Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouterse toegelaten tot Surinaams parlement

Bouterse toegelaten tot Surinaams parlement

PARAMARIBO (ANP) - Desi Bouterse, nu nog president van Suriname, heeft het lidmaatschap van het Surinaamse parlement aanvaard. Hij zal deel uitmaken van de 16-koppige fractie van de NDP. De huidige voorzitter van het parlement Jenny Geerlings-Simons heeft afgezien van de functie. Dat schrijft de lokale nieuwssite Starnieuws maandag.

Ook de huidige vicepresident Ashwin Adhin heeft zijn verkiezing geaccepteerd. Alle 51 gekozen kandidaten moeten aangeven of ze inderdaad parlementariër willen worden. Al ze daar van afzien, komt de volgende gekozen kandidaat in beeld.

Politicoloog Hans Breeveld is verbaasd over het besluit van Bouterse om parlementslid te worden. Volgens hem is het alom bekend dat de huidige president niet houdt van het parlementaire werk. In 2009 werd Bouterse zelfs uit het parlement gezet omdat hij een te lange periode niet aanwezig was geweest tijdens de vergaderingen. Ook levert het lidmaatschap geen immuniteit op.

"Ik vind het moeilijk in zijn hoofd te kijken waarom hij nu wel heeft bewilligd", aldus een verbaasde Breeveld. Staatsrechtgeleerde Sam Polanen reageert nuchter op de keus van Bouterse. "Hij is de enige die hierover kan beslissen. Het is zijn recht, daar kan niemand wat aan doen", aldus Polanen. Wel vraagt hij zich af of Bouterse parlementariër kan worden als hij ook nog president is. Die twee functies zijn volgens hem namelijk niet verenigbaar.

Meer uit Buitenland

Europese Unie zet meer Russen op sanctielijst om luchtaanvallen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zet meer Russen op de sanctielijst, vanwege de recente luchtaanvallen die het land heeft uitgevoerd. "Elke nieuwe aanval op Oekraïne is een nieuwe reden voor Europa om de druk op Rusland op te voeren", schrijft EU-buitenlandchef Kaja Kallas op X.

24 minuten geleden
Duitse Veiligheidsraad bespreekt drone-incident Leipzig

BERLIJN (ANP) - De Duitse Veiligheidsraad heeft het drone-incident op de luchthaven van Leipzig besproken. Bondskanselier Friedrich Merz leidde het telefonisch overleg, meldt een woordvoerder van de Duitse regering. Het is niet bekend wat er precies is besproken.

58 minuten geleden
Marokko wil minderjarigen terugnemen en wijt problemen aan Spanje

CEUTA/RABAT (ANP) - Marokko wil de alleenreizende minderjarigen die in Ceuta zijn achtergebleven terugnemen, maar volgens Rabat verhindert Spanje dat. Dit melden de Spaanse media RTVE en EFE. Marokko stelt dat Spanje "de terugkeer belemmert met juridische en administratieve obstakels".

1 uur geleden
Terreur zaaiende aap eindelijk gevangen in Sumatra

TEMBILAHAN (ANP/AFP) - Een langstaartmakaak die een plaats in het oosten van Sumatra twee weken lang met aanvallen op mensen terroriseerde, is eindelijk door jagers gevangen. Het dier viel in Tembilahan negentien keer mensen aan en verwondde achttien van zijn slachtoffers, onder wie ook kinderen.

2 uur geleden
Oekraïne valt Wildberries-locatie aan in Jekaterinenburg

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne heeft een droneaanval uitgevoerd op een distributiecentrum van de Russische webwinkel Wildberries. Dat gebeurde in de stad Jekaterinenburg, ruim 2000 kilometer van de grens met Oekraïne.

2 uur geleden
Doden en gewonden bij schietpartij op Thaise school

BANGKOK (ANP/RTR/AFP) - Een leerling heeft vrijdag op een school in Thailand meerdere mensen neergeschoten. Daarna pleegde de schutter zelfmoord. Zeven mensen kwamen om het leven, inclusief de schutter. Vijftien mensen raakten gewond.

4 uur geleden
WSJ: VS houden rekening met beperkte Russische aanval op NAVO

WASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin zou de komende jaren met een beperkte aanval op een NAVO-land kunnen proberen de vastberadenheid van het militaire bondgenootschap te testen. Dat staat in nieuwe rapporten van Amerikaanse inlichtingendiensten, meldt The Wall Street Journal.

7 uur geleden