Bouterse volgens Surinaamse krant mogelijk in Venezuela
PARAMARIBO (ANP) - Oud-president Desi Bouterse bevindt zich mogelijk in Venezuela, schrijft de Surinaamse krant Times of Suriname zaterdag. De ex-legerleider kwam vrijdag niet opdagen bij de gevangenis waar hij moest beginnen met het uitzitten van twintig jaar gevangenisstraf. 's Middags liet het Openbaar Ministerie weten dat Bouterse en zijn voormalige lijfwacht Iwan Dijksteel worden opgespoord.
Bouterse zou naar Brazilië zijn gereisd met een vliegtuig van een buitenlands bedrijf. Van daaruit is hij mogelijk doorgereisd naar Venezuela, hoorde Times of Suriname van bronnen. Bouterse zou volgens de krant het land al op 17 december hebben verlaten. Dat is drie dagen voordat het Hof van Justitie hem veroordeelde voor zijn leidende rol bij de moorden in 1982 op vijftien tegenstanders van zijn bewind.
Er is veel onduidelijkheid over waar Bouterse zich zou bevinden. Een aantal aanhangers had zich verzameld bij zijn huis om solidariteit te betuigen met het gezin van Bouterse. Een woordvoerder had eerder aangekondigd dat Bouterse de mensen zou toespreken en er was veel pers aanwezig. Zijn echtgenote Ingrid Bouterse-Waldring vertelde toen dat haar man er niet was en dat zij niet wist waar hij zich bevond. Partijgenoten beweerden dat hun voorzitter nog in Suriname is.
Advocaat Irvin Kanhai was vrijdag bij gevangenis Santo Boma, waar drie andere veroordeelden voor de Decembermoorden zich wel hadden gemeld om hun straf van vijftien jaar uit te zitten. Kanhai zei daar tegen journalisten dat hij met Bouterse zou praten. "Ik ken hem niet anders dan dat hij zijn hoofd buigt voor wet en recht", aldus de raadsman.
Meer uit Buitenland
NEW DELHI (ANP/AFP) - In India wordt voor de tweede dag op rij gedemonstreerd door de zogenoemde kakkerlakkenbeweging (CJP). Die onlangs opgerichte beweging bestaat uit met name jonge Indiërs die ontevreden zijn met de regering-Modi en in het bijzonder de minister van Onderwijs, wiens vertrek wordt geëist. Dinsdag zijn opnieuw duizenden mensen op de been.
8 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn van zins Libanon te helpen, zo zegt president Donald Trump tijdens een persconferentie in het Witte Huis met zijn Libanese ambtgenoot Joseph Aoun. "Er is zeer slecht omgegaan met Libanon. We zullen het daarom behandelen met het respect dat het verdient", aldus Trump tijdens de ontmoeting.
38 minuten geledenSEATTLE (ANP) - De stichting van de Amerikaanse miljardair Bill Gates zegt dat in een onderzoek geen bewijs is gevonden dat de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein door de stichting is betaald. Ook is er geen bewijs dat de Gates Foundation betrokken was bij of op de hoogte was van Epsteins criminele activiteiten, aldus een verklaring.
53 minuten geledenMARBELLA (ANP) - Tientallen toeristen zijn in Spanje lichtgewond geraakt na een incident met de waterzuivering van een hotelzwembad vlak bij Marbella aan de Costa del Sol, schrijft onder meer de Britse site The Independent. Ze werden zondag ziek en moesten worden behandeld na het zwemmen in het zwembad.
57 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian zegt steeds meer "interactie" te hebben met de opperste leider Mojtaba Khamenei. Die raakte aan het begin van de Iranoorlog gewond en is sindsdien niet meer in het openbaar verschenen.
1 uur geledenMADRID (ANP) - In delen van Spanje is code oranje afgekondigd vanwege extreme hitte en het daardoor verhoogde risico op natuurbranden. Volgens Weeronline staat het land snikhete dagen te wachten, met in het zuidoosten temperaturen richting de 45 graden.
1 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Canada sluit zich aan bij het Brits-Italiaans-Japanse project om een opvolger te ontwikkelen voor de gevechtstoestellen Eurofighter Typhoon en Mitsubishi F-2, het Global Combat Air Programme (GCAP). Binnen dat internationale samenwerkingsproject krijgt het de rol van waarnemersstaat, waarmee het inzicht krijgt in zaken als de technologische vernuftigheden van het toestel en de levering daarvan wanneer de 'Tempest' klaar is. Ottawa draagt als waarnemersstaat niet financieel bij aan het programma.
1 uur geleden