Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouterse wil kleine man helpen in coronacrisis

Bouterse wil kleine man helpen in coronacrisis

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Desi Bouterse realiseert zich dat vooral de kleine man, zoals bus- en taxichauffeurs en muzikanten, zwaar te lijden heeft van de coronacrisis. Hij voelt zich verantwoordelijk voor hen naar oplossingen te zoeken. Dat zei hij in een vooraf opgenomen videotoespraak die maandagavond op de lokale radio en televisie werd uitgezonden.

Bouterse en zijn adviseurs hebben zich enkele dagen buiten de hoofdstad Paramaribo teruggetrokken om na te denken over oplossingen om de financiële gevolgen van de crisis te verzachten. "Op een of andere manier moeten deze mensen aan middelen komen. Het land zelf heeft die middelen niet en tegelijkertijd hebben wij de verantwoordelijkheid om ervoor te zorgen dat u moet kunnen eten. U moet kunnen bellen. U moet medicijnen hebben. Wij hebben de verantwoordelijkheid, vooral naar de kleine man toe", aldus Bouterse.

Volgens het Surinaamse staatshoofd houdt het grootste deel van de Surinamers zich goed aan de regels zoals social-distancing en de avondklok. Er is echter een groep "kwajongens" die het volgens de president niet zo nauw neemt met deze regels. Hij riep iedereen op zich aan de instructies te houden.

In dezelfde uitzending kregen minister van Natuurlijke Hulpbronnen Sergio Akiemboto en de directeur van Staatsolie Rudolf Elias de kans nog eens duidelijk te maken dat Suriname niet van plan is de onlangs ontdekte olievoorraden in het Surinaamse kustgebied te verkopen. De afgelopen dagen was veel onrust ontstaan over berichten dat die gevonden olie wel verkocht zou worden. De regering zou daarmee de grote financiële problemen kunnen oplossen.

Meer uit Buitenland

Israëlische minister zegt dat heel Libanon moet branden

JERUZALEM (ANP/AFP) - De extreemrechtse Israëlische minister Itamar Ben-Gvir heeft gezegd dat "heel Libanon moet branden", nadat het leger had bericht dat er vier Israëlische militairen in dat land zijn gedood. Er vallen doden bij Israëlische aanvallen op de grond in Libanon, maar deze vier zijn de eerste gesneuvelde Israëlische militairen sinds Iran en de VS een voorlopig vredesakkoord tekenden op woensdag.

33 minuten geleden
Frankrijk nog niet akkoord met opheffing VN-sancties tegen Iran

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk stemt niet zomaar in met de opheffing van sancties die de VN-Veiligheidsraad heeft ingesteld tegen Iran. Het doet dat pas als de gesprekken over het Iraanse kernprogramma aan zijn verwachtingen voldoen, aldus buitenlandminister Jean-Noël Barrot.

1 uur geleden
Doden gemeld na Israëlische luchtaanvallen op Libanon

BEIROET/JERUZALEM (ANP) - Bij Israëlische aanvallen op de regio Nabatieh in het zuiden van Libanon zijn zeker zestien mensen om het leven gekomen. Dat meldt Al Jazeera vrijdag op basis van het Libanese staatspersbureau NNA. Het Israëlische leger heeft melding gemaakt van aanvallen op meerdere doelen in het zuiden van Libanon.

3 uur geleden
Zwitserland: geen gesprekken tussen VS en Iran op vrijdag

BERN (ANP/RTR) - De gesprekken die voor vrijdag gepland waren tussen de Verenigde Staten en Iran in het bergresort Bürgenstock in Zwitserland zullen niet plaatsvinden. Dat meldt het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdagochtend in een verklaring.

3 uur geleden
Iran dreigt met verpletterende slag bij schending overeenkomst

TEHERAN (ANP) - Iran zal "niet aarzelen om de vijand een verpletterende slag toe te brengen" als de deze week ondertekende overeenkomst wordt geschonden. Dat schrijft de Iraanse onderhandelaar Mohammad Bagher Qalibaf op X.

4 uur geleden
Vicepresident JD Vance uiteindelijk toch niet naar Zwitserland

WASHINGTON (ANP) - De vicepresident van de Verenigde Staten, JD Vance, zal donderdagavond uiteindelijk niet naar Zwitserland afreizen om de onderhandelingen over een definitief akkoord met Iran te starten. Dat heeft het Witte Huis in een verklaring bekendgemaakt.

6 uur geleden
VK: Andy Burnham wint lokale verkiezingen en kan Starmer uitdagen

MAKERFIELD (ANP) - Bij tussentijdse verkiezingen in het Engelse kiesdistrict Makerfield is Labour-kandidaat Andy Burnham gekozen als nieuw parlementslid. Burnham (56) is de huidige burgemeester van Manchester en kan nu met zijn verworven zetel in het Britse parlement het leiderschap van Labour opeisen.

6 uur geleden