Bottas keert terug als reserve bij Formule 1-team Mercedes
BRACKLEY (ANP) - Valtteri Bottas verdwijnt nog niet uit de Formule 1. De 35-jarige Finse autocoureur keert terug naar Mercedes als reserverijder. "Terug naar de Mercedes-familie is mijn volgende stap en ik kan niet gelukkiger zijn", meldt de Fin in een bericht op de website van Mercedes.
Bottas reed tussen 2017 en 2021 al eens vijf seizoenen bij Mercedes als teamgenoot van Lewis Hamilton. Hij won in die periode tien grands prix. De afgelopen jaren reed hij min of meer in de luwte bij Alfa Romeo en Sauber. Afgelopen seizoen scoorde hij geen enkel punt in het kampioenschap en kreeg hij te horen dat er in 2025 geen plek meer is voor hem bij de renstal, die vanaf 2026 fungeert als fabrieksteam van Audi.
Als reserve zal Bottas in 2025 bij alle races aanwezig zijn en invallen als George Russell of nieuwkomer Andrea Kimi Antonelli om welke reden dan ook niet kunnen racen.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Niels Kerstholt was vrijdag op de Spelen van Milaan van iedereen het meest blij met de behaalde gouden olympische medaille op de aflossing. De bondscoach maakte zelf twaalf jaar geleden deel uit van het Nederlandse shorttrackteam dat in Sotsji op pijnlijke wijze naast eremetaal greep.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geƫvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan meer medailles behaald dan tijdens de vorige Winterspelen in Beijing. De shorttrackmannen wonnen de aflossing en zorgden daarmee voor de achttiende plak voor TeamNL. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won eerder op vrijdag verrassend de 1500 meter.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben het olympische toernooi in Milaan afgesloten met een recordaantal van zeven medailles, waarvan vijf gouden.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackmannen hebben Nederland op de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo de achtste gouden medaille bezorgd. Kopman Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer en Friso Emons eindigden in de finale van de aflossing als eerste.
5 uur geleden