Bouterse toegelaten tot Surinaams parlement
PARAMARIBO (ANP) - Desi Bouterse, nu nog president van Suriname, heeft het lidmaatschap van het Surinaamse parlement aanvaard. Hij zal deel uitmaken van de 16-koppige fractie van de NDP. De huidige voorzitter van het parlement Jenny Geerlings-Simons heeft afgezien van de functie. Dat schrijft de lokale nieuwssite Starnieuws maandag.
Ook de huidige vicepresident Ashwin Adhin heeft zijn verkiezing geaccepteerd. Alle 51 gekozen kandidaten moeten aangeven of ze inderdaad parlementariër willen worden. Al ze daar van afzien, komt de volgende gekozen kandidaat in beeld.
Politicoloog Hans Breeveld is verbaasd over het besluit van Bouterse om parlementslid te worden. Volgens hem is het alom bekend dat de huidige president niet houdt van het parlementaire werk. In 2009 werd Bouterse zelfs uit het parlement gezet omdat hij een te lange periode niet aanwezig was geweest tijdens de vergaderingen. Ook levert het lidmaatschap geen immuniteit op.
"Ik vind het moeilijk in zijn hoofd te kijken waarom hij nu wel heeft bewilligd", aldus een verbaasde Breeveld. Staatsrechtgeleerde Sam Polanen reageert nuchter op de keus van Bouterse. "Hij is de enige die hierover kan beslissen. Het is zijn recht, daar kan niemand wat aan doen", aldus Polanen. Wel vraagt hij zich af of Bouterse parlementariër kan worden als hij ook nog president is. Die twee functies zijn volgens hem namelijk niet verenigbaar.
Meer uit Buitenland
WAINWRIGHT (ANP) - Niets wijst erop dat de recente zware brand op een militaire basis in het westen van Canada het gevolg is van een terreuraanslag. Dat zei de Canadese minister van Defensie David McGuinty zondag tegen CBC News, nadat het ministerie van Defensie al een vergelijkbare verklaring had afgegeven.
53 minuten geledenKYIV (ANP) - Na enige tijd van onderbreking krijgt Kyiv weer inlichtingen van de Verenigde Staten. Dat zei president Volodymyr Zelensky zondag tegen de Amerikaanse zender NBC. Volgens de Oekraïense leider zouden de VS het delen van inlichtingen korte tijd hebben "geblokkeerd", waardoor Kyiv praktisch niet in staat was zich te beschermen tegen inkomende ballistische raketten.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Nadat zaterdag op grote schaal rellen waren uitgebroken in Parijs en de rest van Frankrijk, zijn zondag opnieuw mensen samengekomen in het centrum van de Franse hoofdstad. Op Place de la République, waar zaterdag protesten ook escaleerden, hebben ordediensten traangas ingezet en enkele arrestaties verricht, meldt Le Parisien.
2 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is voor het eerst sinds zijn longoperatie van afgelopen week weer in functie verschenen. Traditiegetrouw ging hij voor in het zogenoemde angelusgebed vanuit een raam in het Vaticaan, ten overstaan van een volgestroomd Sint-Pietersplein.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij de grote, uit de hand gelopen protesten en gewelddadigheden van zaterdag zijn in Frankrijk 1800 mensen aangehouden. Vijfhonderd politiemensen, gendarmes, ambulancemedewerkers en brandweerlieden zijn gewond geraakt, meldt minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez op X. "Helaas zijn dit voorlopige cijfers. De materiële schade is aanzienlijk, onder meer voor honderden ondernemers."
6 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense stroom-, olie- en gasvoorzieningen zijn sinds de aankondiging van een energiebestand door Donald Trump 76 keer aangevallen door Rusland, stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij zegt dat de Verenigde Staten moeten inzien dat sanctieverlichting en deals met Rusland er alleen maar toe leiden dat de oorlog langer duurt.
7 uur geledenWAINWRIGHT (ANP) - De Canadese krijgsmacht deelt nog altijd geen informatie over het aantal slachtoffers van de brand op de belangrijke militaire basis CFB Wainwright. Dat is omdat eerst de nabestaanden op de hoogte worden gebracht, meldt de omroep CBC op basis van een verklaring van de krijgsmacht. Duidelijk is wel dat er meerdere doden en gewonden zijn. Burgemeester Bruce Pugh van de gemeente Wainwright zegt dat er waarschijnlijk nog nooit zoveel slachtoffers zijn gevallen in zijn gemeente.
7 uur geleden