Bournemouth hoopt op Aké in 'belangrijkste' wedstrijd
BOURNEMOUTH (ANP) - Trainer Eddie Howe van de Engelse voetbalclub Bournemouth hoopt dat hij zondag in de slotwedstrijd van het seizoen tegen Everton kan beschikken over Nathan Aké. De Nederlandse verdediger, international van Oranje, miste de laatste twee duels vanwege een liesblessure. "Nathan is een heel belangrijk onderdeel van ons team, maar we zullen tot het laatste moment moeten wachten om te weten of hij kan meedoen", zei Howe.
Bournemouth heeft nog een kleine kans om te ontsnappen aan degradatie uit de Premier League en moet daarvoor in ieder geval zelf winnen bij Everton. "Dit wordt de belangrijkste wedstrijd uit onze loopbaan", zei de 42-jarige Howe, die al sinds 2012 als manager bij Bournemouth werkt. "We hebben alleen controle op wat we zelf doen. We gaan er alles aan doen om te winnen en laten we dan hopen dat de andere resultaten onze kant op vallen."
Bournemouth heeft drie punten minder dan Watford en Aston Villa. Watford sluit de competitie af tegen Arsenal, Aston Villa speelt bij West Ham United. Twee van de drie clubs degraderen samen met Norwich City naar de Championship.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
5 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
12 minuten geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.
6 uur geleden