Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bottas: Russell zorgde ervoor dat ik een dwaas leek

Bottas: Russell zorgde ervoor dat ik een dwaas leek

SAKHIR (ANP) - De Finse Formule 1-coureur Valtteri Bottas erkent dat hij in de Grote Prijs van Sakhir werd overvleugeld door de jonge Brit George Russell, die bij afwezigheid van Lewis Hamilton debuteerde voor Mercedes. "Wie niet weet hoe het gegaan is, denkt dat ik een volslagen dwaas ben. En dat is niet fijn", zei Bottas na de tumultueus verlopen race in Bahrein.

De 31-jarige Fin, die al sinds 2017 voor Mercedes rijdt, reed lange tijd achter Russell aan. De Brit leek in zijn eerste race voor Mercedes op weg naar de winst, maar in de slotfase van de race ging het mis. Eerste blunderde Mercedes met de banden bij een pitsstop, daarna kreeg Russell na een inhaalrace ook nog een lekke band. De 22-jarige Brit kwam gedesillusioneerd als negende over de finish, Bottas werd achtste.

"Het was een heel slechte race voor mij", zei Bottas, die van poleposition startte, maar al direct voorbij werd gereden door Russell. "Het is heel makkelijk voor mensen om nu te zeggen: de nieuwe jongen verslaat meteen de jongen die al jaren bij het team zit. Dat is niet ideaal. Maar de mensen die weten hoe het zit, die weten ook dat het resultaat heel anders had kunnen zijn. Het team maakte een grote fout bij de pitsstop. Het was een nachtmerrie om op oude banden te rijden die niet op temperatuur waren."

Meer uit Sport

Shorttrackster Fontana evenaart Wüst met dertiende medaille

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Arianna Fontana heeft donderdag met haar zilveren medaille op de 500 meter Ireen Wüst geëvenaard op de lijst van winterolympiërs met de meeste medailles. Achter Xandra Velzeboer haalde de Italiaanse haar dertiende medaille op haar zesde Winterspelen. Wel won Wüst vaker goud.

26 minuten geleden
TeamNL loopt ondanks twee keer goud nog twee medailles achter

MILAAN (ANP) - Nederland heeft na zes dagen twee medailles minder dan bij de vorige Winterspelen van 2022 in Beijing. Shorttrackers Xandra Velzeboer en Jens van 't Wout zorgden donderdag met hun zeges op respectievelijk de 500 en 1000 meter ervoor dat TeamNL een flinke inhaalslag maakte.

42 minuten geleden
Xandra Velzeboer draagt medaille ook op aan zus Michelle

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer straalde na haar gouden medaille op de 500 meter bij de Spelen in Milaan. De olympisch kampioene had na afloop van haar race ook oog voor haar jongere zus Michelle, die genoegen moest nemen met de derde plaats in de B-finale. "Zonder haar had ik dit niet gekund. Deze medaille is ook van haar."

2 uur geleden
Van 't Wout merkte frustratie bij broer Jens richting gouden race

MILAAN (ANP) - Melle van 't Wout merkte dit seizoen frustratie bij zijn jongere broer Jens richting de Olympische Spelen. Dat vertelde de shorttracker na de gouden race op de 1000 meter bij de Olympische Spelen in Milaan.

4 uur geleden
Van 't Wout voelde 'soort paniek' bij concurrent Dandjinou

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.

12 uur geleden
Xandra Velzeboer had zich gouden race al vaak voorgesteld

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."

12 uur geleden
Van 't Wout bezorgt shorttrackers tweede goud op Spelen

MILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.

14 uur geleden