Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bottas: Russell zorgde ervoor dat ik een dwaas leek

Bottas: Russell zorgde ervoor dat ik een dwaas leek

SAKHIR (ANP) - De Finse Formule 1-coureur Valtteri Bottas erkent dat hij in de Grote Prijs van Sakhir werd overvleugeld door de jonge Brit George Russell, die bij afwezigheid van Lewis Hamilton debuteerde voor Mercedes. "Wie niet weet hoe het gegaan is, denkt dat ik een volslagen dwaas ben. En dat is niet fijn", zei Bottas na de tumultueus verlopen race in Bahrein.

De 31-jarige Fin, die al sinds 2017 voor Mercedes rijdt, reed lange tijd achter Russell aan. De Brit leek in zijn eerste race voor Mercedes op weg naar de winst, maar in de slotfase van de race ging het mis. Eerste blunderde Mercedes met de banden bij een pitsstop, daarna kreeg Russell na een inhaalrace ook nog een lekke band. De 22-jarige Brit kwam gedesillusioneerd als negende over de finish, Bottas werd achtste.

"Het was een heel slechte race voor mij", zei Bottas, die van poleposition startte, maar al direct voorbij werd gereden door Russell. "Het is heel makkelijk voor mensen om nu te zeggen: de nieuwe jongen verslaat meteen de jongen die al jaren bij het team zit. Dat is niet ideaal. Maar de mensen die weten hoe het zit, die weten ook dat het resultaat heel anders had kunnen zijn. Het team maakte een grote fout bij de pitsstop. Het was een nachtmerrie om op oude banden te rijden die niet op temperatuur waren."

Meer uit Sport

Olympisch kampioene Meester stopt na zestien jaar met toproeien

AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.

11 uur geleden
Raad van commissarissen Ajax draagt vijf leden voor

AMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.

13 uur geleden
Flamboyante oud-winnares Osaka naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.

13 uur geleden
Shorttracker De Laat vervangt niet fitte Kos in selectie Spelen

UTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.

13 uur geleden
Formule 1-team Mercedes ziet topontwerper dit jaar vertrekken

LONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.

14 uur geleden
Watson wint proloog wielerkoers Tour Down Under

ADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.

15 uur geleden
Titelverdedigster Keys komt met de schrik vrij op Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.

18 uur geleden