Bournemouth en Watford degraderen uit Premier League
LIVERPOOL (ANP) - Bournemouth en Watford zijn gedegradeerd uit de Premier League. Bournemouth won op de laatste speeldag met 3-1 bij Everton, maar dat bleek niet voldoende. Watford verloor de uitwedstrijd tegen Arsenal na een vroege achterstand van 3-0 uiteindelijk met 3-2.
Bij Bournemouth spelen de Nederlanders Nathan Aké en Arnaut Danjuma Groeneveld. Beiden bleven de hele wedstrijd op de bank.
Bournemouth en Watford speelden de afgelopen vijf seizoenen op het hoogste niveau van Engeland. In 2015 werd Bournemouth kampioen in het Championship, Watford eindigde toen als tweede.
Aston Villa
Eerder was Norwich City, waar keeper Tim Krul onder contract staat, al gedegradeerd. Aston Villa, de club van Anwar El Ghazi, wist degradatie net te ontlopen. Villa besloot het seizoen met een 1-1 gelijkspel tegen West Ham United. Afgelopen seizoen kwamen Bournemouth en Watford tot 34 punten, Villa kwam door het gelijkspel op 35 punten.
Leeds United en West Bromwich Albion nemen de plaatsen in van twee van de drie degradanten. Daar komt na de play-offs nog een club bij.
Meer uit Voetbal
HAMBURG (ANP) - De Franse voetballer Jean-Luc Dompé (30) is door zijn club HSV bestraft vanwege rijden onder invloed. Dompé heeft een recordboete gekregen die volgens de club zes cijfers telt. Eerder werd hij al voor onbepaalde tijd geschorst door de nummer 13 van de Bundesliga.
53 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de Argentijnse vleugelaanvaller Maher Carrizo aangetrokken. De 19-jarige jeugdinternational komt over van CA Vélez Sarsfield uit Buenos Aires. Hij heeft getekend tot medio 2030.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Kodai Sano wil NEC aan het einde van het seizoen verlaten. "Ik ben naar NEC gekomen om een volgende stap te maken", vertelt hij op de website van de club uit Nijmegen. "Ik weet hoe belangrijk die volgende stap is. Ik hoopte deze winter een stap te maken, maar ik heb ook begrip voor de situatie van de club. Nu richt ik me op de zomer."
1 uur geledenUDINE (ANP) - Jurgen Ekkelenkamp heeft Udinese aan een 1-0-zege op AS Roma geholpen. De Nederlandse middenvelder maakte vijf minuten na rust de enige treffer van het duel in Udine.
18 uur geledenRIYAD (ANP) - Aanvaller Karim Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal. De club uit Riyad maakte de komst van de 38-jarige Fransman bekend op X.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord laat aanvaller Cyle Larin terugkeren naar RCD Mallorca. De Rotterdamse club heeft de huurovereenkomst van de 30-jarige Canadees per direct ontbonden.
20 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA wil dat Rusland weer gaat deelnemen aan de internationale voetbaltoernooien. "Absoluut. Dat moet. In ieder geval op jeugdniveau. Dit verbod heeft niets opgeleverd", zei Infantino in een interview met de Britse zender Sky. "Het heeft alleen maar tot frustratie en haat geleid. Het zou helpen als meisjes en jongens uit Rusland voetbalwedstrijden in andere delen van Europa zouden kunnen spelen."
22 uur geleden