Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bottas tolt zes keer om zijn as: rampzalige race

Bottas tolt zes keer om zijn as: rampzalige race

ISTANBUL (ANP) - Valtteri Bottas beleefde in de Grote Prijs van Turkije een van de grootste sofs in zijn Formule 1-carrière. De Finse autocoureur van Mercedes, die als enige nog Lewis Hamilton van zijn zevende wereldtitel had kunnen afhouden, tolde tijdens de race op het natte asfalt van circuit Istanbul Park liefst zes keer om zijn as en werd op een ronde achterstand gereden door zijn Britse teamgenoot. Als veertiende kwam Bottas over de streep. "Het was rampzalig. Een van de moeilijkste races ooit", mopperde de Fin.

Hij begon al in de eerste ronde met twee keer een spin. Bij de tweede keer dat Bottas van de baan gleed, tikte hij de Renault van Esteban Ocon aan en liep schade op aan zijn voorvleugel. "Ik had daarna de auto niet meer in mijn macht; ik kon gewoon het spoor niet volgen. Het was een kwestie van overleven. Deze race duurde echt heel lang", zei Bottas.

Hij kon het nog net opbrengen Hamilton de feliciteren met diens zevende titel. "Hij verdient het volkomen. Lewis was het hele jaar beter. Maar ik ga zeker proberen hem volgend jaar te verslaan."

Meer uit Sport

Basketballers San Antonio naar finale na zege bij Oklahoma City

OKLAHOMA CITY (ANP/RTR) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben voor het eerst sinds 2014 de finale van de Amerikaanse profcompetitie NBA bereikt. De ploeg uit Texas won de best-of-seven-serie tegen titelverdediger Oklahoma City Thunder in de finale van de Western Conference met 4-3, na een 111-103-zege in de beslissende uitwedstrijd.

57 minuten geleden
Nederlands record discuswerper Rolvink met worp over 70 meter

RAMONA (ANP) - Ruben Rolvink heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) het Nederlandse record bij het discuswerpen verbeterd. De 23-jarige atleet kwam met de discus van 2 kilogram tot een afstand van 70,23 meter. Het is de eerste keer dat een Nederlandse man de grens van 70 meter doorbreekt.

1 uur geleden
Wiebes is zege en roze in Giro d'Italia kwijt na diskwalificatie

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.

7 uur geleden
Wiebes is zege en roze in Giro d'Italia kwijt na diskwalificatie

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.

11 uur geleden
Titelverdedigster Gauff uitgeschakeld op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.

12 uur geleden
Wielrenster Wiebes pakt roze na zege in eerste etappe Giro

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.

13 uur geleden
Arensman ziet plan om vierde plek te verdedigen perfect uitpakken

PIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.

15 uur geleden