Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bottas en Russell geven elkaar de schuld van zware crash

Bottas en Russell geven elkaar de schuld van zware crash

IMOLA (ANP) - De Formule 1-coureurs Valtteri Bottas en George Russell hebben elkaar de schuld gegeven van hun zware crash in de Grote Prijs van Emilia Romagna. Halverwege de race botsten Bottas (Mercedes) en Russell (Williams) op het lange rechte stuk richting de eerste bocht, in een strijd om de negende plaats. "We hebben als coureurs een 'gentleman's agreement' dat je niet op het laatste moment aan je stuur gaat trekken als een snellere auto met DRS je nadert", zei Russell. "Zelfs een kleine beweging is al heel riskant als je met 350 kilometer per uur rijdt."

Russell had met dank aan de DRS (het 'openzetten' van de achtervleugel om zo tijdelijk harder te kunnen rijden) meer snelheid en probeerde Bottas buitenom in te halen, maar juist op de plek waar een kleine knik in de baan zit, raakten de twee bolides elkaar. Het leidde tot een zware crash, veel brokstukken op de baan en zelfs een tijdelijk stilgelegde race. De Britse coureur van Williams stapte als eerste uit zijn zwaar beschadigde bolide en ging verhaal halen bij de Fin, die het boze tikje van Russell op zijn helm beantwoordde met een opgestoken middelvinger.

"Ik snap echt niet waarom hij boos is", zei de Fin. "Het was duidelijk zijn schuld. De baan was daar erg smal en het circuit had maar één droge lijn. Natuurlijk is er altijd ruimte voor twee auto's, maar hij verloor de controle en raakte me vol in de zijkant." Beide coureurs moesten zich na de race melden bij de stewards, die na onderzoek besloten om geen straffen uit te delen. Ze beoordeelden de crash als "een race-ongeluk".

Meer uit Sport

Marathonschaatser Visser wint Nederlandse titel op natuurijs

WEISSENSEE (ANP) - Marathonschaatser Harm Visser heeft op de Oostenrijkse Weissensee de Nederlandse titel op natuurijs gewonnen. De 25-jarige Fries kwam na 150 kilometer solo over de finish.

1 uur geleden
Djokovic schakelt Van de Zandschulp uit op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Het is Botic van de Zandschulp niet gelukt te stunten op de Australian Open. De Nederlander was in de derde ronde niet opgewassen tegen Novak Djokovic, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al tien keer op zijn naam schreef: 6-3 6-4 7-6 (4).

1 uur geleden
Geblesseerde Osaka trekt zich terug uit Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka komt niet meer in actie op de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar heeft te veel last van een buikblessure. Ze heeft zich afgemeld voor haar wedstrijd in de derde ronde tegen de Australische Maddison Inglis.

3 uur geleden
Wielrenner Vernon wint ingekorte etappe van Tour Down Under

WILLUNGA (ANP) - Ethan Vernon heeft de vierde etappe van de Tour Down Under gewonnen. De 25-jarige Brit was de snelste in een sprint van een ingekorte rit.

4 uur geleden
Titelverdedigster Keys naar achtste finale Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Titelverdediger Madison Keys staat in de achtste finales van de Australian Open. De Amerikaanse won in twee sets van de Tsjechische Karolina Pliskova: 6-3 6-3.

5 uur geleden
Schaker Van Foreest lijdt eerste nederlaag in Wijk aan Zee

WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft bij het toernooi van Wijk aan Zee zijn eerste nederlaag geleden. De grootmeester verloor met zwart van de Turk Yagiz Kaan Erdogmus, met 14 jaar de jongste deelnemer.

18 uur geleden
IndyCar-kampioen Palou moet McLaren miljoenen betalen

LONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.

23 uur geleden