Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouterse toegelaten tot Surinaams parlement

Bouterse toegelaten tot Surinaams parlement

PARAMARIBO (ANP) - Desi Bouterse, nu nog president van Suriname, heeft het lidmaatschap van het Surinaamse parlement aanvaard. Hij zal deel uitmaken van de 16-koppige fractie van de NDP. De huidige voorzitter van het parlement Jenny Geerlings-Simons heeft afgezien van de functie. Dat schrijft de lokale nieuwssite Starnieuws maandag.

Ook de huidige vicepresident Ashwin Adhin heeft zijn verkiezing geaccepteerd. Alle 51 gekozen kandidaten moeten aangeven of ze inderdaad parlementariër willen worden. Al ze daar van afzien, komt de volgende gekozen kandidaat in beeld.

Politicoloog Hans Breeveld is verbaasd over het besluit van Bouterse om parlementslid te worden. Volgens hem is het alom bekend dat de huidige president niet houdt van het parlementaire werk. In 2009 werd Bouterse zelfs uit het parlement gezet omdat hij een te lange periode niet aanwezig was geweest tijdens de vergaderingen. Ook levert het lidmaatschap geen immuniteit op.

"Ik vind het moeilijk in zijn hoofd te kijken waarom hij nu wel heeft bewilligd", aldus een verbaasde Breeveld. Staatsrechtgeleerde Sam Polanen reageert nuchter op de keus van Bouterse. "Hij is de enige die hierover kan beslissen. Het is zijn recht, daar kan niemand wat aan doen", aldus Polanen. Wel vraagt hij zich af of Bouterse parlementariër kan worden als hij ook nog president is. Die twee functies zijn volgens hem namelijk niet verenigbaar.

Meer uit Buitenland

WSJ: Trump staat positiever tegenover Zelensky

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump staat positiever dan voorheen tegenover zijn Oekraïense collega Volodymyr Zelensky. Dat schrijft The Wall Street Journal in het licht van de ontmoeting die de twee dinsdag zullen hebben in het Witte Huis.

9 minuten geleden
410 mensen in Duitsland als islamistische bedreiging gezien

BERLIJN (ANP) - De Duitse Federale Recherche (BKA) classificeert 410 mensen als personen die een islamistische terroristische of extremistische bedreiging vormen. Dat publiceerde de mediagroep RND dinsdag.

3 uur geleden
Netanyahu in Washington geland, spreekt Trump dinsdag

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu is maandagavond plaatselijke tijd in Washington geland. Dat melden diverse Israëlische media, waaronder The Times of Israel. Dinsdag heeft hij in het Witte Huis een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump.

3 uur geleden
Aangehouden verdachte schietpartij Seattle is vijftien jaar oud

SEATTLE (ANP) - De aangehouden verdachte voor de schietpartij zondag in het Amerikaanse Seattle is vijftien jaar oud. Dat maakte burgemeester Katie Wilson maandag bekend.

3 uur geleden
Zelensky bezoekt dinsdag Amerikaanse Senaat

WASHINGTON (ANP/RTR) - Alle honderd leden van de Amerikaanse Senaat zijn uitgenodigd voor een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky dinsdag. Dat zeiden twee medewerkers van de Senaat.

6 uur geleden
Inwoners negen geëvacueerde dorpen Spanje mogen weer naar huis

MADRID (ANP) - De inwoners van negen Spaanse dorpen die waren geëvacueerd vanwege de grote natuurbranden mogen weer naar huis, melden Spaanse media als EFE en El País. Het gaat om gemeenten in de provincie Toledo, net ten zuiden van waar het vuur woedt.

7 uur geleden
Macron: natuurbrand bij Biscarosse is onder controle

BISCAROSSE (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron stelt dat een van de natuurbranden in het zuidwesten van het land onder controle is. Het gaat om de brand bij Biscarosse, in het departement Landes. Dat is net ten zuiden van Gironde, waar een nog veel grotere brand woedt.

8 uur geleden