Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouterse wil kleine man helpen in coronacrisis

Bouterse wil kleine man helpen in coronacrisis

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Desi Bouterse realiseert zich dat vooral de kleine man, zoals bus- en taxichauffeurs en muzikanten, zwaar te lijden heeft van de coronacrisis. Hij voelt zich verantwoordelijk voor hen naar oplossingen te zoeken. Dat zei hij in een vooraf opgenomen videotoespraak die maandagavond op de lokale radio en televisie werd uitgezonden.

Bouterse en zijn adviseurs hebben zich enkele dagen buiten de hoofdstad Paramaribo teruggetrokken om na te denken over oplossingen om de financiële gevolgen van de crisis te verzachten. "Op een of andere manier moeten deze mensen aan middelen komen. Het land zelf heeft die middelen niet en tegelijkertijd hebben wij de verantwoordelijkheid om ervoor te zorgen dat u moet kunnen eten. U moet kunnen bellen. U moet medicijnen hebben. Wij hebben de verantwoordelijkheid, vooral naar de kleine man toe", aldus Bouterse.

Volgens het Surinaamse staatshoofd houdt het grootste deel van de Surinamers zich goed aan de regels zoals social-distancing en de avondklok. Er is echter een groep "kwajongens" die het volgens de president niet zo nauw neemt met deze regels. Hij riep iedereen op zich aan de instructies te houden.

In dezelfde uitzending kregen minister van Natuurlijke Hulpbronnen Sergio Akiemboto en de directeur van Staatsolie Rudolf Elias de kans nog eens duidelijk te maken dat Suriname niet van plan is de onlangs ontdekte olievoorraden in het Surinaamse kustgebied te verkopen. De afgelopen dagen was veel onrust ontstaan over berichten dat die gevonden olie wel verkocht zou worden. De regering zou daarmee de grote financiële problemen kunnen oplossen.

Meer uit Buitenland

Trump aangeklaagd om gebruik ambt voor winstbejag in crypto

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump en World Liberty Financial, het cryptobedrijf dat Trump samen met zijn zonen heeft opgericht, zijn aangeklaagd door een aandeelhouder van een concurrerend cryptobedrijf. De aanklager stelt dat de president op illegale wijze financieel heeft geprofiteerd van zijn ambt, wat in strijd is met de Amerikaanse grondwet.

1 uur geleden
Oefening met granaten oorzaak dodelijke brand Canadese legerbasis

OTTAWA (ANP/RTR) - Een snel om zich heen grijpende grasbrand, waarbij zaterdag op een militaire basis in het westen van Canada ten minste vier militairen om het leven kwamen, is ontstaan ​​tijdens een oefening met scherpe granaten. Dat heeft een hoge defensiefunctionaris donderdag bekendgemaakt.

2 uur geleden
Trump verklaart olieproductie essentieel voor nationale defensie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag bepaald dat de productie en raffinage van aardolie, evenals aanverwante activiteiten, essentieel zijn voor de nationale defensie. Deze stap moet de weg kunnen vrijmaken voor Amerikaanse financiering van projecten in de fossiele brandstofsector, blijkt uit een presidentieel memorandum.

2 uur geleden
WSJ: Trump vroeg Musk Starlink-beperkingen Oekraïne op te heffen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Starlink-eigenaar en techmiljardair Elon Musk gebeld en gevraagd om de beperkingen op het Starlink-netwerk in Oekraïne op te heffen. Dit melden Amerikaanse functionarissen aan The Wall Street Journal.

5 uur geleden
Schilderij van Monet voor recordbedrag geveild in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - Op een veiling bij Sotheby's in Parijs is het schilderij Iris van Claude Monet verkocht voor 50 miljoen euro. Het is daarmee het duurste kunstwerk ooit verkocht op een veiling in Frankrijk. De opbrengst werd vooraf geschat tussen de 22 en 30 miljoen euro.

5 uur geleden
Duizenden demonstreren in Polen voor abortusrechten

WARSCHAU (ANP/AFP) - Duizenden mensen in verschillende steden in Polen zijn de straat op gegaan voor abortusrechten. Het is zes jaar geleden dat de regering van de conservatief-nationalistische partij PiS abortus zo goed als verboden maakte in Polen. Enkel in uitzonderlijke gevallen, zoals na een verkrachting of incest, is het nog toegestaan om een abortus te ondergaan.

7 uur geleden
Meer dan 200 celstraffen uitgedeeld na rellen in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk zijn na de rellen van afgelopen zaterdag 217 mensen veroordeeld tot celstraffen na spoedprocedures, maakte justitieminister Gérald Darmanin donderdag bekend. Zo'n 2700 mensen zijn opgepakt vanwege de rellen.

9 uur geleden