Botteghin terug in de basis bij Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - Eric Botteghin keert voor de thuiswedstrijd tegen FC Twente terug in de basis bij Feyenoord. De Braziliaanse verdediger ontbrak vorige week vanwege een schorsing bij de competitiestart tegen PEC Zwolle. Zonder Botteghin won de ploeg van trainer Dick Advocaat met 2-0 in Zwolle.
De centrale verdediger vormt vanaf 14.30 uur tegen FC Twente het hart van de defensie met Marcos Senesi. Lutsharel Geertruida, die in Zwolle de plek van Botteghin overnam, verhuist weer naar de rechterkant. Bart Nieuwkoop moet genoegen nemen met een plek op de bank.
Advocaat laat zijn elftal verder ongewijzigd. Mark Diemers krijgt op het middenveld opnieuw de voorkeur boven Jens Toornstra. Bij Twente ontbreekt de geblesseerde aanvoerder Wout Brama. Ramiz Zerrouki vervangt de routinier. Trainer Ron Jans kiest verder voor dezelfde spelers als vorige week tegen Fortuna Sittard (2-0).
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft afscheid genomen van middenvelder Branco van den Boomen. De twee partijen bereikten overeenstemming over het beëindigen van zijn contract, dat nog liep tot de zomer van 2027.
20 minuten geledenMIAMI (ANP/AFP) - De Noorse sterspeler Erling Haaland heeft de rol van underdog omarmd voor de wedstrijd in de kwartfinales van het WK voetbal tegen Engeland. "Ik denk dat er een paar duidelijke favorieten op het WK zijn en Engeland is er daar één van. Ik vind dat jullie elk greintje druk op de Engelse jongens moeten leggen", zei de spits van Manchester City met een knipoog tegen journalisten.
34 minuten geledenARNHEM (ANP) - Willem van der Linden treedt per 17 augustus als algemeen directeur in dienst bij Vitesse. Dat maakte de club uit de Keuken Kampioen Divisie bekend op de eigen website. Van der Linden komt over van RKC Waalwijk, waar hij sinds medio 2024 dezelfde functie vervulde.
1 uur geledenINGLEWOOD (ANP/DPA) - Bondscoach Rudi Garcia van België maakt zich geen zorgen over de eventuele vijandige sfeer in het Los Angeles Stadium bij de wedstrijd in de kwartfinales van het WK voetbal tegen Spanje. Amerikaanse fans zouden mogelijk op de hand van de tegenstander kunnen zijn, na de zege van België op de Verenigde Staten in de achtste finales. Een duel dat in het teken stond van de veelbesproken rode kaart van de Amerikaan Folarin Balogun.
1 uur geledenFOXBOROUGH (ANP/RTR) - Bondscoach Mohamed Ouahbi van Marokko was realistisch na de verloren kwartfinale op het WK voetbal tegen Frankrijk (0-2). "We moeten erkennen dat ze een geweldig team hebben", zei hij over tegenstander Frankrijk.
2 uur geledenFOXBOROUGH (ANP/AFP) - Aanvoerder Kylian Mbappé heeft Frankrijk gerustgesteld na zijn wissel tijdens de gewonnen kwartfinale op het WK voetbal tegen Marokko (2-0). De 27-jarige sterspeler werd een kwartier voor tijd vervangen door Jean-Philippe Mateta. "Het gaat goed met me", zei hij na afloop van het duel in het Boston Stadium.
2 uur geledenFOXBOROUGH (ANP) - Frankrijk heeft voor de derde keer op rij de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal bereikt. In het Boston Stadium was de wereldkampioen van 2018 met 2-0 te sterk voor Marokko. De doelpunten waren van Kylian Mbappé en Ousmane Dembélé. Op het vorige WK, in 2022 in Qatar, was Frankrijk ook al het eindstation voor Marokko, toen in de halve finale.
10 uur geleden