Bounty-liefhebber treft soms leeg winkelschap door oorlog Oekraïne
DEN HAAG (ANP) - Liefhebbers van Bounty-repen treffen soms lege schappen aan in winkels. Dat komt volgens producent Mars door een gebrek aan productiecapaciteit voor de chocoladerepen met kokosvulling bij de fabriek in Veghel.
"Het klopt dat we kampen met uitdagingen om de Nederlandse consument te voorzien van Bounty's. Dit is niet iets van de laatste weken, het is ook niet beperkt tot Nederland. De oorzaak is gelegen in het conflict tussen Rusland en Oekraïne", laat een woordvoerder van Mars weten.
Kort na het uitbreken van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne zijn de leveringen van producten uit Russische fabrieken aan andere markten door Mars gestopt. En dat moet volgens Mars met name worden opgevangen door de fabriek in Veghel.
Onvoldoende output
"Vanuit Nederland worden nu dus veel meer landen beleverd. De productielijnen draaien op maximale capaciteit. Niettemin is er onvoldoende output om aan alle vraag te voldoen, wat we enorm betreuren. We vinden het vervelend dat we onze consumenten en klanten moeten teleurstellen. Er wordt gewerkt aan een oplossing, maar deze zal tijd vergen. We verwachten dat de situatie geleidelijk zal verbeteren", stelt Mars in een verklaring.
Supermarktconcern Albert Heijn beaamt dat er "uitdagingen" zijn bij de leveringen van Bounty-repen. Dat speelt volgens een woordvoerder niet online en in AH to go.
Meer uit Financieel
AALSMEER (ANP) - Royal FloraHolland merkt nog geen grote impact op de import van bloemen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Het grootste deel van de import van de bloemenveiling komt vanuit Afrika en dat verloopt deels via het Midden-Oosten, maar grote gevolgen blijven uit. 's Werelds grootste sierteeltmarktplaats verwacht dit jaar dan ook opnieuw zwarte cijfers te schrijven.
15 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Deutsche Bahn heeft vorig jaar 2,3 miljard euro verlies geleden, blijkt uit de jaarcijfers. De Duitse spoorwegmaatschappij duikt daarmee 500 miljoen euro verder in het rood dan in 2024. Deutsche Bahn meldt haar klanten dat ze het komende jaar rekening moeten houden met verslechtering van de diensten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lang niet alle woningen die momenteel te koop staan, doen zaterdag mee aan de Open Huizen Dag van de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Volgens huizenwebsite Funda staat het aantal aanmeldingen op ruim 8900, terwijl in totaal zo'n 47.000 huizen en appartementen beschikbaar zijn. Makelaarsorganisaties melden dat veel woningverkopers het niet nodig vinden om hun huis tijdens het evenement open te stellen voor huizenzoekers.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Onlinewoonwinkel Fonq is door de rechter failliet verklaard. Dat hebben de curatoren van het bedrijf vrijdag laten weten. Zij kijken momenteel nog of er een doorstart in zit voor Fonq of andere delen van het bedrijf, waaronder ook woonwinkel Naduvi. Zeker circa honderd medewerkers vrezen voor hun baan.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China is een tweetal onderzoeken gestart naar handelspraktijken van de Verenigde Staten. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel vrijdag bekendgemaakt.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het aantal huishoudens met een tv-abonnement is vorig jaar gedaald als gevolg van concurrentie met streaming- en videodiensten. Dat meldt marktonderzoeker Telecompaper, die voorziet dat het aantal tv-abonnementen de komende jaren verder daalt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrentes in Nederland laten deze week de sterkste stijging zien sinds maart vorig jaar. Dat constateert hypotheekadviesketen De Hypotheekshop. Sinds de VS en Israël een kleine maand geleden Iran aanvielen lopen de rentes duidelijk op.
3 uur geleden