Bounty-liefhebber treft soms leeg winkelschap door oorlog Oekraïne
DEN HAAG (ANP) - Liefhebbers van Bounty-repen treffen soms lege schappen aan in winkels. Dat komt volgens producent Mars door een gebrek aan productiecapaciteit voor de chocoladerepen met kokosvulling bij de fabriek in Veghel.
"Het klopt dat we kampen met uitdagingen om de Nederlandse consument te voorzien van Bounty's. Dit is niet iets van de laatste weken, het is ook niet beperkt tot Nederland. De oorzaak is gelegen in het conflict tussen Rusland en Oekraïne", laat een woordvoerder van Mars weten.
Kort na het uitbreken van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne zijn de leveringen van producten uit Russische fabrieken aan andere markten door Mars gestopt. En dat moet volgens Mars met name worden opgevangen door de fabriek in Veghel.
Onvoldoende output
"Vanuit Nederland worden nu dus veel meer landen beleverd. De productielijnen draaien op maximale capaciteit. Niettemin is er onvoldoende output om aan alle vraag te voldoen, wat we enorm betreuren. We vinden het vervelend dat we onze consumenten en klanten moeten teleurstellen. Er wordt gewerkt aan een oplossing, maar deze zal tijd vergen. We verwachten dat de situatie geleidelijk zal verbeteren", stelt Mars in een verklaring.
Supermarktconcern Albert Heijn beaamt dat er "uitdagingen" zijn bij de leveringen van Bounty-repen. Dat speelt volgens een woordvoerder niet online en in AH to go.
Meer uit Financieel
POTSDAM (ANP/BLOOMBERG) - Een veelgeciteerde studie die de gevolgen van klimaatverandering voor de wereldeconomie berekende, is ingetrokken na kritiek van wetenschappers. Het onderzoek werd door wetenschappers van het Potsdam Instituut voor Klimaateffectenonderzoek ingetrokken vanwege "aanzienlijke" problemen. De studie werd vorig jaar april gepubliceerd in het gerenommeerde wetenschappelijke tijdschrift Nature.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Telecomaanbieder Odido kampte woensdagochtend met een storing bij het mobiele netwerk. Volgens een woordvoerder van Odido is de technische storing inmiddels verholpen. Er was volgens de zegsman geen sprake van een cyberaanval. Hij spreekt van een "vervelende situatie" door de storing.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voormalige ING-topman Ralph Hamers wordt niet verder strafrechtelijk vervolgd voor zijn rol in het eerdere witwasschandaal bij de bank. Het gerechtshof Den Haag heeft woensdag het verzoek van het Openbaar Ministerie (OM) om de oud-ING-baas niet verder te vervolgen toegewezen.
1 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - Noorwegen stelt de verstrekking van vergunningen voor de winning van grondstoffen op de zeebodem met minstens vier jaar uit. De regering sloot daarover een deal met kleinere partijen in het parlement als onderdeel van een begrotingsakkoord. Vorig jaar was Noorwegen nog het eerste Europese land dat zeegebieden had aangewezen voor de winning van grondstoffen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement en de EU-lidstaten hebben in de nacht van dinsdag op woensdag een voorlopig akkoord gesloten over de importstop van Russisch vloeibaar gas (lng) voor 1 januari 2027. Dat voorstel had de Europese Commissie gedaan in september. De import van Russisch gas via pijpleidingen wordt per 30 september 2027 verboden, zo is besloten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beursgraadmeters in Amsterdam zijn woensdag hoger geopend, in navolging van de koerswinsten op Wall Street dinsdag. De beurshandel daar kreeg een opsteker van een herstel van de bitcoin. Afgelopen weken ging de toonaangevende cryptomunt hard omlaag, wat voor grote onrust zorgde bij beleggers.
3 uur geledenEDE (ANP) - Heijmans heeft opdracht gekregen van netbeheerder TenneT om de komende vijf jaar belangrijke onderdelen te produceren voor hoogspanningsstations in een nieuwe fabriek in Ede. Het contract voor de levering van de zogeheten hoogspanningsvelden heeft een waarde van bijna 80 miljoen euro, maakten het bouw- en infrabedrijf en TenneT woensdag bekend.
4 uur geleden