Bouju met machtige spurt naar halve finales 60 meter EK
ISTANBUL (ANP) - Sprinter Raphael Bouju heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finales van de 60 meter bij de EK indooratletiek in Istanbul. De 20-jarige Nederlands kampioen won zijn heat in 6,59, een persoonlijk record en maar 1 honderdste boven het Nederlands record.
Alleen olympisch kampioen 100 meter Lamont Marcell Jacobs was in de series sneller dan Bouju. De Italiaan, die ook titelverdediger is, noteerde 6,57.
Joris van Gool, die de houder is van het Nederlands record, redde het niet in de series. Hij eindigde als vijfde in zijn race in 6,72. Voor een directe plek in de halve finales had de Brabander bij de eerste vier moeten zitten. Vier 'verliezers' gingen door op basis van hun tijd en ook daar zat Van Gool niet bij. Hij kwam om precies te zijn 1 duizendste tekort. De Griek Ioannis Nyfantopoulos klokte bij nadere beschouwing 6,717, Van Gool 6,718.
Verbaasd
Bouju was zelf verbaasd dat hij zo hard ging. "Hoewel ik wel degelijk startte met het doel om de heat te winnen. Dit is harde competitie, dus er is geen reden om in te houden", zei de atleet, die opgroeide in Engeland. "Ik ging er vol in en hoop dit in de halve finales te herhalen. Er zit nog meer in."
Bouju liet zich naar eigen zeggen ook niet afleiden door de valse start van een van zijn concurrenten. "Daar trainen we ook op. Sterker nog, ik ging me na die valse start nog beter focussen op mijn eigen race", aldus de sprinter met Ghanese roots.
Voor Van Gool was de uitschakeling een deceptie. Hij heeft de reputatie van een sprinter die nogal eens een valse start maakt, maar deze keer kwam hij goed uit de blokken. "De race was best oké, maar ik startte te voorzichtig. Ik denk dat onbewust meespeelde dat ik geen fout wilde maken", sprak de atleet, die op de EK van 2019 brons veroverde op de 60 meter. Op de vorige EK in 2021 liep hij door een valse start in de series tegen een diskwalificatie op. Het gebeurde hem ook op de afgelopen NK indoor.
Meer uit Sport
KYIV (ANP) - De Oekraïense delegatie zal niet deelnemen aan de openingsceremonie van de Paralympische Winterspelen in Milaan. Ook eist het Oekraïense nationale paralympisch comité dat de Oekraïense vlag niet wordt gebruikt tijdens die ceremonie. Woensdag liet de Oekraïense overheid al weten geen regeringsfunctionarissen af te laten reizen naar Milaan voor de Paralympische Spelen.
1 uur geledenLIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.
10 uur geledenGLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.
12 uur geledenLIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.
14 uur geleden