Bournemouth ontslaat trainer na 9-0-nederlaag tegen Liverpool
BOURNEMOUTH (ANP) - De Engelse voetbalclub Bournemouth heeft enkele dagen na de met 9-0 verloren competitiewedstrijd tegen Liverpool hoofdtrainer Scott Parker ontslagen. Bournemouth staat met 3 punten uit vier duels op de zeventiende plek in de Premier League.
Onder leiding van Parker, oud-international van Engeland, promoveerde Bournemouth afgelopen seizoen naar de Premier League. "Onze promotie onder zijn leiding zal altijd herinnerd worden als een van de meest succesvolle in onze geschiedenis", zegt Maxim Demin, de Russische eigenaar van de club.
Desondanks besloot hij Parker na de nederlagen tegen de topclubs Manchester City (4-0), Arsenal (0-3) en Liverpool te ontslaan. Bournemouth was het seizoen begonnen met een zege op Aston Villa (2-0). Parker, oud-speler van onder meer Chelsea, West Ham United, Tottenham Hotspur en Fulham, is de eerste trainer die dit seizoen wordt ontslagen in de Premier League.
Gary O'Neil
Assistent Gary O'Neil heeft voorlopig als interim-trainer de leiding bij Bournemouth. De club versterkte zich deze zomer met de Argentijnse verdediger Marcos Senesi van Feyenoord.
Bij Dundee United werd hoofdcoach Jack Ross dinsdag ook ontslagen na een verlies van 9-0, zondag tegen Celtic. Dat betekende de vijfde achtereenvolgende nederlaag van Dundee United, dat eerder onder meer met 7-0 bij AZ verloor in de voorrondes voor de Conference League. Dundee United staat in het Schotse competitie na vijf duels op de laatste plek met slechts 1 punt.
Meer uit Voetbal
GUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
3 uur geledenPRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
7 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.
9 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.
11 uur geleden