Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouterse: geen voorbedachte rade bij Decembermoorden

Bouterse: geen voorbedachte rade bij Decembermoorden

PARAMARIBO (ANP) - Bij de Decembermoorden in Suriname was volgens oud-president Desi Bouterse geen sprake van voorbedachten rade. Uit de getuigenis van de inmiddels overleden ex-militair Ruben Rozendaal is nooit gebleken dat er is vergaderd over het doden, zei de 76-jarige politicus vrijdag tijdens de behandeling van zijn strafzaak in hoger beroep.

Ook zouden ontlastende verklaringen niet in de processtukken voorkomen, zei hij tegen de rechter. Na afloop van de zitting in Paramaribo zei Bouterse dat bij het doornemen van de getuigenverhoren duidelijk zal worden dat geen sprake was van voorbedachten rade.

Behalve Bouterse staan nog vier andere verdachten terecht bij het hof van justitie. Advocaat Irwin Kanhai neemt ook voor hen de verdediging op zich. De raadsman heeft zeven getuigen opgeroepen.

De zaak draait om de dood van vijftien politieke tegenstanders van Bouterse die op 8 december 1982 door militairen werden vermoord in Fort Zeelandia in Paramaribo. Hij leidde destijds het militaire bewind in Suriname nadat hij in 1980 met andere militairen een staatsgreep had gepleegd.

Bouterse is als hoofdverdachte eind 2019 veroordeeld tot twintig jaar cel. Hij is eerder nooit op zittingen verschenen. Vrijwel direct na zijn veroordeling kondigde hij aan in beroep te gaan.

Meer uit Buitenland

NYT: FBI stopte samenwerking met Canada deels om 9/11-rel

WASHINGTON (ANP) - FBI-topman Kash Patel heeft de samenwerking met de Canadese autoriteiten deze maand deels laten stilleggen. Dat zeggen bronnen tegen de krant The New York Times. De aanleiding was onvrede over de manier waarop de Canadese omroep CBC berichtte over de aanslagen van 11 september 2001.

5 minuten geleden
Verdachte seriemoordenaar vermomd als vrouw gepakt in Brazilië

JOÃO PESSOA (ANP/AFP) - De Braziliaanse politie heeft zondag een verdachte seriemoordenaar gearresteerd. De man wordt in verband gebracht met ten minste zestien sterfgevallen sinds mei, meldt de politie.

40 minuten geleden
Syrië meldt arrestatie voormalige officieren om luchtaanvallen

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben de aanhouding gemeld van vijf voormalige luchtmachtofficieren. Die worden verdacht van betrokkenheid bij luchtaanvallen op burgers toen president Bashar al-Assad nog aan de macht was.

56 minuten geleden
Grynspan koploper in stemming opvolger VN-secretaris-generaal

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Rebeca Grynspan uit Costa Rica is koploper in de derde informele stemming om de nieuwe secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Zij stond in de tweede informele stemming ook al in de top drie. Als Grynspan gekozen wordt, wordt ze de eerste vrouw aan het hoofd van de VN. Tot dusver waren alle secretarissen-generaal man, waardoor de roep om een vrouw te benoemen luider wordt.

1 uur geleden
Drone slaat in bij Russische kerncentrale

WENEN (ANP) - Een koeltoren van een Russische kerncentrale in Koersk zou geraakt zijn door een drone. Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) laat via X weten dat het daar een melding van heeft ontvangen.

2 uur geleden
Duizenden Kosovaren demonstreren tegen veroordeling oud-president

PRISTINA (ANP/AFP) - Duizenden Kosovaren hebben in de hoofdstad Pristina gedemonstreerd tegen de veroordeling van oud-president Hashim Thaçi. Het Kosovotribunaal legde hem woensdag 25 jaar gevangenisstraf op voor oorlogsmisdaden tijdens de onafhankelijkheidsoorlog met Servië in de jaren 90.

2 uur geleden
Bronnen: Pakistan stuurt meer militaire steun naar Saudi-Arabië

ISLAMABAD (ANP/DPA) - Pakistan stuurt meer militaire hulp naar Saudi-Arabië nu het conflict in Jemen escaleert. Dat zeggen bronnen in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad tegen persbureau DPA.

3 uur geleden