Bouterse: verkiezingen worden niet uitgesteld
PARAMARIBO (ANP) - President Desi Bouterse heeft zondagmiddag verklaard dat de verkiezingen in Suriname van maandag gewoon doorgaan. Zijn verklaring kwam nadat de lokale krant De Ware Tijd berichtte over pleidooien voor het uitstel van de verkiezingen. Dit zou nodig zou zijn vanwege het risico van de overdracht van het coronavirus.
Het vergrote risico zou zijn ontstaan door het grote aantal mensen dat vanuit Frans-Guyana de grens met Suriname over wil steken. Het zou gaan om personen die in Suriname geregistreerd staan en maandag hun stem willen uitbrengen.
In zijn verklaring spreekt Bouterse over een vals bericht dat verspreid wordt. Daarin zou staan dat mensen zonder identiteitsbewijs toch hun stem kunnen uitbrengen. Bouterse weerspreekt dit. "Het is bekend, nationaal zowel internationaal. Wij dienen ons te houden aan de regels van het Onafhankelijk Kiesbureau. Stemmen zonder een identiteitsbewijs is onmogelijk", benadrukt het staatshoofd.
Besmettingsgevaar
In een ander bericht dat voor de onrust heeft gezorgd staat dat de grenzen aan de oostgrens opengesteld zouden zijn waardoor er besmettingsgevaar ontstaat. Bouterse: "Het is natuurlijk een ernstige zaak. De grenzen in het westen, oosten en zuiden zijn voor de mensen uit de crisisgebieden absoluut afgegrendeld. Wij hebben het Covid-19 team geïnformeerd te onderzoeken wat hier allemaal van waar is. We weten dat er krachten zijn achter de schermen die proberen de verkiezingen te frustreren. De verkiezingen gaan gewoon door!"
Het is niet de eerste keer dat er problemen zijn met mensen die illegaal Suriname binnen willen komen. Juist om dit te voorkomen hebben de Surinaamse autoriteiten de grensovergang al enige weken gesloten. Volgens het bericht van de Ware Tijd werd er vooral vanuit de NDP, de partij van Bouterse, druk uitgeoefend op de president om de verkiezingen uit te stellen.
Meer uit Buitenland
SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Caracas en Paramaribo halen de vriendschapsbanden aan en gaan nauwer samenwerken. Tijdens een staatsbezoek van waarnemend president Delcy Rodríguez van Venezuela aan Suriname zijn afspraken gemaakt over de gezamenlijke aanpak van onder meer onderwijs, toerisme, landbouw en de ontwikkeling van olie en gas. Dat maakten de Surinaamse president Jennifer Simons en haar Venezolaanse ambtsgenoot vrijdag bekend in Paramaribo.
9 uur geledenARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij het Pentagon stilgestaan bij de aanslagen van 11 september 2001. "We weten 25 jaar na de aanslagen dat de wereld nooit meer zal terugkeren naar hoe het was op die prachtige en vredige dinsdagochtend", zei hij.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - In New York is de herdenking begonnen van de aanslagen op het World Trade Center van 11 september 2001. Alle nog levende oud-presidenten en de huidige vicepresident JD Vance waren daarbij aanwezig. President Donald Trump ontbrak. Volgens The New York Times was hij aanvankelijk wel van plan om te komen, maar veranderde hij zijn plannen toen bleek dat hij geen toespraak mocht houden.
11 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse prinses Astrid is vrijdag op 94-jarige leeftijd overleden. Dat meldt het Noorse hof. Astrid was de oudere zus van de onlangs overleden koning Harald.
11 uur geledenPERIM (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's hebben het Jemenitische eiland Perim in de zeestraat Bab al-Mandeb veroverd, meldden Jemenitische regeringsbronnen en ooggetuigen aan internationale persbureaus. Daardoor controleren ze nu vrijwel al het gebied rondom die belangrijke zeestraat.
12 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal schat dat ruim 4,1 miljard euro nodig is voor de wederopbouw van het door overstromingen getroffen gebied in het land. Door het natuurgeweld van eind augustus zijn in Nepal zeker 1385 doden gevallen.
13 uur geleden