Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouw: kabinet moet miljarden in natuur steken

Bouw: kabinet moet miljarden in natuur steken

NIEUWEGEIN (ANP) - De bouwsector wil dat het kabinet de komende jaren fors investeert in natuurgebieden. Kwetsbare ecosystemen moeten met behulp van miljardeninvesteringen aansterken, zodat bouwprojecten niet opnieuw tot stilstand komen zoals bij de stikstofcrisis. Daarvoor pleit belangenorganisatie Bouwend Nederland.

Volgens Bouwend Nederland zou de regering de komende zeven tot tien jaar 1 miljard euro per jaar in natuurgebieden moeten steken. De belangenbehartiger voor bouwbedrijven baseert zich op gesprekken met natuurorganisaties, waaronder Natuurmonumenten.

Bouwers hopen vurig dat binnenkort weer een drempelwaarde wordt ingevoerd voor de hoeveelheid stikstof die door hun projecten mogen neerslaan. De Raad van State stelde onlangs in een advies dat de overheid eerst veel meer moet doen om natuur te beschermen voordat ze zo'n bovengrens kan instellen. De Raad van State zette als hoogste bestuursrechter eerder dit jaar nog een streep door het stikstofbeleid van de overheid. Daardoor kwamen tal van bouwprojecten stil te liggen.

Meer uit Politiek

Kabinet ziet geen acute dreiging voor Aruba, Bonaire en Curaçao

DEN HAAG (ANP) - Er zijn volgens het demissionaire kabinet geen aanwijzingen dat Aruba, Bonaire en Curaçao meegesleept worden in een mogelijk gewapend conflict in de Cariben. De spanning is in de regio hoog opgelopen door Amerikaanse acties tegen vermeende drugsbootjes uit Venezuela.

21 uur geleden
Ministerraad stemt in met besluit stroomstootverbod veehouderij

DEN HAAG (ANP) - De ministerraad heeft vrijdag ingestemd met het besluit van landbouwminister Femke Wiersma om stroomstootapparatuur in de veehouderij te verbieden. Voordat het besluit formeel van kracht kan worden, moet de Koning het voorstel ondertekenen, een formaliteit.

22 uur geleden
Heinen optimistisch over oplossing gebruik Russische tegoeden

DEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) is optimistisch dat er een oplossing wordt gevonden voor het gebruik van Russische tegoeden die op rekeningen in België staan. De Europese Commissie wil 90 miljard euro van die tegoeden gebruiken om Oekraïne te helpen.

1 dag geleden
Tielen: goed dat advies er is om minder vlees te eten

DEN HAAG (ANP) - Het is goed dat experts aanraden om minder vlees te eten, vindt demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie, VVD). Stappen om dat advies kracht bij te zetten laat ze aan een volgend kabinet.

1 dag geleden
Stikstofrekengrens verhogen 'hele klus' voor Wiersma

DEN HAAG (ANP) - Het verhogen van de stikstofgrens is voor demissionair landbouwminister Femke Wiersma "een hele klus". Dat erkende de BBB-minister naar aanleiding van berichten dat invoering hoogst onzeker is. Deze maand moet daar een besluit over vallen. "In de tussentijd ben ik in overleg met de provincies."

1 dag geleden
Van Marum: nieuw kabinet moet minister van Digitale Zaken krijgen

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet moet een minister van Digitale Zaken krijgen. Deze minister moet de "doorzettingsmacht" hebben om een nieuw digitaal systeem binnen de overheid van de grond te krijgen. Dat zei demissionair staatssecretaris Eddie van Marum na afloop van de ministerraad tegen het ANP. Behalve Binnenlandse Zaken gaat hij ook over digitalisering.

1 dag geleden
Minister maakt grappen over doodsbedreigingen tegen Hoofdpiet

DEN HAAG (ANP) - Demissionair onderwijsminister Gouke Moes maakte na afloop van de ministerraad in eerste instantie grappen over doodsbedreigingen aan het adres van Niels van der Laan, de acteur die de Hoofdpiet speelt in het Sinterklaasjournaal. De mensen die dat doen, krijgen volgens de BBB-bewindsman op pakjesavond "gewoon een zakje zout".

1 dag geleden