Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouterse: versoepeling coronamaatregelen, avondklok blijft

Bouterse: versoepeling coronamaatregelen, avondklok blijft

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Desi Bouterse heeft besloten de lockdown-maatregelen te versoepelen, ondanks dat 222 Surinamers ziek zijn van het coronavirus. Iedereen mag zich vanaf zondag weer vrij bewegen, behalve tussen 22.00 en 05.00 uur. Bouterse maakte dit zondagavond bekend via een videoboodschap.

Volgens Bouterse en de Covid-19-specialisten heeft de zware lockdown van de afgelopen twee weken het medische doel bereikt, namelijk het voorkomen van een ongecontroleerde piek in het aantal ziektegevallen. Nieuwe besmettingen bleven beperkt tot gebieden waar al eerder gevallen waren geconstateerd. Het verplicht thuisblijven van de Surinaamse bevolking heeft het contactonderzoek vergemakkelijkt, aldus Bouterse.

Ondanks alle inspanningen is er volgens de president toch sprake van een "wrange realiteit" omdat de quarantaine- en isolatiecapaciteit hun piek bereiken. Ook is de verwachting dat het aantal besmette personen en coronadoden zal toenemen. Suriname gaat daarom nu een andere fase in waarbij de verantwoordelijkheid vooral bij de mensen zelf komt te liggen, aldus Bouterse.

Een aantal beperkingen blijft bestaan, zo mogen nog niet alle bedrijven en organisaties weer opstarten. Ook blijven de grenzen dicht, net als het luchtruim met uitzondering voor vluchten om gestrande Surinamers op te halen.

Meer uit Buitenland

Rechtbank zet opnieuw streep door naam Trump op Kennedy Center

WASHINGTON (ANP) - Een federale rechtbank in Washington verbiedt het Kennedy Center de naam van president Donald Trump op de gevel te zetten of het bijbehorende plein naar hem te vernoemen. Dat oordeelde de U.S. District Court of Columbia dinsdag, nadat het Democratische Congreslid Joyce Beatty de rechtbank had verzocht een hernieuwde poging tot hernoeming te voorkomen.

21 minuten geleden
Italië verlengt grenscontroles Spanje met nog eens vijftien dagen

ROME (ANP/RTR) - Italië heeft de grenscontroles voor reizigers uit Spanje met nog eens vijftien dagen verlengd, meldt het Italiaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. De maatregel werd aanvankelijk ingevoerd nadat eind juli tienduizenden mensen vanuit Marokko de Spaanse enclave Ceuta probeerden te bereiken. De Italiaanse premier Giorgia Meloni uitte felle kritiek op hoe Spanje met deze situatie is omgegaan.

2 uur geleden
Turkse politie pakt 150 pro-lhbtqi-demonstranten op

ISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - Minstens 150 mensen zijn in Istanbul tijdens een pro-lhbtqi-demonstratie opgepakt door de Turkse politie. De demonstranten hadden zich verzameld voor het gerechtshof in Çağlayan, een wijk in Istanbul. De politie hield ze aan voordat ze een persverklaring konden afleggen.

3 uur geleden
Europarlement heft immuniteit op van Pool om ontkenning gaskamers

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft de onschendbaarheid van de Poolse politicus Grzegorz Braun opgeheven. Hij werd drie weken geleden in Polen aangeklaagd voor het ontkennen van nazi-misdaden, omdat hij openlijk het bestaan van de gaskamers in vernietigingskamp Auschwitz-Birkenau in twijfel had getrokken, aldus TVP World.

4 uur geleden
VN zien schending internationaal recht bij berging lichamen Gaza

GENÈVE (ANP) - VN-mensenrechtencommissaris Volker Türk heeft zijn zorgen uitgesproken over schendingen van het internationaal recht bij de berging van lichamen in Gaza. Hij roept Israël op internationale onderzoekers toegang te verlenen tot het gebied, zodat ze kunnen helpen bij het verzamelen van bewijs.

5 uur geleden
Reddingsactie na bootongeluk Indonesië moeilijk door slecht weer

JAKARTA (ANP/AFP/RTR) - De reddingsactie na een veerbootongeluk in Indonesië wordt bemoeilijkt door slecht weer. Hoge golven maken dat reddingswerkers moeilijk bij het gekapseisde schip kunnen komen. Zondagochtend zonk het passagiersschip. Het officiële dodental ligt op zes, 129 mensen worden nog vermist.

5 uur geleden
WHO ziet vooruitgang in ebola-bestrijding, maar nog geen keerpunt

GENÈVE (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) zegt langzaamaan resultaten te zien van de bestrijding van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo. Maar de VN-organisatie benadrukt dat het nog te vroeg is om te zeggen dat de uitbraak over zijn hoogtepunt heen is.

6 uur geleden