Bottas krijgt gridstraf voor GP België
BOEDAPEST (ANP) - Valtteri Bottas heeft zondag een gridstraf van vijf plaatsen gekregen voor het veroorzaken van de aanrijding met grote gevolgen in de eerste ronde van de Grote Prijs van Hongarije. De raceleiding vond dat ook Lance Stroll schuld had aan het chaotische begin, waar verscheidene coureurs het slachtoffer van werden. De bolide van onder anderen Max Verstappen liep behoorlijke schade op.
De opgelegde straf betekent dat Bottas en Stroll na de kwalificatie voor de Grote Prijs van België, waarmee de Formule 1 het seizoen hervat na de zomerstop, vijf plaatsen achteruit worden gezet. Bottas verremde zich in de eerste bocht en knalde op de McLaren van Lando Norris. Deze raakte daardoor de controle kwijt en gleed tegen de Red Bull van Verstappen aan. Ook diens ploeggenoot Sergio Perez werd slachtoffer.
Door de tweede opeenvolgende crash raakte Verstappen, hoewel hij nog wel finishte als tiende, de leiding in het WK-klassement kwijt aan Lewis Hamilton, de kompaan van Bottas bij Mercedes. De Fin gaf na afloop toe dat hij er een zooitje van had gemaakt.
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
18 uur geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
20 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
21 uur geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
21 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
21 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
23 uur geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
1 dag geleden