Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouterse toegelaten tot Surinaams parlement

Bouterse toegelaten tot Surinaams parlement

PARAMARIBO (ANP) - Desi Bouterse, nu nog president van Suriname, heeft het lidmaatschap van het Surinaamse parlement aanvaard. Hij zal deel uitmaken van de 16-koppige fractie van de NDP. De huidige voorzitter van het parlement Jenny Geerlings-Simons heeft afgezien van de functie. Dat schrijft de lokale nieuwssite Starnieuws maandag.

Ook de huidige vicepresident Ashwin Adhin heeft zijn verkiezing geaccepteerd. Alle 51 gekozen kandidaten moeten aangeven of ze inderdaad parlementariër willen worden. Al ze daar van afzien, komt de volgende gekozen kandidaat in beeld.

Politicoloog Hans Breeveld is verbaasd over het besluit van Bouterse om parlementslid te worden. Volgens hem is het alom bekend dat de huidige president niet houdt van het parlementaire werk. In 2009 werd Bouterse zelfs uit het parlement gezet omdat hij een te lange periode niet aanwezig was geweest tijdens de vergaderingen. Ook levert het lidmaatschap geen immuniteit op.

"Ik vind het moeilijk in zijn hoofd te kijken waarom hij nu wel heeft bewilligd", aldus een verbaasde Breeveld. Staatsrechtgeleerde Sam Polanen reageert nuchter op de keus van Bouterse. "Hij is de enige die hierover kan beslissen. Het is zijn recht, daar kan niemand wat aan doen", aldus Polanen. Wel vraagt hij zich af of Bouterse parlementariër kan worden als hij ook nog president is. Die twee functies zijn volgens hem namelijk niet verenigbaar.

Meer uit Buitenland

Ruim 3000 ontheemden na Israëlische operatie in Palestijns Hebron

HEBRON (ANP/AFP) - Israël heeft inmiddels meer dan 3000 Palestijnen verdreven uit Hebron, meldt het stadsbestuur. De Israëlische krijgsmacht (IDF) begon vrijdag met een omvangrijke operatie in Hebron, de grootste stad op de bezette Westelijke Jordaanoever.

1 uur geleden
Coalitiegesprekken in Zweden opnieuw mislukt

STOCKHOLM (ANP) - In Zweden is een nieuwe poging om een coalitie te vormen mislukt. Partijleider Elisabeth Thand Ringqvist van de Centrumpartij ziet onvoldoende steun voor de vorming van een centrumregering.

1 uur geleden
Rusland staat open voor meer humanitaire wapenstilstanden

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland staat open voor meer korte humanitaire wapenstilstanden langs de frontlinie, zei Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov tegen verslaggevers. Hij verwijst naar het humanitaire bestand dat naar verwachting in de nacht van maandag op dinsdag ingaat rond de stad Olesjky. Maar Rusland zegt het offensief tegen Oekraïne niet te zullen afremmen.

2 uur geleden
Britse premier ziet nieuwe EU-toetreding wel zitten

LONDEN (ANP) - De Britse premier Andy Burnham hoopt dat zijn land uiteindelijk weer toetreedt tot de Europese Unie. "Ik denk niet dat het is gelopen zoals mensen zeiden dat het zou gaan", zei hij tijdens een interview met ITV over de Brexit.

2 uur geleden
Franse avondklok blijft komende dagen van kracht

PARIJS (ANP/AFP) - De avondklok in Frankrijk blijft de komende dagen van kracht, meldt de minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez. Deze geldt op verschillende plekken vanwege de onrust in het land. Volgens de minister kunnen burgemeesters zelf bepalen of ze van de mogelijkheid gebruik willen maken. Zo geldt er al dagen een avondklok in delen van Parijs.

4 uur geleden
Axios: Netanyahu vroeg Trump om meer verkiezingssteun

WASHINGTON (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bij de Amerikaanse president Donald Trump aangedrongen op meer zichtbare steun voor zijn campagne in aanloop naar de parlementsverkiezingen van dinsdag. Dat schrijft nieuwssite Axios, die zich baseert op anonieme bronnen.

5 uur geleden
EU-topvrouw Von der Leyen: democratie heeft gewonnen in Brazilië

BRUSSEL (ANP) - EU-topvrouw Ursula von der Leyen heeft opgetogen gereageerd op de verkiezingsoverwinning van de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva. "De democratie en het multilateralisme hebben gewonnen in Brazilië", schreef ze in een bericht op X.

6 uur geleden