Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouterse niet aanwezig op zitting, uitstel naar eind november

Bouterse niet aanwezig op zitting, uitstel naar eind november

PARAMARIBO (ANP) - De krijgsraad in Suriname heeft de behandeling van de zaak van ex-president Desi Bouterse uitgesteld naar 30 november. De rechters besloten daartoe omdat de voormalige legerleider vrijdag wegbleef. Het hof hield op verzoek van de advocaat van Bouterse de reden voor zijn afwezigheid geheim.

Bouterse vecht bij de krijgsraad zijn veroordeling tot 20 jaar voor de Decembermoorden aan. De president van het hof, rechter Cynthia Valstein-Montnor, maakte duidelijk dat ze de oud-president op de volgende zitting wel verwacht. Zonder zijn aanwezigheid gaat de zaak niet verder. ‘’De krijgsraad is ervan uitgegaan dat de verdachte er vandaag zou zijn. Er is nu een verontschuldigbare reden gegeven, maar we willen zijn rechten waarborgen. Daarom stel ik de zaak uit’’, aldus de rechter.

De zaak die vandaag op de rol stond is onderdeel van het proces over de Decembermoorden. Het gaat om een zogeheten verzetzaak. Hiervan is sprake omdat Bouterse bij verstek is veroordeeld. Daarom had hij niet de mogelijkheid om in hoger beroep te gaan, maar moest hij verzet aantekenen. Dit verzet is in januari toegekend. De bedoeling was om de zaak al eerder te hervatten, maar vanwege de coronamaatregelen was dat niet haalbaar.

Meer uit Buitenland

VS: visumbeperkingen vanwege rassendiscriminatie Zuid-Afrika

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben visumbeperkingen aangekondigd voor Zuid-Afrikanen die volgens Washington betrokken zijn bij "rassendiscriminatie" tegen witte Zuid-Afrikanen. Dat heeft de minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio dinsdag bekendgemaakt.

28 minuten geleden
Raming: oorlog tegen Iran kostte de VS al 38 miljard dollar

WASHINGTON (ANP) - De oorlog tegen Iran heeft de VS al circa 38 miljard dollar (32 miljoen euro) gekost. Dat meldt het van de Amerikaanse regering onafhankelijke Congressional Budget Office (CBO) na vragen vanuit het Amerikaanse Congres.

3 uur geleden
VS bevestigen heimelijk overleg met Golfstaten in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - De Verenigde Staten hebben afgelopen week in Duitsland op hoog niveau onaangekondigd overleg gehad met landen in het Midden-Oosten. Dat bevestigt de Amerikaanse overheid desgevraagd tegenover persbureau dpa, na berichtgeving van het Amerikaanse Axios. Dat medium meldde eerder op dinsdag dat op een niet nader genoemde plaats in Duitsland werd gesproken met onder meer Israël en Golfstaten.

4 uur geleden
Rechtbank zet opnieuw streep door naam Trump op Kennedy Center

WASHINGTON (ANP) - Een federale rechtbank in Washington verbiedt het Kennedy Center de naam van president Donald Trump op de gevel te zetten of het bijbehorende plein naar hem te vernoemen. Dat oordeelde de U.S. District Court of Columbia dinsdag, nadat het Democratische Congreslid Joyce Beatty de rechtbank had verzocht een hernieuwde poging tot hernoeming te voorkomen.

6 uur geleden
Italië verlengt grenscontroles Spanje met nog eens vijftien dagen

ROME (ANP/RTR) - Italië heeft de grenscontroles voor reizigers uit Spanje met nog eens vijftien dagen verlengd, meldt het Italiaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. De maatregel werd aanvankelijk ingevoerd nadat eind juli tienduizenden mensen vanuit Marokko de Spaanse enclave Ceuta probeerden te bereiken. De Italiaanse premier Giorgia Meloni uitte felle kritiek op hoe Spanje met deze situatie is omgegaan.

9 uur geleden
Turkse politie pakt 150 pro-lhbtqi-demonstranten op

ISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - Minstens 150 mensen zijn in Istanbul tijdens een pro-lhbtqi-demonstratie opgepakt door de Turkse politie. De demonstranten hadden zich verzameld voor het gerechtshof in Çağlayan, een wijk in Istanbul. De politie hield ze aan voordat ze een persverklaring konden afleggen.

9 uur geleden
Europarlement heft immuniteit op van Pool om ontkenning gaskamers

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft de onschendbaarheid van de Poolse politicus Grzegorz Braun opgeheven. Hij werd drie weken geleden in Polen aangeklaagd voor het ontkennen van nazi-misdaden, omdat hij openlijk het bestaan van de gaskamers in vernietigingskamp Auschwitz-Birkenau in twijfel had getrokken, aldus TVP World.

10 uur geleden