rekening met een licht tegenvallende omzet voor 2021, maar nu verwacht het bouwbedrijf dat de omzet dit jaar op een vergelijkbaar niveau zal uitkomen als vorig jaar. Het bedrijfsresultaat zal zelfs stijgen ten opzichte van 2020.
Met name in de inframarkt zal zowel de marge als het productievolume hoger uitkomen, denkt Heijmans. Hoewel de bouwer zich zorgen blijft maken om de stikstofcrisis, denkt het bedrijf dat de effecten hiervan pas over enkele jaren komen. Vanwege de krapte op de woningmarkt blijven ook de vooruitzichten voor vastgoed en woningbouw goed.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag licht lager geopend. Beleggers namen geen risico na de sterke opmars op vrijdag, die volgde op de heropening van de Straat van Hormuz door Iran. De spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran liepen afgelopen weekend echter weer op door de inbeslagname van een Iraans vrachtschip door de Amerikaanse marine. Ook sloot Iran zaterdag het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz weer af door de aanhoudende Amerikaanse blokkade van de Iraanse havens.
5 minuten geledenDOHA (ANP/AFP) - Buitenlandse luchtvaartmaatschappijen zijn weer welkom op de luchthaven van het Qatarese Doha. Dat is voor het eerst sinds de start van de Iranoorlog eind februari. De Qatarese luchtvaartautoriteit laat weten dat de activiteiten van buitenlandse maatschappijen "geleidelijk worden hervat".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Woonbond, een belangenvereniging voor huurders, is kritisch op het voorstel van het kabinet om de Wet betaalbare huur te versoepelen. Met het voorstel worden "veel te hoge huren opnieuw mogelijk".
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten hebben maandag een uitnodiging gestuurd naar Elon Musk om hem vragen te stellen over zijn socialemediaplatform X. De autoriteiten in Frankrijk doen al langer onderzoek naar X, waarbij in februari nog een inval werd gedaan bij het Parijse kantoor van het bedrijf.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland krijgt minder bezoekers uit Azië, zoals uit China, Japan en India, over de vloer door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat hoort het Nederlands Bureau voor Toerisme en Congressen (NBTC) vanuit de sector. Door de oorlog is het vliegverkeer tussen Azië en Europa ernstig verstoord. Dat leidt tot minder bezoek aan bij Aziaten populaire toeristische trekpleisters als het waterrijke dorp Giethoorn, de molens van Kinderdijk en het bloemenpark Keukenhof, aldus het NBTC.
2 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse export van bloemen en planten is in het eerste kwartaal van 2026 licht gekrompen. De totale waarde van de uitvoer van bloemen en planten bedroeg bijna 2,1 miljard euro. Dat is 0,6 procent minder dan een jaar geleden, meldt de Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijproducten (VGB).
2 uur geledenMANILLA (ANP/RTR/DPA) - China is boos over militaire oefeningen van de Verenigde Staten, de Filipijnen en voor het eerst ook Japan. "De komst van troepen van buiten schept verdeeldheid en confrontatie", waarschuwt China.
3 uur geleden