Bottas snoert zijn critici de mond
SOTSJI (ANP) - Valtteri Bottas voelde na zijn zege in de Grote Prijs van Rusland behoefte om zijn critici aan te spreken. "Een mooi moment om mijn critici te bedanken, en voor wie zich nog meer voelt aangesproken", luidde de boodschap die de Finse Formule 1-coureur van Mercedes doorgaf via de boordradio direct nadat hij als eerste de finishvlag was gepasseerd op het circuit van Sotsji.
"Het is niet dat het constant door mijn hoofd speelde, maar ik begrijp de mensen niet die altijd maar kritiek moeten leveren", zei Bottas later. De coureur is op social media veelvuldig mikpunt van kritiek, vooral omdat hij in de schaduw opereert van zijn Britse teamgenoot Lewis Hamilton, de zesvoudig wereldkampioen die dit seizoen al zes races won en afstevent op zijn zevende wereldtitel. Bottas is nog zonder titel; hij boekte zijn tweede zege van dit seizoen.
"Er zijn mensen die zeggen dat ik me er niets van moet aantrekken en weer anderen zeggen dat ik beter kan stoppen. Maar dat laatste zal ik niet doen. Ik geef nooit op. Mijn boodschap was ook niet bedoeld om te kleineren, maar om te inspireren. Ik hoop juist mensen aan te moedigen om niet op te geven, want dat is het belangrijkste dat je kunt doen in je leven."
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.
1 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
8 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
15 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
19 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
21 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
22 uur geleden