
Bouterse: felicitaties als officiële uitslag er is
PARAMARIBO (ANP) - NDP-voorzitter en president van Suriname Desi Bouterse wacht met het feliciteren van de winnaars van de verkiezingen tot het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) de officiële uitslag bekend heeft gemaakt. Dat zei Bouterse donderdagmiddag (lokale tijd) in een gesprek op de staatszender SRS. '’Het volk heeft gesproken. Ik heb opgeroepen te erkennen, te bekennen en toe te geven wat ons volk wil. We moeten ons hoofd buigen’’, aldus Bouterse.
Bouterse ging in het gesprek ook in op de verwarring die woensdag was ontstaan na uitspraken van de beoogde nieuwe president van Suriname, Chan Santokhi van de VHP, bij BNR Nieuwsradio over een eventuele uitlevering van Bouterse aan Nederland. De zender meldde dat Santokhi bereid zou zijn Bouterse aan Nederland uit te leveren als ons land daartoe een verzoek indient.
De partij van Santokhi herriep dat later, zeggend dat "Surinamers volgens de bestaande wetgeving niet uitgeleverd kunnen worden". En hoewel het verhaal op verzoek van Santokhi dus is gerectificeerd, heeft het Bouterse wel gestoord, zo zei hij. '’Het was in schril contrast met wat we uren en uren hebben besproken."
Confrontatie
Bouterse zei verder dat hij niet iemand is die de confrontatie wil opzoeken, maar dat hij die ook niet schuwt. '’Als de mensen het zo willen spelen, dat is hun verantwoordelijkheid. Wij roepen op dat de regering ondersteund moet worden, het volk wil dat. En dan moeten zij aan het werk’’, benadrukt Bouterse.
Hij hoopt dan ook dat iedereen begrijpt wat hij bedoelt. '’Niemand heeft er enig baat bij dat we hier weer een turbulente situatie krijgen en dat wij hier weer rommel krijgen in het land. We zijn een voorbeeld in de wereld. Wij leven vredig naast elkaar", aldus de president, die opriep samen aan de opbouw van het land te werken.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Sinds de persconferentie van de Amsterdamse driehoek van vrijdagavond, kan de politie nog geen update geven over ontwikkelingen in de zaak-Lisa. Dat komt vooral doordat de verdachte, een 22-jarige asielzoeker, in volledige beperkingen zit, legt een woordvoerster uit. Dat houdt in dat de man alleen contact mag hebben met zijn advocaat.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de kades in Amsterdam komt de stroom bezoekers op gang voor de vierde dag van SAIL. Bij sommige schepen staat alweer een flinke rij. De organisatie houdt er rekening mee dat zaterdag de drukste dag wordt. "Een echte familiedag", zegt de woordvoerder.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Binnen 19 uur is er 20.000 euro ingezameld om langs Nederlandse snelwegen de boodschap 'Wij eisen de nacht op, laat vrouwen veilig thuiskomen' te tonen. Initiatiefneemster Danique de Jong wil die tekst "zo snel mogelijk overal in Nederland" op snelwegmasten zien.
3 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de Turkse stad Istanbul zijn twee Nederlandse broers van 15 en 17 jaar overleden in hun hotel. Dat bevestigt een woordvoerder van Buitenlandse Zaken na berichtgeving in het AD en Turkse media. De vader van de jongens ligt in het ziekenhuis.
3 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Zandvoort rekent komende week op duizenden extra bezoekers vergeleken met eerdere edities van het Formule 1-weekend. Met een uitgebreider programma wil de stichting Zandvoort Beyond ervoor zorgen dat rond de raceactiviteiten op het circuit meer mensen in het centrum van de Noord-Hollandse kustplaats zullen zijn. "Overdag liep er andere jaren alleen een verdwaalde toerist in het dorp, ik ben ervan overtuigd dat het nu veel drukker wordt", zegt directeur Rob Langenberg van Zandvoort Beyond.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn vier mensen uit een woning gered die vol was komen te staan met rook door een brand. De brand brak vrijdagavond laat uit op de eerste etage van een gebouw aan de J.J. Viottastraat in het Museumkwartier. De oorzaak van de brand is niet bekend.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet ziet een nationaal verbod op import uit illegale Israëlische nederzettingen nu niet zitten. Ruben Brekelmans (VVD), waarnemend minister van Buitenlandse Zaken, wil eerst op Europees niveau kijken of overeenstemming over een boycot mogelijk is. Als dat niet het geval is, wil hij "overwegen om met een groep gelijkgezinde landen op nationaal niveau die maatregelen te nemen".
14 uur geleden