Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouterse praat NDP-leden bij over veroordeling

Bouterse praat NDP-leden bij over veroordeling

PARAMARIBO (ANP) - De Nationale Democratische Partij (NDP) van Desi Bouterse houdt vrijdagavond (lokale tijd) een informatiebijeenkomst over de stand van zaken rond de veroordeling van de partijleider. Advocaat Irwin Kanhai en waarschijnlijk ook Bouterse zelf zullen de mensen toespreken. De bijeenkomst vindt plaats in het partijcentrum van de NDP in Paramaribo.

Bouterse, naast partijleider ook president van Suriname, werd afgelopen vrijdag veroordeeld tot 20 jaar gevangenisstraf. De Surinaamse krijgsraad heeft hem schuldig bevonden aan betrokkenheid bij de moord op vijftien mensen in december 1982.

Op de uitnodiging van de NDP staat dat Kanhai zal spreken over de rechtszaak. De verwachting is dat de raadsman zal ingaan op de strategie die Bouterse zal volgen om zijn veroordeling ongedaan te maken. Een ander agendapunt is de huidige politieke situatie. Hoewel het een vergadering voor kaderleden is, is de verwachting dat ook veel andere leden en belangstellenden naar het partijgebouw zullen komen.

In de afgelopen dagen is verwarring ontstaan over de vraag of Bouterse het vonnis gaat aanvechten. Direct na de uitspraak afgelopen vrijdag zei advocaat Kanhai dat hij in verzet zou gaan en daarna in hoger beroep. Afgelopen dagen hield hij diverse journalisten echter voor dat zijn cliënt Bouterse dat juist niet wilde. De verwarring werd daarna compleet toen Kanhai bekend maakte dat een kantoorgenoot al wel verzet had aangetekend.

Meer uit Buitenland

Doden bij festiviteiten na Mexicaanse WK-overwinning

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - In een feestvierende menigte voetbalfans in Mexico-Stad zijn volgens de autoriteiten minstens twee mensen om het leven gekomen. Een 19-jarige vrouw en een 44-jarige man zijn door verstikking overleden. Ze raakten bekneld in het centrum van de stad.

4 minuten geleden
Spaans instituut linkt ruim 1000 sterfgevallen in juni aan hitte

MADRID (ANP/AFP) - Het officiële Spaanse Gezondheidsinstituut Carlos III brengt 1028 sterfgevallen in juni in verband met de hittegolf. Dat is veel meer dan de 407 door hitte overleden mensen juni vorig jaar. Dat was de heetste maand juni die er in het land is geweest zolang de temperaturen stelselmatig zijn bijgehouden. De maand juni van dit jaar was de op een na warmste.

49 minuten geleden
Copernicus: zeewater warmer dan ooit voor de tijd van het jaar

BONN (ANP) - Niet alleen boven land worden temperatuurrecords verbroken. Ook het zeewater is warmer dan ooit in deze tijd van het jaar, meldt de Europese klimaatdienst Copernicus. Wetenschappers van de dienst voorzien potentieel flinke gevolgen van de "ongekende opwarming", ook voor de temperaturen boven land.

6 uur geleden
Trump meldt zeker 1,2 miljard dollar inkomsten uit crypto in 2025

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in 2025 naar eigen zeggen minstens 1,2 miljard dollar (1,05 miljard euro) verdiend met activiteiten rond crypto en memecoins. Dit blijkt uit zijn recentste jaarlijkse opgave van financiële belangen.

7 uur geleden
Duitse media: verdachte Stade had eerder dochtertje verwond

STADE (ANP/AFP) - De man die wordt verdacht van het doodschieten van zes mensen in het Duitse Stade lijkt eerder zijn jonge baby door elkaar geschud te hebben. Ook had hij artsen in het ziekenhuis waar de baby werd behandeld bedreigd, melden Duitse media.

12 uur geleden
Dodental Venezuela gestegen naar 1943

CARACAS (ANP/RTR/DPA) - Het dodental door de zware aardbevingen van vorige week in Venezuela is gestegen naar 1943. Dat meldde parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez, die ook sprak over ruim tienduizend gewonden door het natuurgeweld.

13 uur geleden
Trump: verlies rond geboorterecht jammer, Congres moet erop door

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump roept het Congres op alsnog te regelen dat het geboorterecht in het land beperkt wordt. Hij doet dat nadat hij een zaak bij het Hooggerechtshof van de Verenigde Staten heeft verloren.

14 uur geleden