Bournemouth en Watford degraderen uit Premier League
LIVERPOOL (ANP) - Bournemouth en Watford zijn gedegradeerd uit de Premier League. Bournemouth won op de laatste speeldag met 3-1 bij Everton, maar dat bleek niet voldoende. Watford verloor de uitwedstrijd tegen Arsenal na een vroege achterstand van 3-0 uiteindelijk met 3-2.
Bij Bournemouth spelen de Nederlanders Nathan Aké en Arnaut Danjuma Groeneveld. Beiden bleven de hele wedstrijd op de bank.
Bournemouth en Watford speelden de afgelopen vijf seizoenen op het hoogste niveau van Engeland. In 2015 werd Bournemouth kampioen in het Championship, Watford eindigde toen als tweede.
Aston Villa
Eerder was Norwich City, waar keeper Tim Krul onder contract staat, al gedegradeerd. Aston Villa, de club van Anwar El Ghazi, wist degradatie net te ontlopen. Villa besloot het seizoen met een 1-1 gelijkspel tegen West Ham United. Afgelopen seizoen kwamen Bournemouth en Watford tot 34 punten, Villa kwam door het gelijkspel op 35 punten.
Leeds United en West Bromwich Albion nemen de plaatsen in van twee van de drie degradanten. Daar komt na de play-offs nog een club bij.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
4 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
6 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
8 uur geledenPRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.
9 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
12 uur geleden