Bournemouth ontslaat trainer na 9-0-nederlaag tegen Liverpool
BOURNEMOUTH (ANP) - De Engelse voetbalclub Bournemouth heeft enkele dagen na de met 9-0 verloren competitiewedstrijd tegen Liverpool hoofdtrainer Scott Parker ontslagen. Bournemouth staat met 3 punten uit vier duels op de zeventiende plek in de Premier League.
Onder leiding van Parker, oud-international van Engeland, promoveerde Bournemouth afgelopen seizoen naar de Premier League. "Onze promotie onder zijn leiding zal altijd herinnerd worden als een van de meest succesvolle in onze geschiedenis", zegt Maxim Demin, de Russische eigenaar van de club.
Desondanks besloot hij Parker na de nederlagen tegen de topclubs Manchester City (4-0), Arsenal (0-3) en Liverpool te ontslaan. Bournemouth was het seizoen begonnen met een zege op Aston Villa (2-0). Parker, oud-speler van onder meer Chelsea, West Ham United, Tottenham Hotspur en Fulham, is de eerste trainer die dit seizoen wordt ontslagen in de Premier League.
Gary O'Neil
Assistent Gary O'Neil heeft voorlopig als interim-trainer de leiding bij Bournemouth. De club versterkte zich deze zomer met de Argentijnse verdediger Marcos Senesi van Feyenoord.
Bij Dundee United werd hoofdcoach Jack Ross dinsdag ook ontslagen na een verlies van 9-0, zondag tegen Celtic. Dat betekende de vijfde achtereenvolgende nederlaag van Dundee United, dat eerder onder meer met 7-0 bij AZ verloor in de voorrondes voor de Conference League. Dundee United staat in het Schotse competitie na vijf duels op de laatste plek met slechts 1 punt.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale volgt met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
7 uur geledenFES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
17 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).
22 uur geleden