
Bournemouth ontslaat trainer na 9-0-nederlaag tegen Liverpool
BOURNEMOUTH (ANP) - De Engelse voetbalclub Bournemouth heeft enkele dagen na de met 9-0 verloren competitiewedstrijd tegen Liverpool hoofdtrainer Scott Parker ontslagen. Bournemouth staat met 3 punten uit vier duels op de zeventiende plek in de Premier League.
Onder leiding van Parker, oud-international van Engeland, promoveerde Bournemouth afgelopen seizoen naar de Premier League. "Onze promotie onder zijn leiding zal altijd herinnerd worden als een van de meest succesvolle in onze geschiedenis", zegt Maxim Demin, de Russische eigenaar van de club.
Desondanks besloot hij Parker na de nederlagen tegen de topclubs Manchester City (4-0), Arsenal (0-3) en Liverpool te ontslaan. Bournemouth was het seizoen begonnen met een zege op Aston Villa (2-0). Parker, oud-speler van onder meer Chelsea, West Ham United, Tottenham Hotspur en Fulham, is de eerste trainer die dit seizoen wordt ontslagen in de Premier League.
Gary O'Neil
Assistent Gary O'Neil heeft voorlopig als interim-trainer de leiding bij Bournemouth. De club versterkte zich deze zomer met de Argentijnse verdediger Marcos Senesi van Feyenoord.
Bij Dundee United werd hoofdcoach Jack Ross dinsdag ook ontslagen na een verlies van 9-0, zondag tegen Celtic. Dat betekende de vijfde achtereenvolgende nederlaag van Dundee United, dat eerder onder meer met 7-0 bij AZ verloor in de voorrondes voor de Conference League. Dundee United staat in het Schotse competitie na vijf duels op de laatste plek met slechts 1 punt.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft een belangrijk punt gepakt op weg naar het WK voetbal van 2026. Het elftal van bondscoach Dick Advocaat speelde op woensdagochtend (Nederlandse tijd) in Willemstad met 1-1 gelijk tegen Trinidad en Tobago. Curaçao heeft kwalificatie in Groep B nog in eigen hand.
3 uur geledenRIGA (ANP) - Engeland heeft zich geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het elftal van bondscoach Thomas Tuchel kan na een zege van 5-0 bij Letland de eerste plaats in groep K niet meer ontgaan.
8 uur geledenDOHA (ANP) - Qatar doet volgend jaar zomer mee aan het wereldkampioenschap voetbal. Het elftal van bondscoach Julen Lopetegui moest winnen van de Verenigde Arabische Emiraten en slaagde daarin: 2-1.
10 uur geledenMBOMBELA (ANP/RTR) - Zuid-Afrika heeft zich geplaatst voor het wereldkampioenschap voetbal. Het elftal van bondscoach Hugo Broos versloeg Rwanda met 3-0 en zag concurrent Benin met 4-0 verliezen bij Nigeria. Zuid-Afrika eindigde daardoor als eerste in groep C, met een punt voorsprong op Nigeria en Benin.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer John Heitinga hoopt zaterdag in de thuiswedstrijd tegen AZ weer over Ko Itakura te kunnen beschikken. De Japanse verdediger raakte geblesseerd op een training en miste daardoor het vorige competitieduel met Sparta Rotterdam (3-3).
11 uur geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk (34) is niet opgenomen in de eerste selectie van de nieuwe bondscoach Arjan Veurink. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt. Het Nederlands elftal speelt eind oktober twee oefenwedstrijden tegen Polen en Canada.
13 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Jon Dahl Tomasson is als bondscoach van Zweden ontslagen. Dat heeft de Zweedse voetbalbond dinsdag bekendgemaakt. Onder de Deense coach kende Zweden met 1 punt uit vier duels een slecht begin van de WK-kwalificatiecampagne in Groep B.
15 uur geleden