Bouwbedrijf BAM wint fors aan waarde op beurs Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Bouwbedrijf BAM heeft donderdag een opvallende sprong op de aandelenbeurs in Amsterdam gemaakt. Aanleiding was een positief analistenrapport, waarin kenners stellen dat de risico's rond het bedrijf zijn afgenomen. De algehele stemming op de Europese beurzen was licht positief.
BAM eindigde bijna ruim 10 procent hoger bij de kleinere beursfondsen. Analisten van vermogensbeheerder Oddo BHF verhoogden hun beleggingsadvies voor het aandeel. De waarde van het aandeel kan volgens hen stijgen als beleggers doorhebben dat de risico's kleiner zijn geworden rond het bouwbedrijf, dat in het verleden kampte met grote probleemprojecten.
De AEX steeg een fractie tot 884,17 punten. De MidKap steeg 0,8 procent. De beurzen in Frankfurt en Londen wonnen tot 0,5 procent. De beurs in Parijs eindigde met een klein verlies.
Bij de hoofdfondsen was uitzendconcern Randstad de sterkste stijger met een plus van 2 procent. Platenlabelconcern Universal Music Group was met een verlies van 3 procent de sterkste daler. Een dag eerder boekte het aandeel nog een opvallende winst.
Metalenspecialist AMG was de sterkste stijger in de MidKap met een winst van bijna 7 procent. Kredietbeoordelaars S&P en Moody's handhaafden hun rapportcijfer voor het bedrijf, maar verlaagden wel het vooruitzicht naar 'stabiel' van AMG. Dat komt doordat de prijzen voor lithium, waar AMG in handelt, hard zijn gedaald.
Autofabrikant Volvo Car won op de beurs in Stockholm 6,5 procent. Het bedrijf meldde in maart een recordaantal auto's te hebben verkocht. Dat dankte Volvo onder andere aan zijn elektrische EX30.
De financiële markten waren verder in afwachting van het Amerikaanse banenrapport dat vrijdag verschijnt. Naast gegevens over de inflatie zijn gegevens over de arbeidsmarkt belangrijk voor het rentebeleid van de Federal Reserve. Bij slechtere cijfers over het aantal nieuwe banen zou de centralebankenkoepel van de VS meer argumenten hebben voor renteverlagingen.
De euro was 1,0867 dollar waard, tegen 1,0828 dollar bij het slot in Europa een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,4 procent tot 85,13 dollar. Brentolie zakte 0,2 procent tot 89,18 dollar. Op woensdag werd olie duurder door het besluit van oliekartel OPEC+ om de productiebeperkingen te verlengen tot het einde van het tweede kwartaal.
Meer uit Financieel
LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in mei verder gestegen naar 3,2 procent door de hogere energieprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. In april stegen de consumentenprijzen in het eurogebied al met 3 procent, na een stijging van 2,6 procent in maart. In februari, voor de Iranoorlog, bedroeg de inflatie nog 1,9 procent.
2 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft een streep gezet door een Nederlandse boete voor Volkswagen in het dieselschandaal.
3 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Netbeheerders nemen dit jaar meer maatregelen om problemen met het overvolle stroomnet tegen te gaan. Dat staat in bindende afspraken met de Autoriteit Consument & Markt (ACM), meldt die toezichthouder. De ACM vond dat de beheerders te weinig voortgang boekten met oplossingen en gaf ze eerder de opdracht om verbeterplannen in te dienen.
48 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De armoede in Duitsland is vorig jaar naar een nieuw recordniveau gestegen. Volgens de organisatie Der Paritätische, die zich inzet voor armoedebestrijding, leefde vorig jaar 16,1 procent van de Duitse bevolking onder de armoedegrens, oftewel 13,3 miljoen mensen. De organisatie spreekt van een "treurig record".
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - In Londen heeft dinsdag een deel van de metrobestuurders het werk neergelegd vanwege een conflict over werktijden. Er rijden geen metro's op de Circle line, de Piccadilly line en delen van de Metropolitan en Central lines. Andere metrolijnen rijden wel, maar kampen met ernstige vertragingen. De Elizabeth line, Docklands Light Railway, London Overground en bussen rijden gewoon, maar zijn naar verwachting veel voller dan normaal.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO behoorde dinsdag tot de sterkste stijgers in de AEX-index op het Damrak. De bank werd door analisten van ING op de kooplijst gezet en steeg ruim 2 procent. De algehele stemming op de beurzen was eveneens positief, ondanks de aanhoudende onzekerheid over de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Witte Huis heeft aangekondigd de importtarieven op landbouwmachines zoals maaidorsers en oogstmachines te verlagen om de kosten voor Amerikaanse boeren en fabrikanten te drukken. De tarieven dalen van 25 naar 15 procent. Buitenlandse bedrijven kunnen daarbij in aanmerking komen voor een lager tarief van 10 procent als hun apparatuur voor minstens 85 procent uit Amerikaans staal of aluminium bestaat.
3 uur geleden