Bouw zonnepark bij Rotterdam The Hague Airport begonnen
ROTTERDAM (ANP) - Parallel aan de start- en landingsbaan van vliegveld Rotterdam The Hague Airport is de bouw van een zonnepark begonnen. De komende maanden wordt er gewerkt aan het zonnepark, dat met ruim 37.000 zonnepanelen volgens het vliegveld een van de grootste zonneparken van de regio wordt. Het park moet 14 gigawatt aan groene stroom gaan leveren, vergelijkbaar met het jaarlijkse energieverbruik van ongeveer 5100 huishoudens.
De zonnepanelen moeten straks ongeveer drie keer meer stroom opleveren dan het vliegveld gebruikt. Een deel daarvan komt ook beschikbaar voor andere innovatie- en duurzaamheidsprojecten en voor bedrijven en particulieren in de omgeving. In het najaar zou het zonnepark al in gebruik genomen moeten worden.
Blue Sky Energy I, onderdeel van het Rotterdamse Unisun Energy, gaat het park bouwen. Het onderhoud en beheer van het park komt de komende dertig jaar voor rekening van een ander Rotterdams bedrijf, Uper Energy Rotterdam. Blue Sky Energy I levert de op de luchthaven opgewekte duurzame stroom aan energieleverancier Eneco. Het park wordt medegefinancierd door de rijkssubsidie voor duurzame energie, SDE+. Het is niet duidelijk hoeveel het park precies kost.
Het zonnepark is een stap in de richting van het vergroenen van de luchtvaart. Volgens demissionair minister Cora van Nieuwenhuizen, die het eerste zonnepaneel plaatste, is "een zonnepark van dit formaat op het terrein van de luchthaven een katalysator voor de verduurzaming in de luchtvaartsector, en een opmaat naar een slim energiesysteem". Dat slimme systeem moet de energiestromen goed gaan opslaan en reguleren.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevel gegeven voor heropening van het luchtruim boven Venezuela voor verkeersvliegtuigen uit de Verenigde Staten. Volgens Trump kunnen Amerikaanse burgers snel weer naar Venezuela vliegen en zullen ze daar veilig zijn.
49 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgende week bekendmaken wie hij gaat voordragen als opvolger van voorzitter Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. De termijn van voorzitter Powell bij de Federal Reserve loopt in mei af.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag vrijwel vlak gesloten. Zwaargewicht Shell stond bij de winnaars dankzij een flinke stijging van de olieprijzen. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi gingen juist verder omlaag na de verliezen een dag eerder. Verder kwam ING met kwartaalcijfers naar buiten.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De wereldwijde vraag naar goud is vorig jaar naar een recordniveau gestegen. Dat meldt de World Gold Council (WGC), de brancheorganisatie voor de internationale goudhandel. Volgens de WGC bedroeg de totale vraag vorig jaar 5002 ton. Het is voor het eerst dat de vraag boven de 5000 ton uitkwam.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De olieprijzen zijn donderdag flink gestegen na de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Iran. Hij riep Teheran woensdag op een nucleaire overeenkomst te sluiten, want anders zou het olierijke land militaire aanvallen riskeren.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Meta Platforms was donderdag een van de winnaars op Wall Street na sterke kwartaalresultaten. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram verwacht ook dit kwartaal meer omzet dan gedacht. Het bedrijf investeert dit jaar bovendien extra in datacenters en AI. Hiermee verhoogt Meta de druk in de AI-strijd tussen grote techbedrijven. De koers ging 9,5 procent omhoog.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank moet de rente "substantieel" verlagen. Dat schreef president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. De Federal Reserve hield woensdag de rente onveranderd na drie eerdere verlagingen op rij. Trump roept al langer om een flinke renteverlaging om zo de economie van de Verenigde Staten te stimuleren, met daarbij ook felle kritiek op Fed-voorzitter Jerome Powell.
5 uur geleden