Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouterse volgens Surinaamse krant mogelijk in Venezuela

Bouterse volgens Surinaamse krant mogelijk in Venezuela

PARAMARIBO (ANP) - Oud-president Desi Bouterse bevindt zich mogelijk in Venezuela, schrijft de Surinaamse krant Times of Suriname zaterdag. De ex-legerleider kwam vrijdag niet opdagen bij de gevangenis waar hij moest beginnen met het uitzitten van twintig jaar gevangenisstraf. 's Middags liet het Openbaar Ministerie weten dat Bouterse en zijn voormalige lijfwacht Iwan Dijksteel worden opgespoord.

Bouterse zou naar Brazilië zijn gereisd met een vliegtuig van een buitenlands bedrijf. Van daaruit is hij mogelijk doorgereisd naar Venezuela, hoorde Times of Suriname van bronnen. Bouterse zou volgens de krant het land al op 17 december hebben verlaten. Dat is drie dagen voordat het Hof van Justitie hem veroordeelde voor zijn leidende rol bij de moorden in 1982 op vijftien tegenstanders van zijn bewind.

Er is veel onduidelijkheid over waar Bouterse zich zou bevinden. Een aantal aanhangers had zich verzameld bij zijn huis om solidariteit te betuigen met het gezin van Bouterse. Een woordvoerder had eerder aangekondigd dat Bouterse de mensen zou toespreken en er was veel pers aanwezig. Zijn echtgenote Ingrid Bouterse-Waldring vertelde toen dat haar man er niet was en dat zij niet wist waar hij zich bevond. Partijgenoten beweerden dat hun voorzitter nog in Suriname is.

Advocaat Irvin Kanhai was vrijdag bij gevangenis Santo Boma, waar drie andere veroordeelden voor de Decembermoorden zich wel hadden gemeld om hun straf van vijftien jaar uit te zitten. Kanhai zei daar tegen journalisten dat hij met Bouterse zou praten. "Ik ken hem niet anders dan dat hij zijn hoofd buigt voor wet en recht", aldus de raadsman.

Meer uit Buitenland

Opkomst Saksen-Anhalt tot nu hoger dan bij vorige verkiezingen

MAAGDENBURG (ANP) - De opkomst bij de verkiezingen in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt is vooralsnog hoger dan bij de vorige stembusgang in 2021. Om 12.00 uur had 34,7 procent van de stemgerechtigden gestemd. Vijf jaar geleden was dat op hetzelfde tijdstip 22,4 procent.

1 uur geleden
Amerikaanse onderhandelaars aangekomen in Oekraïne

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner zijn aangekomen in Kyiv. Dat melden internationale persbureaus op basis van verslaggevers ter plaatse. In de nacht van zaterdag op zondag vlogen zij van Moskou naar het Poolse Rzeszów, vanwaaruit ze verder zijn gereisd naar Oekraïne. De onderhandelaars arriveerden op het station in Kyiv, waar zij werden opgewacht door het Oekraïense onderhandelingsteam.

2 uur geleden
Dodental overstromingen Nepal en Tibet naar bijna 1400

KATHMANDU/BEIJING (ANP/RTR) - Het dodental na de overstromingen in Nepal en Tibet is opgelopen naar 1384. Door het natuurgeweld zijn zeker 1341 doden gevallen in Nepal en minstens 43 in Tibet, aldus de nieuwste cijfers van de landen.

2 uur geleden
Bestuur Ceuta noemt overname haven door Madrid grote fout

CEUTA (ANP) - De regionale regering van Ceuta noemt het een grote fout om de haven van de Spaanse exclave te gebruiken voor tijdelijke migrantenopvang, meldt persbureau EFE. De Spaanse overheid passeerde de lokale regering zaterdag door een deel van de haven tijdelijk over te nemen, tot onvrede van de lokale autoriteiten.

2 uur geleden
AfD-lijsttrekker Saksen-Anhalt brengt stem uit in woonplaats

TANGERMÜNDE (ANP) - De AfD-lijsttrekker in Saksen-Anhalt, Ulrich Siegmund, heeft zondagochtend in Tangermünde zijn stem uitgebracht voor de verkiezingen in zijn deelstaat. Zijn Alternative für Deutschland geldt als goede kanshebber om bij die stembusgang de grootste te worden.

3 uur geleden
Bild: Duitsland komt met 'Cyberdome' tegen hacks en sabotage

BERLIJN (ANP) - Duitsland komt met maatregelen die Russische sabotage en hybride aanvallen tegen het land moeten tegengaan. Dat meldt Bild, dat daartoe een plan van het ministerie van Binnenlandse Zaken inzag.

4 uur geleden
Israël voert luchtaanvallen uit in zuiden van Libanon

ARAB SALIM (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op de zuidelijke Libanese plaats Arab Salim zijn zeker vier mensen omgekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Gezondheid. Ook raakten twintig mensen gewond, onder wie vrouwen en kinderen. Aanvankelijk meldde Al Jazeera op gezag van de lokale autoriteiten nog dat het zou gaan om twee doden.

5 uur geleden