Bouterse praat NDP-leden bij over veroordeling
PARAMARIBO (ANP) - De Nationale Democratische Partij (NDP) van Desi Bouterse houdt vrijdagavond (lokale tijd) een informatiebijeenkomst over de stand van zaken rond de veroordeling van de partijleider. Advocaat Irwin Kanhai en waarschijnlijk ook Bouterse zelf zullen de mensen toespreken. De bijeenkomst vindt plaats in het partijcentrum van de NDP in Paramaribo.
Bouterse, naast partijleider ook president van Suriname, werd afgelopen vrijdag veroordeeld tot 20 jaar gevangenisstraf. De Surinaamse krijgsraad heeft hem schuldig bevonden aan betrokkenheid bij de moord op vijftien mensen in december 1982.
Op de uitnodiging van de NDP staat dat Kanhai zal spreken over de rechtszaak. De verwachting is dat de raadsman zal ingaan op de strategie die Bouterse zal volgen om zijn veroordeling ongedaan te maken. Een ander agendapunt is de huidige politieke situatie. Hoewel het een vergadering voor kaderleden is, is de verwachting dat ook veel andere leden en belangstellenden naar het partijgebouw zullen komen.
In de afgelopen dagen is verwarring ontstaan over de vraag of Bouterse het vonnis gaat aanvechten. Direct na de uitspraak afgelopen vrijdag zei advocaat Kanhai dat hij in verzet zou gaan en daarna in hoger beroep. Afgelopen dagen hield hij diverse journalisten echter voor dat zijn cliënt Bouterse dat juist niet wilde. De verwarring werd daarna compleet toen Kanhai bekend maakte dat een kantoorgenoot al wel verzet had aangetekend.
Meer uit Buitenland
DUBAI (ANP/RTR) - De luchtvaartmaatschappij flydubai stopt voorlopig met vluchten van en naar Israël. Aan boord van een toestel van de maatschappij was woensdag onderweg naar Tel Aviv een gewelddadig incident waarbij de piloten betrokken waren. Dit wordt onderzocht sinds het toestel een noodlanding in Saudi-Arabië maakte.
1 uur geledenTABUK (ANP/AFP/RTR) - De Indiase piloot die tijdens de flydubai-vlucht van Dubai naar Tel Aviv zou zijn aangevallen door zijn collega, verkeert in stabiele toestand. Dat laat de Indiase ambassade in Saudi-Arabië weten. Het incident vond woensdagochtend plaats. Tijdens de vlucht zou een van de piloten van het toestel de ander hebben aangevallen en neergestoken, volgens Israël om het toestel te laten neerstorten.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Een Brits-Franse deal over het terugnemen door Frankrijk van illegale migranten die met bootjes op de Engelse kust landden, wordt niet verlengd.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De speciale gezant van de paus, kardinaal Matteo Zuppi, heeft volgens het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken Oekraïense krijgsgevangenen bezocht. Hij heeft volgens Moskou ongehinderd met krijgsgevangenen over hun omstandigheden kunnen spreken.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez constateert naar eigen zeggen een toename van gewelddadigheden en aantallen incidenten bij de landelijke scholierenprotesten. Woensdag zijn er volgens hem zeker 356 instellingen bij betrokken geweest, achttien meer dan dinsdag.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft woensdagavond de passagiers ontmoet van de flydubai-vlucht waarop woensdag een gevecht uitbrak in de cockpit. De inzittenden van dat toestel werden woensdag rond het avonduur met een andere flydubai-vlucht naar Tel Aviv gevlogen. Het oorspronkelijke toestel was onderweg van Dubai naar diezelfde stad, maar moest vanwege het voorval een noodlanding maken in Saudi-Arabië.
4 uur geledenTIRANA (ANP) - De Europese Commissie presenteert volgende week een herziening van het toetredingsproces voor EU-kandidaatlidstaten die al ver gevorderd zijn. Dat zei de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen op een persconferentie in Albanië, waar ze een tour langs de Westelijke Balkanlanden aftrapt.
4 uur geleden