Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouterse: versoepeling coronamaatregelen, avondklok blijft

Bouterse: versoepeling coronamaatregelen, avondklok blijft

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Desi Bouterse heeft besloten de lockdown-maatregelen te versoepelen, ondanks dat 222 Surinamers ziek zijn van het coronavirus. Iedereen mag zich vanaf zondag weer vrij bewegen, behalve tussen 22.00 en 05.00 uur. Bouterse maakte dit zondagavond bekend via een videoboodschap.

Volgens Bouterse en de Covid-19-specialisten heeft de zware lockdown van de afgelopen twee weken het medische doel bereikt, namelijk het voorkomen van een ongecontroleerde piek in het aantal ziektegevallen. Nieuwe besmettingen bleven beperkt tot gebieden waar al eerder gevallen waren geconstateerd. Het verplicht thuisblijven van de Surinaamse bevolking heeft het contactonderzoek vergemakkelijkt, aldus Bouterse.

Ondanks alle inspanningen is er volgens de president toch sprake van een "wrange realiteit" omdat de quarantaine- en isolatiecapaciteit hun piek bereiken. Ook is de verwachting dat het aantal besmette personen en coronadoden zal toenemen. Suriname gaat daarom nu een andere fase in waarbij de verantwoordelijkheid vooral bij de mensen zelf komt te liggen, aldus Bouterse.

Een aantal beperkingen blijft bestaan, zo mogen nog niet alle bedrijven en organisaties weer opstarten. Ook blijven de grenzen dicht, net als het luchtruim met uitzondering voor vluchten om gestrande Surinamers op te halen.

Meer uit Buitenland

Panamakanaal beperkt aantal doorvaarten door droogte El Niño

PANAMA-STAD (ANP) - Het Panamakanaal is vrijdag begonnen met het beperken van het aantal schepen dat de belangrijke vaarroute kan gebruiken. Door droogte als gevolg van het weerfenomeen El Niño staat het water in de twee kunstmatige meren die het kanaal voeden te laag.

1 uur geleden
Trump mag strengere regels voor poststemmen niet invoeren

BOSTON (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft de regering van president Donald Trump opnieuw verboden strengere regels in te voeren voor stemmen per post. De rechter in Boston verlengde vrijdag een eerder tijdelijk verbod voor onbepaalde tijd, in aanloop naar de congresverkiezingen in november.

2 uur geleden
Argentijns stel moet naziroofkunst teruggeven aan erfgename

MAR DEL PLATA (ANP) - Een schilderij dat tijdens de Tweede Wereldoorlog door de nazi's werd geroofd, wordt teruggegeven aan de erfgename van de oorspronkelijke eigenaar. De betrokken partijen troffen een schikking, die vrijdag is bekrachtigd door een rechter in de Argentijnse stad Mar del Plata. Dat melden Argentijnse media.

2 uur geleden
Nieuwe Israëlische aanvallen op Zuid-Libanon om vermeende drone

NABATIEH (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op het zuiden van Libanon. Volgens de IDF had Hezbollah daarvoor een drone op Israëlische troepen afgestuurd.

4 uur geleden
Veteranen vragen rechter om bouw Trumps triomfboog te blokkeren

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een groep veteranen uit de Vietnamoorlog is naar de rechter gestapt om de bouw van de triomfboog van de Amerikaanse president Donald Trump voorlopig te blokkeren. De regering kondigde donderdag aan dat de bouw binnen twee weken zou beginnen, maar volgens de veteranen gaat dat te snel.

5 uur geleden
Trump herhaalt na drones Leipzig: Poetin wil NAVO niet aanvallen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is na het drone-incident op de luchthaven van Leipzig niet van mening veranderd over de intenties van Rusland. Hij herhaalde niet te denken dat zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin van plan is om NAVO-landen aan te vallen.

6 uur geleden
Strafzaak Lindsay Clancy mislukt na patstelling jury

PLYMOUTH (ANP/RTR) - Het is in de geruchtmakende moordzaak tegen de Amerikaanse moeder Lindsay Clancy (36) niet gelukt om tot een uitspraak te komen. De jury kwam er onderling niet uit en de rechter besloot dat sprake was van een 'mistrial', een mislukt proces.

7 uur geleden