Bouwbedrijf BAM wint fors aan waarde op beurs Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Bouwbedrijf BAM heeft donderdag een opvallende sprong op de aandelenbeurs in Amsterdam gemaakt. Aanleiding was een positief analistenrapport, waarin kenners stellen dat de risico's rond het bedrijf zijn afgenomen. De algehele stemming op de Europese beurzen was licht positief.
BAM eindigde bijna ruim 10 procent hoger bij de kleinere beursfondsen. Analisten van vermogensbeheerder Oddo BHF verhoogden hun beleggingsadvies voor het aandeel. De waarde van het aandeel kan volgens hen stijgen als beleggers doorhebben dat de risico's kleiner zijn geworden rond het bouwbedrijf, dat in het verleden kampte met grote probleemprojecten.
De AEX steeg een fractie tot 884,17 punten. De MidKap steeg 0,8 procent. De beurzen in Frankfurt en Londen wonnen tot 0,5 procent. De beurs in Parijs eindigde met een klein verlies.
Bij de hoofdfondsen was uitzendconcern Randstad de sterkste stijger met een plus van 2 procent. Platenlabelconcern Universal Music Group was met een verlies van 3 procent de sterkste daler. Een dag eerder boekte het aandeel nog een opvallende winst.
Metalenspecialist AMG was de sterkste stijger in de MidKap met een winst van bijna 7 procent. Kredietbeoordelaars S&P en Moody's handhaafden hun rapportcijfer voor het bedrijf, maar verlaagden wel het vooruitzicht naar 'stabiel' van AMG. Dat komt doordat de prijzen voor lithium, waar AMG in handelt, hard zijn gedaald.
Autofabrikant Volvo Car won op de beurs in Stockholm 6,5 procent. Het bedrijf meldde in maart een recordaantal auto's te hebben verkocht. Dat dankte Volvo onder andere aan zijn elektrische EX30.
De financiƫle markten waren verder in afwachting van het Amerikaanse banenrapport dat vrijdag verschijnt. Naast gegevens over de inflatie zijn gegevens over de arbeidsmarkt belangrijk voor het rentebeleid van de Federal Reserve. Bij slechtere cijfers over het aantal nieuwe banen zou de centralebankenkoepel van de VS meer argumenten hebben voor renteverlagingen.
De euro was 1,0867 dollar waard, tegen 1,0828 dollar bij het slot in Europa een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,4 procent tot 85,13 dollar. Brentolie zakte 0,2 procent tot 89,18 dollar. Op woensdag werd olie duurder door het besluit van oliekartel OPEC+ om de productiebeperkingen te verlengen tot het einde van het tweede kwartaal.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag lager geopend door de vrees voor een nieuwe escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. President Donald Trump kondigde aan dat de Amerikaanse marine de Straat van Hormuz gaat blokkeren na het mislukken van de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran in Islamabad afgelopen weekend. Die zeestraat is een belangrijke transportroute voor olie en gas uit het Midden-Oosten. Iran heeft laten weten de blokkade niet te zullen toestaan.
6 minuten geledenHOOFDDORP (ANP) - Fitnessketen Basic-Fit is getroffen door een grote hack. In meerdere landen zijn de gegevens van leden gelekt die bij de keten sporten. In Nederland betreft het volgens Basic-Fit data van ongeveer 200.000 mensen.
32 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Door een tweedaagse pilotenstaking bij de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zijn in Duitsland honderden vluchten geschrapt. Ook de Lufthansa-vluchten die maandag en dinsdag zouden vertrekken vanaf Schiphol zijn volgens de website van Schiphol bijna allemaal geannuleerd.
53 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De wachttijden voor een eerste keuring voor de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA zijn verder opgelopen. Dat bevestigt het UWV na berichtgeving van AD en EenVandaag. Het kan tot vijftien maanden duren, terwijl de termijn voor beoordeling zestien weken is.
55 minuten geledenDUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse regering trekt nog eens een half miljard euro uit om de belasting op brandstof verder te verlagen. Dat werd zondagavond bekendgemaakt. Daardoor kunnen de prijzen aan de pomp met 10 cent per liter omlaag.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen stegen maandag weer tot boven de 100 dollar per vat. De stijging volgde op het mislukken van de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran in het Pakistaanse Islamabad, afgelopen weekend. Het stuklopen van de gesprekken brengt het fragiele staakt-het-vuren, dat vorige week voor een periode van twee weken werd ingesteld, in gevaar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in maart op jaarbasis toegenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 301 bedrijven failliet. Dat zijn 32 faillissementen meer dan in dezelfde maand een jaar eerder, een stijging van 12 procent. Ten opzichte van februari daalde het aantal faillissementen wel, met 3 procent.
2 uur geleden