
Bournemouth-aanvaller Semenyo dankbaar voor steun na racisme
BOURNEMOUTH (ANP/RTR/AFP) - Bournemouth-aanvaller Antoine Semenyo heeft zijn ploeggenoten, Liverpool en de scheidsrechters bedankt voor de steun die de Ghanese international kreeg nadat hij de arbiter had gemeld vanuit het publiek racistisch te zijn bejegend. Dat gebeurde vrijdag in de eerste helft van het openingsduel uit de Premier League tussen Liverpool en Bournemouth. De wedstrijd op Anfield lag enige tijd stil en de politie zette de mogelijke dader uit het stadion.
"Deze avond op Anfield zal ik nooit vergeten: niet vanwege de woorden van één persoon, maar om hoe de hele voetbalfamilie samen stond", schreef Semenyo op Instagram. "Dank aan mijn teamgenoten van Bournemouth die me op dat moment steunden, aan de spelers en fans van Liverpool die hun ware karakter toonden, aan de officials van de Premier League die het professioneel hebben afgehandeld. Voetbal liet zich van zijn beste kant zien toen het er echt toe deed."
Na het incident ging Liverpool met een 2-0-voorsprong rusten. Door twee doelpunten van de Ghanees werd het gelijk, maar in de slotfase liep de thuisploeg uit naar 4-2.
Twee doelpunten
"Het scoren van die twee doelpunten voelde als het spreken van de enige taal die er echt toe doet op het veld", ging Semenyo verder. "De overweldigende steunbetuigingen uit de hele voetbalwereld herinneren me eraan waarom ik van deze sport houd."
Volgens Liverpool-aanvoerder Virgil van Dijk is er nog veel werk te verrichten. "Het is een schande dat dit nog steeds gebeurt", zei de Oranje-international. "Het enige wat we kunnen doen is het aanpakken door persoonlijk met zo iemand te praten en de volgende generatie voor te lichten. Dit soort dingen zouden nooit mogen gebeuren, niet alleen in het voetbal."
Meer uit Voetbal
BIRMINGHAM (ANP) - Doelman Marco Bizot heeft bij zijn eerste optreden in de Premier League voor Aston Villa geen doelpunt hoeven te incasseren. Het duel tussen Villa en Newcastle United eindigde in 0-0.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Een racistisch incident heeft tijdens en na het duel tussen Liverpool en Bournemouth (4-2) voor de nodige ophef gezorgd. Liverpool won de seizoensopening met 4-2, maar na afloop ging het vooral over Bournemouth-speler Antoine Semenyo, die zich in de 29e minuut bij de scheidsrechter meldde na racistische opmerkingen in zijn richting. Het duel lag enige tijd stil en de politie zette een man uit het stadion.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Federico Chiesa en Mohamed Salah hebben Liverpool aan een zwaarbevochten zege op Bournemouth geholpen (4-2). De Italiaanse invaller maakte in de 89e minuut het derde doelpunt van de kampioen in de openingswedstrijd van het nieuwe seizoen in de Premier League. Trainer Arne Slot bracht hem in de 82e minuut bij een gelijke stand (2-2) in het veld. Vervolgens bepaalde Salah diep in blessuretijd de eindstand.
15 uur geledenVELSEN (ANP) - PEC Zwolle heeft ook de tweede competitiewedstrijd van dit seizoen in de Eredivisie gewonnen. De club was te sterk voor Telstar in Velsen (0-2). Koen Kostons maakte beide doelpunten.
18 uur geledenRIYAD (ANP) - Al-Nassr heeft de komst van Kingsley Coman bevestigd. De Franse aanvaller komt over van Bayern München, dat volgens mediaberichten 30 miljoen euro voor hem ontvangt.
18 uur geledenGERONA (ANP) - Daley Blind is met Girona slecht aan het nieuwe seizoen van La Liga begonnen. De verdediger verloor voor eigen publiek van Rayo Vallecano (1-3).
18 uur geledenASPACH (ANP) - Trainer Erik ten Hag is met zijn nieuwe club Bayer Leverkusen goed begonnen aan het Duitse bekertoernooi. Hij plaatste zich met een uitzege op SG Sonnenhof Großaspach (0-4) voor de tweede ronde.
20 uur geleden