Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouwbedrijf BAM haalde eigen, aangescherpte veiligheidsdoel niet

Bouwbedrijf BAM haalde eigen, aangescherpte veiligheidsdoel niet

BUNNIK (ANP) - Bouwbedrijf BAM heeft zijn eigen, aangescherpte veiligheidsdoel vorig jaar niet gehaald. Het aantal ongelukken met medewerkers daalde weliswaar in vergelijking met voorgaande jaren, maar in zijn donderdag gepubliceerde jaarverslag meldt BAM dat het er nog altijd te veel waren.

In 2023 wilde BAM eigenlijk dat het aantal ongelukken met medewerkers per miljoen gewerkte uren niet hoger zou uitvallen dan 3. Uiteindelijk telde de beursgenoteerde bouwer 3,4 ongelukken per miljoen gewerkte uren waarbij eigen werknemers van BAM betrokken waren.

Met dat cijfer zou BAM wel de doelstellingen van de voorgaande jaren hebben gehaald. Toen mikte het bedrijf op maximaal 3,5 ongelukken per miljoen gewerkte uren. Maar in 2022 telde BAM per miljoen gewerkte uren 3,7 ongelukken.

Extra veiligheidsmaatregelen

Het bedrijf plaatst ook een kanttekening bij deze metingen. De berekening gaat alleen over ongelukken waardoor personeel minstens één werkdag niet kon werken, maar er gaat ook weleens iets mis zonder dat daardoor werkdagen verloren gaan. Ook ernstige ongelukken komen daardoor niet altijd in de graadmeter terecht.

BAM schrijft vorig jaar extra veiligheidsmaatregelen te hebben genomen. In Nederland ging de aandacht specifiek uit naar "incidenten van het type met hoge risico's" zoals botsingen of valpartijen van grote hoogte.

Botsing met goederentrein

"Alle inspanningen zijn erop gericht de doelstelling te halen", zegt een woordvoerder. "Dat dit vorig jaar niet is gelukt, heeft te maken met ongevallen die onverhoopt en onverwachts toch plaatsvinden."

In april vorig jaar overleed een BAM-medewerker bij een ernstig ongeluk. Het ging om de machinist van een bouwkraan die in botsing kwam met een goederentrein bij Voorschoten. Dit zorgde ook voor de ontsporing van een passagierstrein op het naastgelegen spoor, waardoor een aantal passagiers gewond raakte. Naar dit ongeluk lopen onderzoeken, onder andere van de Onderzoeksraad voor Veiligheid.

Lochem

Deze week ging het mis op een bouwplaats in Lochem waar BAM aan een nieuwe brug werkt. Bij takelwerkzaamheden stortte een brugdeel neer, waarbij twee mensen overleden en twee personen gewond raakten. BAM zei met "grote droefheid" kennis te hebben genomen van het ongeluk, maar heeft nog niets gezegd over eventuele betrokkenheid van medewerkers.

Het aantal ernstige ongelukken bij BAM kwam vorig jaar uit op 64, tegenover 63 in 2022. Een ongeluk geldt bij BAM als ernstig als het slachtoffer langer dan 24 uur in het ziekenhuis moet blijven of als er bijvoorbeeld sprake is van botbreuken of elektrocutie.

Meer uit Binnenland

Epe legt Fletcher dwangsom op voor opvang, keten wil niet betalen

EPE (ANP) - De gemeente Epe heeft ook aan Fletcher Hotels een dwangsom van 17.250 euro per dag met een maximum van ruim 3,1 miljoen euro opgelegd, omdat er na de gestelde deadline van afgelopen zaterdag nog asielzoekers worden opgevangen in een vestiging van de hotelketen in Epe.

13 uur geleden
COA haalt ultimatum Hardenberg niet, betaalt na dinsdag dwangsom

HARDENBERG (ANP) - Opvangorgaan COA is er niet in geslaagd de asielopvanglocaties in Hardenberg (Overijssel) leeg te krijgen en zal na dinsdag daarom de eerste dwangsom moeten betalen die de gemeente heeft opgelegd. Dat laat een COA-woordvoerder weten. Aan het eind van de maandag zijn er nog 427 mensen in de opvang aan de Jachthuisweg en vijf in de noodlocatie Loozen.

14 uur geleden
In Heemstede opgepakte jongens verdacht voorbereiden explosie

HAARLEM (ANP) - De jongens van 14 en 17 jaar die in de nacht van donderdag op vrijdag werden opgepakt in Heemstede worden verdacht van het voorbereiden van een explosie of brand te stichten met een terroristisch oogmerk. Dat meldt het Openbaar Ministerie Noord-Holland.

14 uur geleden
PowNed: De Wild tijdelijk afwezig op Radio 2, Eddy Keur vervangt

HILVERSUM (ANP) - NPO Radio 2-dj Ruud de Wild is de komende week niet te horen op NPO Radio 2. Dat heeft omroep PowNed maandag laten weten. "Naar verwachting zal hij volgende week maandag zijn werkzaamheden weer oppakken", aldus een verklaring van de omroep. Eddy Keur vervangt hem de komende dagen.

15 uur geleden
Verdachte doodschieten Önal in Rijswijk opgepakt in Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Een 34-jarige Turkse man zonder vaste woon- of verblijfplaats die verdacht wordt van de moord op de 41-jarige Cemil Önal in Rijswijk is in Frankrijk gearresteerd. Het Openbaar Ministerie denkt dat hij de schutter is. De man werd in Frankrijk opgepakt voor verboden wapenbezit. Het OM had Frankrijk via een Europees aanhoudingsbevel verzocht de man aan te houden voor de zaak in Rijswijk.

15 uur geleden
Schiphol-uitspraak heeft nu geen gevolgen voor aantal vluchten

DEN HAAG (ANP) - Het maximumaantal vluchten van en naar Schiphol is vooralsnog niet veranderd nadat de Raad van State regels daarover schrapte. De luchtvaartautoriteit van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) valt terug op de gedoogsituatie die eerder ook gold, meldt een woordvoerder na vragen van het ANP.

15 uur geleden
Politie krijgt 150 tips over explosie bij joodse school Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft meer dan 150 tips ontvangen over de explosie bij een joodse school in Amsterdam. Vorige week toonde zij bewakingsbeelden van twee verdachten van de aanslag, die plaatsvond in de nacht van vrijdag 13 op zaterdag 14 maart.

15 uur geleden