Bournemouth ontslaat trainer na 9-0-nederlaag tegen Liverpool
BOURNEMOUTH (ANP) - De Engelse voetbalclub Bournemouth heeft enkele dagen na de met 9-0 verloren competitiewedstrijd tegen Liverpool hoofdtrainer Scott Parker ontslagen. Bournemouth staat met 3 punten uit vier duels op de zeventiende plek in de Premier League.
Onder leiding van Parker, oud-international van Engeland, promoveerde Bournemouth afgelopen seizoen naar de Premier League. "Onze promotie onder zijn leiding zal altijd herinnerd worden als een van de meest succesvolle in onze geschiedenis", zegt Maxim Demin, de Russische eigenaar van de club.
Desondanks besloot hij Parker na de nederlagen tegen de topclubs Manchester City (4-0), Arsenal (0-3) en Liverpool te ontslaan. Bournemouth was het seizoen begonnen met een zege op Aston Villa (2-0). Parker, oud-speler van onder meer Chelsea, West Ham United, Tottenham Hotspur en Fulham, is de eerste trainer die dit seizoen wordt ontslagen in de Premier League.
Gary O'Neil
Assistent Gary O'Neil heeft voorlopig als interim-trainer de leiding bij Bournemouth. De club versterkte zich deze zomer met de Argentijnse verdediger Marcos Senesi van Feyenoord.
Bij Dundee United werd hoofdcoach Jack Ross dinsdag ook ontslagen na een verlies van 9-0, zondag tegen Celtic. Dat betekende de vijfde achtereenvolgende nederlaag van Dundee United, dat eerder onder meer met 7-0 bij AZ verloor in de voorrondes voor de Conference League. Dundee United staat in het Schotse competitie na vijf duels op de laatste plek met slechts 1 punt.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft zichzelf tekortgedaan met een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen FC Twente. Net als donderdag in het verloren bekerduel bij Sparta Rotterdam verzuimde de ploeg van trainer Dick Lukkien in de eerste helft een grote voorsprong te nemen. In de tweede helft waren de nummers 5 en 8 meer aan elkaar gewaagd en scoorden ze via Kristian Hlynsson en Stije Resink allebei één keer.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft in aanloop naar een zware week in Europa en in de Eredivisie een nipte zege geboekt bij Sparta Rotterdam. Vooral dankzij uitstekend keeperswerk van Sparta-doelman Joël Drommel kwam de nummer 3 van de ranglijst niet verder dan één treffer: 0-1.
1 uur geledenALMELO (ANP) - PEC Zwolle-trainer Henry van der Vegt had de 8-2-nederlaag bij hekkensluiter Heracles Almelo niet voor mogelijk gehouden. Na een kwartier stond zijn ploeg nog 1-0 voor. "Als je me toen had gezegd dat het zo zou eindigen, had ik je voor gek verklaard. Maar nu zie ik een uitslag staan waarvan ik denk: hoe is dit in godsnaam mogelijk?", zei Van der Vegt bij ESPN.
2 uur geledenVERONA (ANP) - Internazionale heeft in het uitduel met Hellas Verona ternauwernood geprofiteerd van het puntenverlies van koploper Napoli zaterdag. Een eigen treffer in blessuretijd van de Deen Martin Frese bezorgde de club uit Milaan de 2-1-overwinning.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft afgelopen seizoen een recordomzet van bijna 1 miljard euro behaald. Dat meldde directeur Jan-Christian Dreesen van de Duitse recordkampioen op de algemene ledenvergadering. De nettowinst bedroeg ruim 27 miljoen euro.
3 uur geledenALMELO (ANP) - Hekkensluiter Heracles Almelo heeft ook het tweede duel onder interim-trainer Hendrie Krüzen met ruime cijfers gewonnen. De club uit Almelo was voor eigen publiek met liefst 8-2 te sterk voor PEC Zwolle, dat vanaf de 38e minuut met een man minder speelde. Heracles won woensdag bij NAC Breda (1-4) ook de eerste wedstrijd na het ontslag van trainer Bas Sibum.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool had het geluk eindelijk weer eens aan zijn zijde bij de welkome overwinning op Aston Villa (2-0). Dat zei trainer Arne Slot na de eerste zege in vijf competitieduels.
7 uur geleden