Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouw: kabinet moet miljarden in natuur steken

Bouw: kabinet moet miljarden in natuur steken

NIEUWEGEIN (ANP) - De bouwsector wil dat het kabinet de komende jaren fors investeert in natuurgebieden. Kwetsbare ecosystemen moeten met behulp van miljardeninvesteringen aansterken, zodat bouwprojecten niet opnieuw tot stilstand komen zoals bij de stikstofcrisis. Daarvoor pleit belangenorganisatie Bouwend Nederland.

Volgens Bouwend Nederland zou de regering de komende zeven tot tien jaar 1 miljard euro per jaar in natuurgebieden moeten steken. De belangenbehartiger voor bouwbedrijven baseert zich op gesprekken met natuurorganisaties, waaronder Natuurmonumenten.

Bouwers hopen vurig dat binnenkort weer een drempelwaarde wordt ingevoerd voor de hoeveelheid stikstof die door hun projecten mogen neerslaan. De Raad van State stelde onlangs in een advies dat de overheid eerst veel meer moet doen om natuur te beschermen voordat ze zo'n bovengrens kan instellen. De Raad van State zette als hoogste bestuursrechter eerder dit jaar nog een streep door het stikstofbeleid van de overheid. Daardoor kwamen tal van bouwprojecten stil te liggen.

Meer uit Politiek

D66 en CDA willen meer investeringen in Zeeland

TILBURG (ANP) - D66 en CDA vinden dat de rijksoverheid meer geld moet investeren in Zeeland, als compensatie voor bijvoorbeeld kerncentrales en windmolens aan de kust. Dat zeiden lijsttrekkers Henri Bontenbal en Rob Jetten tijdens het Debat van het Zuiden zaterdag.

3 uur geleden
PVV en JA21 willen lobby in Brussel om waterkwaliteitsdoelen

TILBURG (ANP) - PVV en JA21 willen in Brussel vragen om uitstel van de Europese regels voor waterkwaliteit. Dat zeiden lijsttrekkers Geert Wilders en Joost Eerdmans zaterdag in het Debat van het Zuiden. In deze regels staat dat in 2027 het water schoon moet zijn, maar dat wordt nu bij lange na niet gehaald.

3 uur geleden
Dijk valt Wilders aan op migratie en noemt hem 'clown Bassie'

TILBURG (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk heeft Geert Wilders "clown Bassie die aan de macht was" genoemd nadat de PVV-leider andere partijen de schuld had gegeven van de asielproblemen in Nederland. Dat gebeurde zaterdag tijdens het Debat van het Zuiden van de drie zuidelijke regionale omroepen. Dijk noemde het een "ongelooflijke dosis hypocrisie" van Wilders.

4 uur geleden
Minister in gesprek met buurlanden over vergunning voor gaswapens

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Foort van Oosten van Justitie en Veiligheid gaat met zijn Belgische en Duitse collega's in gesprek over een vergunningsplicht voor gas- en alarmwapens. Het ministerie bevestigt na berichtgeving van RTL Nieuws dat de VVD-minister wil dat er meer controle komt op de wapens die kunnen worden omgebouwd.

6 uur geleden
Peiling: PVV, GL-PvdA en D66 bijna gelijk

DEN HAAG (ANP) - Met minder dan een week tot de landelijke verkiezingen liggen de verschillen zaterdag bij een peiling van Ipsos I&O tussen de PVV, GroenLinks-PvdA en D66 binnen de 4 zetels. Als de foutmarge van 2 zetels meer of minder wordt meegenomen, zouden D66 en GroenLinks-PvdA over de partij van Geert Wilders heen kunnen gaan.

6 uur geleden
Wilders: als niemand met ons praat of regeert, is democratie dood

VOLENDAM (ANP) - PVV-leider Geert Wilders heeft andere lijsttrekkers zaterdag opgeroepen om hem niet uit te sluiten van een nieuwe coalitie. "Als de PVV woensdag de grootste wordt, en jullie laten ons in de steek, in die zin dat je niet eens met ons wilt praten of regeren, dan is de democratie dood in Nederland."

7 uur geleden
Stemmen in een voetbalstadion, bajescafé of woonkamer

DEN HAAG (ANP) - Naast de vertrouwde stemlocaties, zoals een stadhuis of bibliotheek, dienen ook dit jaar bijzondere plekken als stembureau voor de Tweede Kamerverkiezingen. Een vakje rood maken kan op 29 oktober in onder meer musea, voetbalstadions, een gevangenis en een woonkamer.

16 uur geleden