Bournemouth en Watford degraderen uit Premier League
LIVERPOOL (ANP) - Bournemouth en Watford zijn gedegradeerd uit de Premier League. Bournemouth won op de laatste speeldag met 3-1 bij Everton, maar dat bleek niet voldoende. Watford verloor de uitwedstrijd tegen Arsenal na een vroege achterstand van 3-0 uiteindelijk met 3-2.
Bij Bournemouth spelen de Nederlanders Nathan Aké en Arnaut Danjuma Groeneveld. Beiden bleven de hele wedstrijd op de bank.
Bournemouth en Watford speelden de afgelopen vijf seizoenen op het hoogste niveau van Engeland. In 2015 werd Bournemouth kampioen in het Championship, Watford eindigde toen als tweede.
Aston Villa
Eerder was Norwich City, waar keeper Tim Krul onder contract staat, al gedegradeerd. Aston Villa, de club van Anwar El Ghazi, wist degradatie net te ontlopen. Villa besloot het seizoen met een 1-1 gelijkspel tegen West Ham United. Afgelopen seizoen kwamen Bournemouth en Watford tot 34 punten, Villa kwam door het gelijkspel op 35 punten.
Leeds United en West Bromwich Albion nemen de plaatsen in van twee van de drie degradanten. Daar komt na de play-offs nog een club bij.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer komt dit seizoen niet meer in actie voor Feyenoord. Dat vertelde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
5 uur geledenROME (ANP) - Gennaro Gattuso stopt als bondscoach van het Italiaanse voetbalelftal na het mislopen van het WK voetbal. Dat laat de Italiaanse voetbalbond FIGC weten op de eigen site. Gattuso verloor dinsdag met Italië na strafschoppen van Bosnië en Herzegovina in de finale van de play-offs voor het WK. Het is de derde keer op rij dat viervoudig wereldkampioen Italië het WK misloopt.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong hervat volgende week de groepstraining bij FC Barcelona. Dat vertelde trainer Hansi Flick in een vooruitblik op de topper van zaterdag in de Spaanse voetbalcompetitie bij Atlético Madrid.
6 uur geleden