Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouterse: geen voorbedachte rade bij Decembermoorden

Bouterse: geen voorbedachte rade bij Decembermoorden

PARAMARIBO (ANP) - Bij de Decembermoorden in Suriname was volgens oud-president Desi Bouterse geen sprake van voorbedachten rade. Uit de getuigenis van de inmiddels overleden ex-militair Ruben Rozendaal is nooit gebleken dat er is vergaderd over het doden, zei de 76-jarige politicus vrijdag tijdens de behandeling van zijn strafzaak in hoger beroep.

Ook zouden ontlastende verklaringen niet in de processtukken voorkomen, zei hij tegen de rechter. Na afloop van de zitting in Paramaribo zei Bouterse dat bij het doornemen van de getuigenverhoren duidelijk zal worden dat geen sprake was van voorbedachten rade.

Behalve Bouterse staan nog vier andere verdachten terecht bij het hof van justitie. Advocaat Irwin Kanhai neemt ook voor hen de verdediging op zich. De raadsman heeft zeven getuigen opgeroepen.

De zaak draait om de dood van vijftien politieke tegenstanders van Bouterse die op 8 december 1982 door militairen werden vermoord in Fort Zeelandia in Paramaribo. Hij leidde destijds het militaire bewind in Suriname nadat hij in 1980 met andere militairen een staatsgreep had gepleegd.

Bouterse is als hoofdverdachte eind 2019 veroordeeld tot twintig jaar cel. Hij is eerder nooit op zittingen verschenen. Vrijwel direct na zijn veroordeling kondigde hij aan in beroep te gaan.

Meer uit Buitenland

Linkse oppositieleider voor samenwerking met Arabische partijen

TEL AVIV (ANP/AFP) - De leider van de grootste linkse partij in Israël, Yair Golan, heeft zijn bondgenoten in het oppositieblok opgeroepen tot samenwerking met Arabische partijen om premier Benjamin Netanyahu af te zetten. De steun van Arabische partijen is mogelijk cruciaal voor de vorming van een regeringscoalitie.

1 uur geleden
Argentinië: Bolsonaro op weg naar Ecuador

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Senator Flávio Bolsonaro, die zondag de Braziliaanse presidentsverkiezingen verloor, is via Argentinië naar Ecuador gereisd, meldden Argentijnse autoriteiten. Eerder hadden bronnen gemeld dat hij onderweg was naar de VS, waar hij op een visum kan rekenen.

2 uur geleden
Verkiezingen Israël: regeringsblok Netanyahu blijft aan kop

JERUZALEM (ANP) - Met meer dan 70 procent van de stemmen geteld in Israël blijft het blok van premier Benjamin Netanyahu aan kop met 54 zetels. Dat meldt The Times of Israel rond 09.00 uur Nederlandse tijd.

3 uur geleden
Trump over verkiezingen: Netanyahu heeft het erg goed gedaan

TEXAS (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn Israëlische collega Benjamin Netanyahu het erg goed gedaan. Dat zei hij tegen verslaggevers nadat hij een bijeenkomst in Texas had bijgewoond, zo bericht The Times of Israel.

4 uur geleden
Trump over komst Bolsonaro naar VS: het zijn aardige mensen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump staat achter de komst van de Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro naar de Verenigde Staten. Hij zei dat woensdag tegen verslaggevers. Bolsonaro vertrok naar de VS nadat hij zondag de presidentsverkiezingen had verloren.

4 uur geleden
Zelensky: vooruitgang aan het front, inclusief nieuwe operatie

KYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zijn land terrein heroverd met een reeks offensieven, waaronder een operatie die niet eerder was aangekondigd. Hij zei dat dinsdag in zijn avondlijke videotoespraak.

4 uur geleden
VS verstrekken visa aan Flávio Bolsonaro en familieleden

WASHINGTON (ANP) - Flávio Bolsonaro en leden van zijn familie hebben een visum voor de Verenigde Staten gekregen. Dat heeft een hoge functionaris van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken gemeld, aldus The Washington Post.

4 uur geleden