Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouterse: verkiezingen worden niet uitgesteld

Bouterse: verkiezingen worden niet uitgesteld

PARAMARIBO (ANP) - President Desi Bouterse heeft zondagmiddag verklaard dat de verkiezingen in Suriname van maandag gewoon doorgaan. Zijn verklaring kwam nadat de lokale krant De Ware Tijd berichtte over pleidooien voor het uitstel van de verkiezingen. Dit zou nodig zou zijn vanwege het risico van de overdracht van het coronavirus.

Het vergrote risico zou zijn ontstaan door het grote aantal mensen dat vanuit Frans-Guyana de grens met Suriname over wil steken. Het zou gaan om personen die in Suriname geregistreerd staan en maandag hun stem willen uitbrengen.

In zijn verklaring spreekt Bouterse over een vals bericht dat verspreid wordt. Daarin zou staan dat mensen zonder identiteitsbewijs toch hun stem kunnen uitbrengen. Bouterse weerspreekt dit. "Het is bekend, nationaal zowel internationaal. Wij dienen ons te houden aan de regels van het Onafhankelijk Kiesbureau. Stemmen zonder een identiteitsbewijs is onmogelijk", benadrukt het staatshoofd.

Besmettingsgevaar

In een ander bericht dat voor de onrust heeft gezorgd staat dat de grenzen aan de oostgrens opengesteld zouden zijn waardoor er besmettingsgevaar ontstaat. Bouterse: "Het is natuurlijk een ernstige zaak. De grenzen in het westen, oosten en zuiden zijn voor de mensen uit de crisisgebieden absoluut afgegrendeld. Wij hebben het Covid-19 team geïnformeerd te onderzoeken wat hier allemaal van waar is. We weten dat er krachten zijn achter de schermen die proberen de verkiezingen te frustreren. De verkiezingen gaan gewoon door!"

Het is niet de eerste keer dat er problemen zijn met mensen die illegaal Suriname binnen willen komen. Juist om dit te voorkomen hebben de Surinaamse autoriteiten de grensovergang al enige weken gesloten. Volgens het bericht van de Ware Tijd werd er vooral vanuit de NDP, de partij van Bouterse, druk uitgeoefend op de president om de verkiezingen uit te stellen.

Meer uit Buitenland

VN: Ruim 2500 doden door ebola, uitbraak groeit 'exponentieel'

BUNIA (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) groeit "exponentieel", zegt een vertegenwoordiger van de Verenigde Naties. Volgens de laatste cijfers zijn er ruim 2500 mensen aan overleden en meer dan 5000 mensen besmet geraakt met het virus.

1 uur geleden
Japanse ICC-voorzitter niet verrast door sancties VS

DEN HAAG (ANP/AFP) - De voorzitter van het Internationaal Strafhof (ICC), Tomoko Akane, zegt niet verrast te zijn dat de Verenigde Staten haar deze week op de sanctielijst hebben gezet. Wel waarschuwt de Japanse topjuriste in haar eerste reactie dat dit soort maatregelen een gevaar kunnen zijn voor de internationale rechtsorde.

1 uur geleden
FT: Oekraïne wil Starlink gebruiken voor aanvallen in Rusland

KYIV (ANP) - Oekraïne wil toestemming van techmiljardair Elon Musk om drones uit te rusten met Starlink, meldt de Financial Times op basis van bronnen. Drones die gebruikmaken van de technologie van zijn bedrijf SpaceX kunnen daardoor makkelijker contact houden over langere afstanden en zo aanvallen tot zo'n 200 kilometer over de grens uitvoeren.

2 uur geleden
Vermisten en gewonden door brand in Zwitsers restaurant

THUSIS (ANP) - In het Oost-Zwitserse Thusis is een brand uitgebroken in een restaurant. Volgens de politie zijn er acht mensen gewond geraakt, van wie twee ernstig. Vijf mensen zijn nog vermist.

3 uur geleden
Oekraïne: Russische drones raken grensovergang met Moldavië

TABAKY (ANP/RTR) - Een grensovergang tussen Oekraïne en Moldavië is in de nacht van donderdag op vrijdag geraakt door Russische drones, zeggen de Oekraïense grensautoriteiten. Of er schade is of gewonden vielen, is niet duidelijk.

3 uur geleden
Vliegtuig met acht inzittenden stort neer in Alaska

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een chartervliegtuig is neergestort nabij een afgelegen radarstation in het westen van Alaska. Er zaten acht mensen aan boord die allemaal omkwamen, melden de Amerikaanse strijdkrachten.

5 uur geleden
Australië klaagt man aan voor poging tot spionage

CANBERRA (ANP/AFP/RTR) - In Australië is een 27-jarige man aangeklaagd voor een poging tot spionage. Hij zou hebben geprobeerd Rusland te informeren over militaire activiteiten van Oekraïne. Dat meldt de Australische politie vrijdag.

5 uur geleden