Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouten leken te ontbreken bij losgeraakt Boeing-deurpaneel

Bouten leken te ontbreken bij losgeraakt Boeing-deurpaneel

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het deurpaneel dat begin dit jaar midden in een vlucht van een Boeing 737 MAX 9-vliegtuig losraakte, leek vier bouten te missen. Dat staat in een eerste rapport van de Amerikaanse vervoersveiligheidsraad NTSB, die het incident onderzoekt.

Volgens fotobewijs dat dinsdag is vrijgegeven, ontbreken er bouten in het deurpaneel. Dat paneel was verwijderd om klinknagels te repareren die tijdens het productieproces waren beschadigd, volgens het onafhankelijke rapport van de veiligheidsraad.

"Het onderzoek gaat verder om te bepalen welke productiedocumenten zijn gebruikt om het openen en sluiten van het paneel tijdens het werk aan de klinknagels te autoriseren", aldus het rapport.

Oorzaak

Tot nu toe had de NTSB niet gezegd wat de oorzaak was van het loslatende deurpaneel van het Boeing-vliegtuig. Boeing is in opspraak geraakt sinds het incident. Zo hield de luchtvaartautoriteit FAA meerdere Boeing 737 MAX 9-vliegtuigen aan de grond voor inspecties. De NTSB richtte zich op hoe het paneel kon loskomen van het vliegtuig.

Nadat het deurpaneel was losgeraakt, moest de vlucht van Alaska Airlines een noodlanding maken. Het deurpaneel werd later gevonden in een achtertuin net buiten de stad Portland in de staat Oregon.

Boeing belooft veranderingen door te voeren, stelt de vliegtuigbouwer in een verklaring. Het bedrijf zegt een controleplan in te voeren om ervoor te zorgen dat alle deurpanelen bij de middelste uitgang van de Boeing 737 9 MAX-toestellen op de juiste manier zijn geïnstalleerd. Daarnaast voert het meer maatregelen door om de kwaliteit te verbeteren. Boeing bekijkt de uitkomsten van het eerste rapport en wil meewerken aan de onderzoeken van de NTSB en de FAA, laat het bedrijf bovendien weten.

Meer uit Financieel

Nederlanders kopen minder rozen voor Valentijnsdag door carnaval

DEN HAAG (ANP) - Carnaval lijkt er dit jaar voor te zorgen dat Nederlanders hun geliefden minder rozen geven voor Valentijnsdag. Marco Maasse, directeur van Vereniging Bloemist Winkeliers (VBW), ziet dit in het zuiden van het land gebeuren. "Als in een plaats stevig carnaval wordt gevierd, is er even iets minder aandacht voor bloemen", zegt hij. Bij Topbloemen.nl zijn minder rozen besteld vanwege carnaval en de voorjaarsvakantie.

22 minuten geleden
Horeca in zuiden van Nederland wacht miljoenenomzet door carnaval

OOSTERHOUT (ANP) - De carnavalsperiode zorgt dit jaar opnieuw voor een miljoenenomzet voor de horeca in Noord-Brabant en Limburg. Volgens Rabobank-deskundige Jos Klerx behalen sommige kroegen in de carnavalsweek waarschijnlijk zelfs 10 tot 20 procent van hun totale jaaromzet. Eerder onderzoek van economen liet zien dat er tijdens carnaval alles bij elkaar meer dan een miljard euro kan worden besteed door hossende en de polonaise lopende feestvierders.

22 minuten geleden
ChatGPT-maker zegt dat Chinese start-up AI-chatbot kopieert

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft Amerikaanse volksvertegenwoordigers gewaarschuwd dat het Chinese AI-bedrijf DeepSeek op oneerlijke wijze technologie van Amerikaanse concurrenten kopieert. Volgens de ChatGPT-maker kan dit het technologische voordeel van de Verenigde Staten ondermijnen.

1 uur geleden
Stevige minnen op Wall Street, Cisco Systems onderuit na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke koersverliezen gesloten. Bij de bedrijven op Wall Street moest Cisco Systems het ontgelden na bekendmaking van cijfers. De maker van netwerkapparatuur zoals routers en switches kwam met tegenvallende verwachtingen voor het lopende kwartaal en dook meer dan 12 procent in het rood.

7 uur geleden
AI-bedrijf Anthropic 380 miljard waard bij financieringsronde

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic heeft bij een nieuwe financieringsronde 30 miljard dollar opgehaald, waarbij de onderneming een waardering werd toegekend van 380 miljard dollar. Dat maakte Anthropic donderdag bekend. Met het geld wil het Amerikaanse bedrijf verdere investeringen doen in de concurrentiestrijd met rivalen als ChatGPT-moeder OpenAI.

9 uur geleden
Bloomberg: nieuw onderzoek door EU naar Google over advertenties

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie begint een nieuw onderzoek naar Google over zorgen dat het Amerikaanse techbedrijf de prijzen voor advertenties op de zoekmachine kunstmatig hoog zou houden. Dat meldt persbureau Bloomberg dat documenten over de zaak heeft ingezien. Door die vermeende prijspraktijken zouden adverteerders op Google worden benadeeld, aldus de Commissie.

10 uur geleden
Von der Leyen dreigt met kopgroep voor Spaar- en Investeringsunie

RIJKHOVEN (ANP) - Als de 27 lidstaten van de EU in juni nog niet genoeg voortgang hebben gemaakt voor het opzetten van de Spaar- en Investeringsunie, moet een kleinere groep eensgezinde lidstaten ermee verder aan de slag. Dat stelde voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen donderdag na overleg met de EU-leiders. Deze kopgroep zou dan bestaan uit ten minste negen lidstaten.

10 uur geleden