Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouterse: verkiezingen worden niet uitgesteld

Bouterse: verkiezingen worden niet uitgesteld

PARAMARIBO (ANP) - President Desi Bouterse heeft zondagmiddag verklaard dat de verkiezingen in Suriname van maandag gewoon doorgaan. Zijn verklaring kwam nadat de lokale krant De Ware Tijd berichtte over pleidooien voor het uitstel van de verkiezingen. Dit zou nodig zou zijn vanwege het risico van de overdracht van het coronavirus.

Het vergrote risico zou zijn ontstaan door het grote aantal mensen dat vanuit Frans-Guyana de grens met Suriname over wil steken. Het zou gaan om personen die in Suriname geregistreerd staan en maandag hun stem willen uitbrengen.

In zijn verklaring spreekt Bouterse over een vals bericht dat verspreid wordt. Daarin zou staan dat mensen zonder identiteitsbewijs toch hun stem kunnen uitbrengen. Bouterse weerspreekt dit. "Het is bekend, nationaal zowel internationaal. Wij dienen ons te houden aan de regels van het Onafhankelijk Kiesbureau. Stemmen zonder een identiteitsbewijs is onmogelijk", benadrukt het staatshoofd.

Besmettingsgevaar

In een ander bericht dat voor de onrust heeft gezorgd staat dat de grenzen aan de oostgrens opengesteld zouden zijn waardoor er besmettingsgevaar ontstaat. Bouterse: "Het is natuurlijk een ernstige zaak. De grenzen in het westen, oosten en zuiden zijn voor de mensen uit de crisisgebieden absoluut afgegrendeld. Wij hebben het Covid-19 team geïnformeerd te onderzoeken wat hier allemaal van waar is. We weten dat er krachten zijn achter de schermen die proberen de verkiezingen te frustreren. De verkiezingen gaan gewoon door!"

Het is niet de eerste keer dat er problemen zijn met mensen die illegaal Suriname binnen willen komen. Juist om dit te voorkomen hebben de Surinaamse autoriteiten de grensovergang al enige weken gesloten. Volgens het bericht van de Ware Tijd werd er vooral vanuit de NDP, de partij van Bouterse, druk uitgeoefend op de president om de verkiezingen uit te stellen.

Meer uit Buitenland

Rubio: VS wisten niet van problemen met SpaceX in Oekraïne

MUMBAI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft verklaard dat Washington niet op de hoogte was van de vertragingen bij de satellietcommunicatiediensten van SpaceX, die Oekraïne gebruikt ter ondersteuning van zijn militaire operaties.

15 minuten geleden
VN-rapport: sterkere opwarming door vertrek VS uit Klimaatakkoord

NAIROBI (ANP) - Het vertrek van de Verenigde Staten uit het Klimaatakkoord van Parijs dreigt wereldwijd tot een aanzienlijk hogere opwarming te leiden. Tot die conclusie komt het VN-milieubureau (UNEP) in een belangrijk jaarlijks rapport. Zelfs als alle andere landen hun klimaatplannen volledig uitvoeren, zal de aarde eind deze eeuw volgens berekeningen 2,6 graden warmer zijn dan halverwege de negentiende eeuw.

16 minuten geleden
Bolsonaro verzoekt einde kandidatuur Lula om WhatsApp-propaganda

BRASÍLIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse presidentskandidaat Flávio Bolsonaro heeft dinsdag bij de kiesrechtbank een verzoek ingediend om de kandidatuur van zijn rivaal, president Luiz Inácio 'Lula' da Silva, ongeldig te laten verklaren. Aanleiding voor zijn verzoek is vermeende illegale propaganda die via een WhatsApp-account van de overheid zou zijn verspreid.

3 uur geleden
Pakistan arresteert man die postdienst VS zou hebben opgelicht

LAHORE (ANP) - Pakistan heeft een man gearresteerd die ervan wordt beschuldigd een online netwerk voor vervalste postzegels en verzendlabels te hebben opgezet. Volgens Amerikaanse aanklagers heeft dit de Amerikaanse postdienst USPS een verlies van meer dan 126 miljoen dollar toegebracht, meldt onder meer The Washington Post.

3 uur geleden
VS-gezant Witkoff ontmoet woensdag Poetin in Sint-Petersburg

OSLO (ANP/AFP) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff heeft woensdag een ontmoeting met de Russische president Vladimir Poetin in Sint-Petersburg, meldt persbureau AFP op gezag van een Amerikaanse regeringsfunctionaris. Jared Kushner, schoonzoon van president Donald Trump, neemt via een videoverbinding deel aan het gesprek.

5 uur geleden
Junta Burkina Faso voert doodstraf weer in

OUAGADOUGOU (ANP/AFP) - De militaire junta in Burkina Faso heeft de doodstraf weer ingevoerd. De onverkozen regering stemde unaniem voor de maatregel, die juist in 2018 was afgeschaft.

8 uur geleden
Trump: met Poetin gesproken over vrijlating Stephan Hubbard

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met de Russische president Vladimir Poetin gesproken over de vrijlating van Stephan Hubbard, die al ruim vier jaar vastzit in Rusland. Dit zei Trump tegen journalisten bij het Witte Huis.

9 uur geleden