Bouterse geland op luchthaven Suriname
PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Desi Bouterse, die afgelopen vrijdag is veroordeeld tot 20 jaar cel, is zondagmorgen rond 06.00 uur geland op luchthaven Johan Adolf Pengel. Hij is door een grote menigte, van naar schatting 1500 mensen, enthousiast onthaald. Al zingend en met vlaggen wapperend stonden ze hem buiten op te wachten bij de aankomsthal. "We want Bouta", schreeuwden ze luidkeels.
Bouterse, die terugkeerde na een staatsbezoek aan China, sprak de menigte kort toe. Hij toonde zich erg verrast door de massale opkomst en zei dat hij dat niet verwacht had. Hij riep zijn aanhangers op met hem mee te gaan naar Colakreek waar hij een persconferentie houdt. Naar verwachting gaat hij dan in op zijn veroordeling.
De aanhangers van de president trokken naar de luchthaven na een oproep van de Nationale Democratisch Partij, de politieke partij van Bouterse, om hem te verwelkomen. Uren voor zijn aankomst stond er al een flinke file op de weg richting het vliegveld. De NDP had ongeveer 70 bussen geregeld waarmee de leden naar het vliegveld zijn vervoerd. Ook ministers en hoge ambtenaren zouden massaal gehoor hebben gegeven aan de oproep.
De krijgsraad in Paramaribo veroordeelde de 74-jarige Bouterse vrijdag onverwachts tot 20 jaar voor zijn rol in de Decembermoorden in 1982. Destijds werden vijftien politieke tegenstanders vermoord. Er is geen onmiddellijke gevangenneming bevolen. Bouterses advocaat heeft al gezegd hoger beroep aan te tekenen tegen de uitspraak.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP/RTR) - Een nieuwe overstroming heeft in Nepal tot grote schade geleid. De autoriteiten hebben burgers die bij de rivier zondag wonen opgeroepen een veilige plek te zoeken.
56 minuten geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Een rechtbank in New Delhi heeft zondag de vrijlating bevolen van drie leiders van de Kakkerlakkenbeweging (CJP), een protestgroep van jongeren, zo meldt hun advocaat. Onder hen is de oprichter van de beweging, Abhijeet Dipke.
1 uur geledenTAMPA (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft een commercieel vrachtschip in de Golf van Oman uitgeschakeld, nadat de bemanning waarschuwingen negeerde en probeerde de lopende zeeblokkade tegen Iran te doorbreken. Dat meldt CENTCOM, het operationeel commando in het Midden-Oosten, op X.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie onderzoekt of de grote televisienetwerken ABC, CBS, CNN, NBC en Fox News de federale antitrust-wetgeving hebben overtreden toen zij tijdelijk het maken van beelden van president Donald Trump opschortten. Dat meldt The New York Times op basis van anonieme bronnen.
6 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - De door Saudi-Arabië gesteunde regeringstroepen in Jemen hebben laten weten een ballistische raket te hebben onderschept en vernietigd. De raket was afgevuurd door de pro-Iraanse Houthi's richting een gebied ten zuidoosten van de Saudische hoofdstad Riyad, waar zich de luchtmachtbasis Prince Sultan bevindt.
7 uur geledenERIE (ANP/RTR) - Een 45-jarige man heeft vrijdag in een woning in Erie, in de Amerikaanse staat Pennsylvania, zeven familieleden en een vriend van de familie doodgeschoten en daarna een einde aan zijn eigen leven gemaakt. Dat meldden de autoriteiten zaterdag. Onder de slachtoffers waren twee kinderen en een zwangere vrouw.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft de afgelopen maanden meerdere inwoners van Hongkong opgepakt, ondanks een richtlijn die hen moet beschermen. Dat schrijft nieuwssite Politico.
9 uur geleden