Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouw zonnepark bij Rotterdam The Hague Airport begonnen

Bouw zonnepark bij Rotterdam The Hague Airport begonnen

ROTTERDAM (ANP) - Parallel aan de start- en landingsbaan van vliegveld Rotterdam The Hague Airport is de bouw van een zonnepark begonnen. De komende maanden wordt er gewerkt aan het zonnepark, dat met ruim 37.000 zonnepanelen volgens het vliegveld een van de grootste zonneparken van de regio wordt. Het park moet 14 gigawatt aan groene stroom gaan leveren, vergelijkbaar met het jaarlijkse energieverbruik van ongeveer 5100 huishoudens.

De zonnepanelen moeten straks ongeveer drie keer meer stroom opleveren dan het vliegveld gebruikt. Een deel daarvan komt ook beschikbaar voor andere innovatie- en duurzaamheidsprojecten en voor bedrijven en particulieren in de omgeving. In het najaar zou het zonnepark al in gebruik genomen moeten worden.

Blue Sky Energy I, onderdeel van het Rotterdamse Unisun Energy, gaat het park bouwen. Het onderhoud en beheer van het park komt de komende dertig jaar voor rekening van een ander Rotterdams bedrijf, Uper Energy Rotterdam. Blue Sky Energy I levert de op de luchthaven opgewekte duurzame stroom aan energieleverancier Eneco. Het park wordt medegefinancierd door de rijkssubsidie voor duurzame energie, SDE+. Het is niet duidelijk hoeveel het park precies kost.

Het zonnepark is een stap in de richting van het vergroenen van de luchtvaart. Volgens demissionair minister Cora van Nieuwenhuizen, die het eerste zonnepaneel plaatste, is "een zonnepark van dit formaat op het terrein van de luchthaven een katalysator voor de verduurzaming in de luchtvaartsector, en een opmaat naar een slim energiesysteem". Dat slimme systeem moet de energiestromen goed gaan opslaan en reguleren.

Meer uit Financieel

VS slaan alarm over vermeende diefstal AI-kennis door China

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.

3 uur geleden
VS leggen Chinese raffinaderij sancties op om inkoop Iraanse olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.

5 uur geleden
Analisten: beleggers zien oorlog Midden-Oosten als koopkans

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.

7 uur geleden
Intel uitblinker op Wall Street dankzij sterke kwartaalresultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.

16 uur geleden
VS bevriezen 344 miljoen dollar aan cryptotegoeden om Iran-link

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.

17 uur geleden
VS en EU willen meer samenwerken voor winning kritieke mineralen

WASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.

19 uur geleden
Oliedienstverlener Baker Hughes: meer investeringen door oorlog

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.

19 uur geleden