Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouwbedrijf BAM verliezer op beurs na brugongeval Lochem

Bouwbedrijf BAM verliezer op beurs na brugongeval Lochem

AMSTERDAM (ANP) - Bouwconcern BAM behoorde woensdag tot de verliezers op de beurs in Amsterdam. Beleggers schrokken van het ongeluk met een brug in aanbouw in Lochem, waarbij BAM betrokken is. Verder reageerden de financiële markten onder meer op cijfers van informatieleverancier Wolters Kluwer en JDE Peet's, het moederbedrijf van Douwe Egberts.

Het aandeel BAM begon de dag nog met een kleine winst. Maar nadat het nieuws over het ongeval naar buiten was gekomen, zakte de koers plotseling weg. Uiteindelijk moest BAM woensdag 1,5 procent aan beurswaarde inleveren.

Het ging mis toen tijdens het takelen een van de bogen van de brug losraakte. Veel mensen zagen het ongeluk gebeuren. Twee mensen zijn om het leven gekomen en twee anderen raakten gewond. De oorzaak van het ongeluk is nog niet duidelijk.

Reactie BAM

BAM heeft volgens een woordvoerder "met grote droefheid kennisgenomen" van wat er is gebeurd. Maar het bouwbedrijf wilde in de loop van de middag nog niet met meer informatie naar buiten komen. Of de kwestie verdere gevolgen heeft voor het bedrijf, is nog niet bekend.

Vorig jaar raakte BAM ook al betrokken bij een ernstig ongeluk, waarbij een medewerker om het leven kwam. Een trein botste in Voorschoten op een bouwkraan van BAM die op het spoor stond. De bestuurder van de bouwkraan overleed.

Koerdaling JDE Peet's

De stemming onder beleggers in Amsterdam was over de gehele linie licht negatief. De AEX-index op Beursplein 5 ging 0,2 procent lager de handel uit op 846,79 punten. Wolters Kluwer leverde bij de hoofdfondsen dik 1 procent in. De informatieleverancier zag de omzet en winst vorig jaar stijgen. Maar de vooruitzichten die het bedrijf daarnaast verstrekte, vielen volgens kenners tegen.

De MidKap, de graadmeter voor de middelgrote fondsen aan het Damrak, bleef min of meer onveranderd op 886,46 punten. In de MidKap zakte JDE Peet's 5 procent. De onderneming zag de omzet in 2023 licht stijgen, mede dankzij prijsverhogingen. De nettowinst nam wel flink af. Fugro was juist een grote winnaar. De beurswaarde van de bodemonderzoeker dikte ruim 7 procent aan, nadat analisten van de firma Oddo hun koersdoel voor de onderneming hadden verhoogd.

Beurzen EU

Andere belangrijke beursgraadmeters in Europa noteerden kleine plussen. Zo wonnen de indexen in Parijs en Frankfurt tot 0,3 procent. De graadmeter in Londen ging wel lager de handel uit. Verder won de euro licht aan waarde met een koers van 1,0815 dollar, terwijl de olieprijzen op de oliemarkt tot 0,7 procent opliepen.

Meer uit Financieel

Media: TikTok bouwt nieuwe versie app voor gebruikers in VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - TikTok bouwt een nieuwe versie van zijn app voor gebruikers in de Verenigde Staten, voorafgaand aan de geplande verkoop van de app aan een groep investeerders. Dat meldt The Information, een nieuwssite over technologie. Het platform voor korte video's zou de nieuwe app op 5 september in Amerikaanse appstores willen lanceren.

8 uur geleden
Washington: aantal grote handelsakkoorden op komst

WASHINGTON (ANP/RTR) - Washington staat op het punt om meerdere handelsakkoorden te sluiten. "We verwachten de komende dagen enkele grote aankondigingen", zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een gesprek met nieuwszender CNN.

11 uur geleden
China legt importbeperkingen op voor medische apparatuur uit EU

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China voert invoerbeperkingen in op medische apparatuur uit de Europese Unie zodra de waarde ervan boven de 45 miljoen yuan (ongeveer 5,4 miljoen euro) uitkomt. De "tegenmaatregel" treedt zondag in werking, maakte het Chinese ministerie van Financiën bekend.

17 uur geleden
Petronas begint met olieboringen voor de kust van Suriname

PARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische oliebedrijf Petronas begint zondag met het boren naar olie voor de kust van Suriname. De proefboringen zijn bedoeld om extra oliereserves op te sporen, maakte het Surinaamse staatsoliebedrijf Staatsolie zaterdag bekend.

1 dag geleden
Topman TotalEnergies: Europa kan vanaf 2028 zonder Russisch gas

PARIJS (ANP) - Vanaf 2028 kan Europa het zonder Russisch gas stellen, doordat er in de Verenigde Staten en Qatar volop nieuwe exportinstallaties voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) worden gebouwd. Dat zei Patrick Pouyanné, topman van het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies.

1 dag geleden
Rusland schrapt heffing tarwe om ingezakte export te stimuleren

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft zijn exportheffing op tarwe voor het eerst naar nul verlaagd sinds de invoering in juni 2021, om de stagnerende graanverkoop aan te jagen. De maatregel volgt op een sterke daling van de Russische export van tarwe. Het land is wereldwijd de grootste exporteur van deze graansoort, maar voerde in juni slechts 1,12 miljoen ton uit. Dat is een kwart van de hoeveelheid van een jaar geleden.

1 dag geleden
China opent grootste Legoland ter wereld in Shanghai

SJANGHAI (ANP/AFP) - China heeft zaterdag zijn eerste Legoland geopend, het grootste attractiepark van de Legoketen ter wereld. Duizenden bezoekers trokken naar het nieuwe park in Shanghai, dat het toerisme in China moet aanjagen.

1 dag geleden