Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouterse praat NDP-leden bij over veroordeling

Bouterse praat NDP-leden bij over veroordeling

PARAMARIBO (ANP) - De Nationale Democratische Partij (NDP) van Desi Bouterse houdt vrijdagavond (lokale tijd) een informatiebijeenkomst over de stand van zaken rond de veroordeling van de partijleider. Advocaat Irwin Kanhai en waarschijnlijk ook Bouterse zelf zullen de mensen toespreken. De bijeenkomst vindt plaats in het partijcentrum van de NDP in Paramaribo.

Bouterse, naast partijleider ook president van Suriname, werd afgelopen vrijdag veroordeeld tot 20 jaar gevangenisstraf. De Surinaamse krijgsraad heeft hem schuldig bevonden aan betrokkenheid bij de moord op vijftien mensen in december 1982.

Op de uitnodiging van de NDP staat dat Kanhai zal spreken over de rechtszaak. De verwachting is dat de raadsman zal ingaan op de strategie die Bouterse zal volgen om zijn veroordeling ongedaan te maken. Een ander agendapunt is de huidige politieke situatie. Hoewel het een vergadering voor kaderleden is, is de verwachting dat ook veel andere leden en belangstellenden naar het partijgebouw zullen komen.

In de afgelopen dagen is verwarring ontstaan over de vraag of Bouterse het vonnis gaat aanvechten. Direct na de uitspraak afgelopen vrijdag zei advocaat Kanhai dat hij in verzet zou gaan en daarna in hoger beroep. Afgelopen dagen hield hij diverse journalisten echter voor dat zijn cliënt Bouterse dat juist niet wilde. De verwarring werd daarna compleet toen Kanhai bekend maakte dat een kantoorgenoot al wel verzet had aangetekend.

Meer uit Buitenland

Japanse defensie vraagt tientallen miljarden voor modernisering

TOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse ministerie van Defensie heeft om een recordbedrag gevraagd om verder te kunnen moderniseren. De nadruk moet meer worden gelegd op het tegengaan van "nieuwe oorlogsvoeringsmethoden" en het gebruik van drones en kunstmatige intelligentie.

1 uur geleden
Pakistan: meer landen overwegen toetreding tot nieuw defensiepact

ISLAMABAD (ANP/BLOOMBERG) - Zes tot zeven overwegend islamitische landen hebben volgens Pakistan belangstelling getoond voor toetreding tot een nieuw bondgenootschap, het Defensiepact van Mekka. Er wordt volgens de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken gewerkt aan een manier om het eenvoudiger voor landen te maken om toe te treden.

2 uur geleden
China bestraft mensen om 'misinformatie' na overstromingsramp

BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese autoriteiten zeggen dat tien mensen zijn bestraft voor het verspreiden van misinformatie na de overstromingsramp in het grensgebied met Nepal. Ze zouden bijvoorbeeld de indruk hebben gewekt dat het aantal doden en vermisten veel hoger lag dan in de officiële bronnen is gemeld.

2 uur geleden
Rusland waarschuwt voor escalatiegevaar NAVO-oefeningen Groenland

KOPENHAGEN (ANP) - Rusland waarschuwt dat NAVO-oefeningen op Groenland, waaraan ook Nederland later deze week begint, zomaar uit de hand kunnen lopen. "Incidenten" kunnen genoeg zijn voor een "gewapende confrontatie met potentieel rampzalige gevolgen", houdt buitenlandminister Sergej Lavrov deelnemende landen voor. Hij beschouwt de activiteiten van de NAVO in het Hoge Noorden als "een rechtstreekse bedreiging voor Ruslands veiligheid".

2 uur geleden
Leider Moonsekte veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf

SEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaanse rechtbank heeft de leider van de Verenigingskerk, ook wel de Moonsekte genoemd, twee jaar gevangenisstraf opgelegd. Ze is schuldig bevonden aan het omkopen van functionarissen, inclusief de vrouw van de toenmalige president.

3 uur geleden
Twintigtal mensen vermist na kapseizen veerboot bij Noord-Cyprus

NICOSIA (ANP/RTR) - Na het kapseizen van een veerboot bij het noorden van Cyprus worden nog bijna twintig mensen vermist. Er worden duikers ingezet om te zoeken naar slachtoffers.

4 uur geleden
Iran veroordeelt aanval VS en noemt reactie zelfverdediging

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran heeft de Amerikaanse aanval op het eiland Larak veroordeeld. Dat Iraanse troepen daarna tegenaanvallen uitvoeren, was volgens het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken "legitieme zelfverdediging".

5 uur geleden