Bournemouth hoopt op Aké in 'belangrijkste' wedstrijd
BOURNEMOUTH (ANP) - Trainer Eddie Howe van de Engelse voetbalclub Bournemouth hoopt dat hij zondag in de slotwedstrijd van het seizoen tegen Everton kan beschikken over Nathan Aké. De Nederlandse verdediger, international van Oranje, miste de laatste twee duels vanwege een liesblessure. "Nathan is een heel belangrijk onderdeel van ons team, maar we zullen tot het laatste moment moeten wachten om te weten of hij kan meedoen", zei Howe.
Bournemouth heeft nog een kleine kans om te ontsnappen aan degradatie uit de Premier League en moet daarvoor in ieder geval zelf winnen bij Everton. "Dit wordt de belangrijkste wedstrijd uit onze loopbaan", zei de 42-jarige Howe, die al sinds 2012 als manager bij Bournemouth werkt. "We hebben alleen controle op wat we zelf doen. We gaan er alles aan doen om te winnen en laten we dan hopen dat de andere resultaten onze kant op vallen."
Bournemouth heeft drie punten minder dan Watford en Aston Villa. Watford sluit de competitie af tegen Arsenal, Aston Villa speelt bij West Ham United. Twee van de drie clubs degraderen samen met Norwich City naar de Championship.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De Eredivisiewedstrijden van zaterdag en zondag gaan ondanks het winterse weer vooralsnog door. De duels uit de eerste divisie van die dagen tussen RKC Waalwijk en Jong FC Utrecht, Roda JC en VVV-Venlo en De Graafschap en FC Den Bosch zijn wel afgelast. Dat heeft de KNVB besloten.
1 uur geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor verlaat Ajax voor Lazio. De middenvelder vliegt donderdag naar Rome en tekent vrijdag een contract tot medio 2030 als hij medisch wordt goedgekeurd.
2 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo huurt spits Lequincio Zeefuik voor de rest van dit seizoen van AZ. Ook heeft de nummer 17 van de Eredivisie een optie tot koop bedongen. Eerder verruilde aanvaller Jizz Hornkamp Heracles juist voor de club uit Alkmaar.
4 uur geledenPARMA (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een zege op het laaggeklasseerde Parma: 0-2. Federico Dimarco en Marcus Thuram maakten de doelpunten voor de club uit Milaan, die op 42 punten kwam en uitliep op Napoli, dat gelijkspeelde (2-2) tegen Hellas Verona.
16 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City wacht nog altijd op de eerste overwinning in het nieuwe jaar. Het elftal van trainer Pep Guardiola speelde voor de derde keer in een week gelijk in de Premier League. Naast Sunderland (0-0) en Chelsea (1-1) wist Manchester City ook niet te winnen van Brighton & Hove Albion: 1-1.
16 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. De titelverdediger was in Jeddah in Saudi-Arabië veel te sterk voor Athletic Club: 5-0. Bij rust leidde FC Barcelona al met 4-0.
16 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft in de strijd om de titel in de Italiaanse voetbalcompetitie punten verspeeld. De regerend landskampioen kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen het laaggeklasseerde Hellas Verona: 2-2.
18 uur geleden