Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouterse volgens Surinaamse krant mogelijk in Venezuela

Bouterse volgens Surinaamse krant mogelijk in Venezuela

PARAMARIBO (ANP) - Oud-president Desi Bouterse bevindt zich mogelijk in Venezuela, schrijft de Surinaamse krant Times of Suriname zaterdag. De ex-legerleider kwam vrijdag niet opdagen bij de gevangenis waar hij moest beginnen met het uitzitten van twintig jaar gevangenisstraf. 's Middags liet het Openbaar Ministerie weten dat Bouterse en zijn voormalige lijfwacht Iwan Dijksteel worden opgespoord.

Bouterse zou naar Brazilië zijn gereisd met een vliegtuig van een buitenlands bedrijf. Van daaruit is hij mogelijk doorgereisd naar Venezuela, hoorde Times of Suriname van bronnen. Bouterse zou volgens de krant het land al op 17 december hebben verlaten. Dat is drie dagen voordat het Hof van Justitie hem veroordeelde voor zijn leidende rol bij de moorden in 1982 op vijftien tegenstanders van zijn bewind.

Er is veel onduidelijkheid over waar Bouterse zich zou bevinden. Een aantal aanhangers had zich verzameld bij zijn huis om solidariteit te betuigen met het gezin van Bouterse. Een woordvoerder had eerder aangekondigd dat Bouterse de mensen zou toespreken en er was veel pers aanwezig. Zijn echtgenote Ingrid Bouterse-Waldring vertelde toen dat haar man er niet was en dat zij niet wist waar hij zich bevond. Partijgenoten beweerden dat hun voorzitter nog in Suriname is.

Advocaat Irvin Kanhai was vrijdag bij gevangenis Santo Boma, waar drie andere veroordeelden voor de Decembermoorden zich wel hadden gemeld om hun straf van vijftien jaar uit te zitten. Kanhai zei daar tegen journalisten dat hij met Bouterse zou praten. "Ik ken hem niet anders dan dat hij zijn hoofd buigt voor wet en recht", aldus de raadsman.

Meer uit Buitenland

WSJ: nieuwe Witte Huis-woordvoerder gezakt voor advocaat-examen

WASHINGTON (ANP) - De nieuwe persvoorlichter van het Witte Huis, Katie Zacharia, is volgens The Wall Street Journal nooit geslaagd voor het zogenoemde bar-examen in de VS. Toen president Donald Trump Zacharia aankondigde, noemde hij haar een advocaat. Sindsdien is twijfel ontstaan over of ze wel de juiste diploma's heeft.

47 minuten geleden
Trump: executie in VS wordt toch niet live uitgezonden

WASHINGTON (ANP) - De omstreden executie van Nidal Malik Hasan op 3 december wordt niet live uitgezonden. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn platform Truth Social. De publieke executie werd vorige week door defensieminister Pete Hegseth aangekondigd. Dat leidde tot veel internationale kritiek. Trump zegt dat hij denkt dat het livestreamen een sterk afschrikmiddel zou zijn, maar "veel goede mensen zouden hem liever niet zien sterven".

1 uur geleden
Zweeds parlement stemt tegen Andersson als nieuwe premier

STOCKHOLM (ANP/AFP) - Het Zweedse parlement heeft niet ingestemd met de benoeming van de partijleider van de sociaaldemocraten, Magdalena Andersson, tot premier. Haar linkse blok won de verkiezingen vorige maand, maar het is nog niet gelukt om een coalitie te vormen.

2 uur geleden
Dodental door overstromingen Istanbul loopt op

ISTANBUL (ANP/DPA) - Het dodental door de overstromingen in Istanbul is opgelopen tot drie. Reddingswerkers zijn nog op zoek naar vier vermisten.

2 uur geleden
Tientallen kinderen omgekomen bij instorting Pakistan

ISLAMABAD (ANP/DPA) - Tientallen scholieren zijn in Pakistan om het leven gekomen door het instorten van een schooldak. De autoriteiten maken melding van 35 doden en meer dan 50 gewonden.

3 uur geleden
Novaja Gazeta meldt arrestatie van hoofdredacteur

MOSKOU (ANP/AFP) - De hoofdredacteur van de onafhankelijke Russische krant Novaja Gazeta is aangehouden. Het dagblad meldt dat Sergej Sokolov is meegenomen voor verhoor nadat zijn huis was doorzocht.

4 uur geleden
15 jaar cel voor Noord-Ierse oud-partijleider om zedenmisdrijven

BELFAST (ANP) - De voormalige leider van de pro-Britse DUP-partij in Noord-Ierland, Jeffrey Donaldson, is veroordeeld tot vijftien jaar cel voor meerdere seksuele misdrijven tegen jonge kinderen. Hij werd afgelopen juni al schuldig bevonden aan de achttien misdrijven, waaronder verkrachting.

4 uur geleden