Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouterse landt rond 05.30 uur in Suriname

Bouterse landt rond 05.30 uur in Suriname

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Desi Bouterse, die afgelopen vrijdag is veroordeeld tot 20 jaar cel, landt zondag om 05.30 uur (01.30 uur lokale tijd) op luchthaven Johan Adolf Pengel. Dat heeft het Nationaal Informatie Instituut (NII) bekendgemaakt. Kort na zijn terugkeer in Suriname houdt Bouterse een persconferentie.

Daar doet hij kort verslag van zijn staatsbezoek aan China en gaat hij mogelijk ook in op "andere brandende vraagstukken", meldde de woordvoerder van het NII. De president was de afgelopen dagen in China en voor komende week staat ook nog een bezoek aan Cuba op de agenda.

Bij aankomst op de Johan Adolf Pengel wordt Bouterse ontvangen door leden van zijn Nationaal Democratische Partij (NDP). Die zijn opgeroepen om zaterdagavond naar het partijgebouw van de NDP te gaan om vandaar gezamenlijk naar de luchthaven af te reizen om hun leider te verwelkomen.

De oproep aan de NDP-leden kwam vanuit China via een whatsapp-voice bericht van Ingrid Bouterse-Waldring, echtgenote van de president. Daarin zegt ze dat '’we natuurlijk allemaal ondersteboven zijn, maar de president iedereen vraagt om zich rustig te houden tot hij terug is. Jullie zien natuurlijk dat het een politieke uitspraak is, maar laat niemand zomaar allerlei dingen gaan doen’’, aldus de presidentsvrouw.

Meer uit Buitenland

Trump haalt uit naar Zelensky na aanval op raffinaderijen Rusland

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt het een schande dat zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky aanvallen op Russische raffinaderijen heeft hervat. Trump voegde daar in een interview met Newsmax aan toe dat Zelensky met de actie de wereldwijde energieprijzen opdrijft.

32 minuten geleden
Kinderen en lerares omgekomen bij schietpartij op basisschool VS

BEND (ANP/AFP/RTR) - Bij de schietpartij op een basisschool in de Amerikaanse staat Oregon zijn drie kinderen en een lerares omgekomen. Dat bevestigde de politie in de plaats Bend donderdagavond plaatselijke tijd. De jonge slachtoffers waren 5, 8 en 11 jaar oud. Een 7-jarig kind en een lerares verkeren in kritieke toestand.

1 uur geleden
Deel van Kyiv zonder stroom na Russische aanval

KYIV (ANP/DPA) - In delen van de Oekraïense hoofdstad Kyiv en de omliggende regio is de elektriciteit uitgevallen na een Russische aanval op cruciale energie-infrastructuur. Dat meldt het Oekraïense ministerie van Energie. Volgens burgemeester Vitali Klitsjko heeft schade bij een nutsbedrijf ook gezorgd voor problemen met de waterdruk in de stad.

1 uur geleden
Meerdere slachtoffers bij schietpartij Amerikaanse basisschool

BEND (ANP/AFP) - Bij een schietpartij op een basisschool in de Amerikaanse staat Oregon zijn meerdere slachtoffers gevallen. Volgens Amerikaanse media zijn vier mensen omgekomen. Onder meer CNN meldt dat drie van de dodelijke slachtoffers kinderen zijn.

3 uur geleden
Peilingen Brazilië: voorsprong Bolsonaro op Lula kleiner geworden

BRASÍLIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse presidentskandidaat Flávio Bolsonaro levert in de peilingen iets van zijn voorsprong op de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva in. Bolsonaro zou volgens een nieuwe peiling van bureau Datafolha nu 47 procent van de stemmen krijgen tegenover 45 procent voor Lula.

3 uur geleden
Aantal zwaargewonden ongeval Kanaaltunnel omlaag bijgesteld

CALAIS (ANP) - Het aantal zwaargewonden als gevolg van het ongeluk tussen een minibusje en een vrachttrein aan de Franse kant van de Kanaaltunnel is bijgesteld naar twee. Dat melden de lokale autoriteiten tijdens een persmoment ter plaatse. Eerder spraken Franse media nog van vijf zwaargewonden.

6 uur geleden
Costa komt binnenkort met nieuw voorstel EU-meerjarenbegroting

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de EU-leiders António Costa komt binnen een paar weken met een nieuw onderhandelingsvoorstel voor de EU-meerjarenbegroting 2028-2034, zo is donderdag besloten tijdens de EU-top. Dat laat een hoge EU-bron weten.

6 uur geleden