Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouten leken te ontbreken bij losgeraakt Boeing-deurpaneel

Bouten leken te ontbreken bij losgeraakt Boeing-deurpaneel

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het deurpaneel dat begin dit jaar midden in een vlucht van een Boeing 737 MAX 9-vliegtuig losraakte, leek vier bouten te missen. Dat staat in een eerste rapport van de Amerikaanse vervoersveiligheidsraad NTSB, die het incident onderzoekt.

Volgens fotobewijs dat dinsdag is vrijgegeven, ontbreken er bouten in het deurpaneel. Dat paneel was verwijderd om klinknagels te repareren die tijdens het productieproces waren beschadigd, volgens het onafhankelijke rapport van de veiligheidsraad.

"Het onderzoek gaat verder om te bepalen welke productiedocumenten zijn gebruikt om het openen en sluiten van het paneel tijdens het werk aan de klinknagels te autoriseren", aldus het rapport.

Oorzaak

Tot nu toe had de NTSB niet gezegd wat de oorzaak was van het loslatende deurpaneel van het Boeing-vliegtuig. Boeing is in opspraak geraakt sinds het incident. Zo hield de luchtvaartautoriteit FAA meerdere Boeing 737 MAX 9-vliegtuigen aan de grond voor inspecties. De NTSB richtte zich op hoe het paneel kon loskomen van het vliegtuig.

Nadat het deurpaneel was losgeraakt, moest de vlucht van Alaska Airlines een noodlanding maken. Het deurpaneel werd later gevonden in een achtertuin net buiten de stad Portland in de staat Oregon.

Boeing belooft veranderingen door te voeren, stelt de vliegtuigbouwer in een verklaring. Het bedrijf zegt een controleplan in te voeren om ervoor te zorgen dat alle deurpanelen bij de middelste uitgang van de Boeing 737 9 MAX-toestellen op de juiste manier zijn geïnstalleerd. Daarnaast voert het meer maatregelen door om de kwaliteit te verbeteren. Boeing bekijkt de uitkomsten van het eerste rapport en wil meewerken aan de onderzoeken van de NTSB en de FAA, laat het bedrijf bovendien weten.

Meer uit Financieel

ABN AMRO: huurwetaanpassingen stoppen beleggersuittocht niet

AMSTERDAM (ANP) - De aangekondigde aanpassingen aan de wet betaalbare huur door woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan bieden onvoldoende oplossingen voor het middenhuursegment, concludeert ABN AMRO in een woensdag verschenen rapport. "Zolang de fiscale behandeling in box 3 ongewijzigd blijft, zullen particuliere verhuurders zich blijven terugtrekken uit de markt en krimpt het aanbod van betaalbare huurwoningen verder", stelt de bank vast.

6 minuten geleden
Duitsland komt met heffing voor suikerhoudende dranken

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland gaat vanaf 2028 een heffing invoeren op suikerhoudende dranken. De maatregel is onderdeel van een breed pakket hervormingen dat woensdag door de regering in Berlijn werd goedgekeurd. Het doel is om de stijgende obesitascijfers aan te pakken en de druk op het zorgstelsel te verminderen.

31 minuten geleden
Consumentenvertrouwen eurozone hard omlaag in april

FRANKFURT (ANP) - Het consumentenvertrouwen in de eurozone is in april flink afgenomen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Ook het economisch sentiment in het eurogebied verslechterde in april voor de derde maand op rij. De cijfers vergroten volgens ING-econoom Peter Vanden Houte de zorgen over een afzwakkende economische groei van de eurozone in het tweede kwartaal van 2026.

44 minuten geleden
Brussel staat tijdelijk meer staatssteun toe om energiecrisis

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat tijdelijk toestaan dat lidstaten meer staatssteun verlenen aan bedrijven die in de knel zitten door de energiecrisis door de oorlog in het Midden-Oosten. Brussel staat toe dat meer geld wordt gegeven aan de landbouw-, visserij- en transportsector. Deze sectoren hebben te maken met prijsstijgingen voor brandstof of kunstmest. Ook voor industrie die veel energie verbruikt, komen soepelere regels voor staatssteun.

2 uur geleden
FT: eigenaar pompt 210 miljoen euro in noodlijdend Lipton

LONDEN (ANP) - Investeerder CVC, de eigenaar van Lipton, investeert 210 miljoen euro in het theemerk. Dat meldt de Financial Times. Het noodlijdende theebedrijf moet op die manier het hoofd boven water houden.

2 uur geleden
Bloomberg: superolietanker uit Straat van Hormuz vaart naar Japan

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Japan kan een nieuwe lading olie uit het Midden-Oosten ontvangen, ondanks de blokkade van de Straat van Hormuz. Een Japanse supertanker met ruwe olie verliet dinsdagavond laat de vrijwel afgesloten zeestraat, meldt persbureau Bloomberg. De tanker zou woensdagochtend vroeg zijn bestemming hebben aangepast naar het Japanse Nagoya.

2 uur geleden
Gewasprijzen op hoogste niveau sinds 2023 door Iranoorlog

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De langdurige sluiting van de Straat van Hormuz door de oorlog in het Midden-Oosten en extreem weer hebben de prijzen voor landbouwproducten naar het hoogste niveau in twee jaar gestuwd. Het risico op voedselinflatie, oftewel hogere prijzen voor basisvoedingsmiddelen, is door de hogere gewasprijzen in combinatie met hogere kosten voor kunstmest en het vooruitzicht van kleinere oogsten verder toegenomen.

2 uur geleden